1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy
urania

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 34141

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-30, 22:16   Temat: Rak piersi przewodowy
@Sulek
Na pewno znajdę Cię w nowym miejscu :)
Tutaj jednak muszę zamieścić uzupełnienie do mego wcześniejszego postu , a konkretnie do pkt.1. Podane w nim 5 tygodni nie uwzględnia czasu na odwołanie i rozpatrzenie sprawy przez Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności , co również trwało kolejne tygodnie.

Serdeczne pozdrowienia dla Mamy

PS.
Richelieu,
Przepraszam, że trochę niemerytorycznie w wątku merytorycznym.
  Temat: Rak piersi przewodowy
urania

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 34141

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-30, 19:49   Temat: Rak piersi przewodowy
@Sulek,
Nie ma stałych reguł , poniżej moje doświadczenia dot. ustalenia stopnia niepełnosprawności przez Powiatowy Zespół ds. orzekania o Niepełnosprawności.

Przygotowanie zaświadczenia powierzyłam lekarzowi rodzinnemu ponieważ należalo ująć w nim nie tylko choroby onkologiczne , ale również inne , które sam leczył lub leczyli inni. To bardzo ważne, żeby na zaświadczeniu ująć wszystkie schorzenia ponieważ zwiększa to szanse na pozytywne załatwienie wniosku.
Zanim złożyłam wniosek zapytałam jakie dokumenty mam dołączyć do wniosku.
Pani z Powiatowego Zespołu ds. orzekania o Niepełnosprawności „rzeczowo” poinformowała mnie, cytuję dosłowną treść odpowiedzi: „taką jaką pani uzna za stosowną”
Tak więc wg własnego uznania do wniosku dołączyłam kserokopie potwierdzone przez panią jw. dokumentacji jaką posiadałam, składały się na nią: wypisy ze szpitali, wyniki badań hist.-pat, wyniki badań obrazowych, konsultacje, skierowania na badania w toku załatwiania ,itp.
Za zgodność Pani potwierdzać nie chciała, ale w końcu uległa i potwierdziła. Do tej czynności musiałam okazać oryginały, co jest oczywiście zrozumiałe.
Przed posiedzeniem składu orzekającego, co miało miejsce ok. 3 tygodnie po złożeniu wniosku, objechałam wybrane placówki służby zdrowia w celu wydobycia prowadzonych przez specjalistów historii chorób. Tryb załatwienia był różny, np. w poradni neurologii po okazaniu wezwania na posiedzenie zespołu jw. wypożyczono mi dokumentację na 1 dzień bez potrzeby kserowania, w poradni neurochirurgii wypożyczono mi na moment w celu zrobienia ksera (na ten czas zatrzymano dowód osobisty), które to kserokopie następnie potwierdzono za zgodność, itp.
Dokumentacje jw. zabrałam ze sobą na posiedzenie składu orzekającego, ale nikt się nią zainteresował. Tylko mnie zapytano, czy mam coś ponad to co dołączyłam do wniosku, po otrzymaniu odpowiedzi twierdzącej nikt więcej do tematu nie powrócił.
Rezultat końcowy był taki, że odwoływałam się od decyzji Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności do Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

To na co chciałam zwrócić Twoją uwagę:
1.Od złożenia wniosku do czasu kiedy mogłam wdrożyć w życie orzeczenie upłynęło ok. 5 tygodni ( 3 tygodnie od złożenia wniosku do czasu posiedzenia składu orzekającego + 2 tygodnie niczym otrzymałam orzeczenie).
2.Jednym z elementów posiedzenia jest wywiad prowadzony przez psychologa. W istotny sposób może on rzutować na całokształt.
3.Szczególny nacisk należy położyć na ograniczenia wynikające z chorób i je uwypuklić w wywiadzie prowadzonym przez lekarza jak i psychologa. Ta sama choroba może skutkować różnymi ograniczeniami u różnych pacjentów.

PS. wydaje się, że nie najlepsze miejsce wybrałam na odpowiedź.
  Temat: Rak piersi przewodowy
urania

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 34141

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-29, 14:45   Temat: Rak piersi przewodowy
sulek napisał/a:
Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć na temat stopnia niepełnosprawności. Kiedy najlepiej się o nie ubiegać. Czy lepiej już złożyć wniosek - przed radioterapią, czy jak już się zaczną naświetlania?

Moim zdaniem nie ma znaczenia dla ustalenia stopnia niepełnosprawności. Jeśli posiadacie skierowanie na radioterapię dołączcie je do wniosku wraz z inną dokumentacją, jeśli w okresie od złożenia wniosku (z załączoną dok. medyczną) do dnia posiedzenia składu orzekającego dojdzie jakaś dokumentacja po prostu zabierzcie ją ze sobą na posiedzenie.


sulek napisał/a:
Dziś wysiedziałam się cały dzień w przychodni i niczego nie załatwiłam - lekarz onkolog odsyła do radioterapeutów, a tak naprawdę jeszcze przydzielonego lekarza radio nie mamy. Więc może ktoś mi podpowie.


Zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia wydane dla potrzeb Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności każdorazowo wystawiał mi lekarz rodzinny. Podstawą były informacje które przekazałam: informacje od lekarzy specjalistów, karty wypisowe ze szpitala, wyniki badań itp.
  Temat: Rak piersi przewodowy
urania

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 34141

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-10-30, 10:37   Temat: Rak piersi przewodowy
Nie przeszłam mastektomii, ale limfadenektomię (usunięte węzły pachy ) oraz operacje na piersi związane z usunięciem raka. Tak więc to co napiszę nie wyczerpuje tematu, ale choć tyle.
Zalecenia n/temat pielęgnacji rany otrzymałam od pielęgniarki przy wypisie. Szwy myłam tak jak całe ciało, jednak do czasu wygojenia stosowałam wyłącznie mydło szare.
Zapoznaj się też z moim postem zamieszczonym w innym watku http://www.forum-onkologi...ghlight=#103011
  Temat: Rak piersi przewodowy
urania

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 34141

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-09-01, 20:30   Temat: Rak piersi przewodowy
sulek napisał/a:


Jeszcze raz. Coś mnie zmartwiło. Wydawało mi się, że nie mamy potwierdzenia czy jest to rak złośliwy czy nie, dopóki nie mamy wyników biopsji mammotomicznej. Ale w karcie informacyjnej z pobytu dzisiejszego na oddziale chirurgii mam napisane rozpoznanie: rak piersi lewej C50.9 - kod oznacza nowotwór złośliwy. Czyli jest to nowotwór złośliwy? A wyniki pokażą jak bardzo jest złośliwy - tak? Nie bardzo to ogarniam....


Biopsja cienkoigłowa, której wynik cytujesz we wcześniejszym poście, potwierdziła obecność komórek raka. Rak = nowotwór złośliwy. Nic więcej nie wiemy, bowiem biopsja cienkoigłowa na niewiele więcej pozwala. To za mało, żeby dobrać odpowiednie leczenie i dlatego zlecono biopsje mammotomiczną. Ta pozwala na: różnicowanie pomiędzy rakiem inwazyjnym i przedinwazyjnym, określenie histologiczne typu i stopnia złośliwości, określenie stanu receptorów steroidowych i HER2.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group