1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 23
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki chromofobowy
beata0970b

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 33988

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-08-12, 12:25   Temat: Rak nerki chromofobowy
Witaj

Moja mama ma ma robić rtg płuc raz na rok - tak jest w wco , jest dwa lata po operacji .Chyba ,ze są jakieś przesłanki żeby zrobić szybciej . A usg jamy brzusznej pewnie nie zaszkodzi , żebyś zrobił teraz.

Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: Guz nerki lewej
beata0970b

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 22978

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-06-13, 22:04   Temat: Guz nerki lewej
Witaj
Mój tata przeszedł dwie operacje nerek.W szpitalu był tydzień.Wstał chyba w trzeciej dobie.W pierwszej dobie dostawał morfinę.Od razu w szpitalu miał pas tzn.wstawał , siadał tylko z pasem.Za każdym razem byłam przy nim od razu po operacji aż do wieczora i nie było najgorzej.Na drugi dzień rano było już o wiele lepiej.
W domu już z dnia na dzień było lepiej , nie brał tabletek przeciwbólowych, ale cały czas chodził w pasie.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.Będzie dobrze.

Beata
  Temat: Guz lity nerki
beata0970b

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 41731

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-21, 22:11   Temat: Guz lity nerki
Witaj
Strasznie się cieszę:) dobrze ,że zdecydowałaś się na Poznań , jesteś już po i takie wieści.
My robiliśmy TK tam kilka razy i za każdym razem zmiany na nerkach były widoczne nawet kilkumilimetrowe torbielki.
Moja koleżanka 3 lata temu miała identyczną sytuację , tyle że była już przyjęta do szpitala i jak zrobili jej TK to się okazało że nic nie ma i ją wypisali.A wcześniej miała kilka usg robione przez dwóch lekarzy i niby był guz.Tyle że nie drążyła więcej tematu , ale ostatnio robiła usg i jest ok.

Wydaje mi się ,że jesteś trochę podobna do mnie z nakręcaniem się i wyjaśnianiem wszystkiego do końca.Dlatego dla swojego spokoju zrób ten rezonans , zawsze będziesz spokojniejsza do końca.Możesz też iść z płytą do jakiegoś dobrego radiologa lub urologa żeby obejrzał dokładnie płytę.Ja robiłam tak kilka razy oczywiście prywatnie.Weź opis usg żeby wiedział gdzie szukać.

Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Guz nerki
beata0970b

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 24217

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-20, 12:17   Temat: Guz nerki
Właśnie pas , tata miał go już w szpitalu i dobre 6 tygodni go nosił , bez niego się nie ruszał.
  Temat: Guz nerki
beata0970b

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 24217

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-20, 08:01   Temat: Guz nerki
Witaj Elsie
Mojego tatę bolało bardzo długo , tak samo jak miał usuniętą całą nerkę czy tylko część drugiej.Długo dochodził do siebie 1 - 1,5 miesiąca był obolały.Miał najpierw 50 lat potem 60.
W domu raczej nie brał silnych leków przeciwbólowych.Pamiętam , że raz coś dźwignął i strasznie go bolało , ale generalnie się oszczędzał .
Dobrze ,że dzisiaj idziecie do lekarza
  Temat: Rak nerki ze wznową
beata0970b

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 37342

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-08, 17:09   Temat: Rak nerki ze wznową
Witajcie
Wieści mam dobre :) , jest stabilizacja tata dostał 22 cykl - bardzo się cieszę , ale gdzieś tam myślę o mamie wiki i o niej jak szczęśliwa pisała , że jest dobrze , a teraz tak wszystko się szybko potoczyło, ale wierzę że jeszcze będzie u niej dobrze.

Mam nadzieję ,że chociaż troszkę wniosłam optymizmu ( przy tych smutnych ostatnio wpisach ) dla wszystkich walczących i ich rodzin ,że może nie jest jeszcze tak źle jak by się wydawało.
Tata bierze sutent od XI.2010 roku - czyli 2,5 roku.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich :)
  Temat: Marysia5 - komentarze (vf6)
beata0970b

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 33331

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-05-07, 18:16   Temat: Marysia5 - komentarze (vf6)
Witaj Marysiu
Trzymam kciuki mocno, wiem co czujesz , my czekamy już tydzień i jutro ma być wynik TK i dopiero dowiemy się po przyjęciu taty na oddział.Dzwoniłam ,ale przez te święta wszystko się przedłużyło.Boję się myśleć ,że może być inaczej niż dobrze , ale wiem ...czytam...inne smutne posty :(
Ściskam i pozdrawiam Ciebie i męża.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
beata0970b

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 65989

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-04-16, 22:43   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
Aniu

Również trzymam kciuki , żeby jak najszybciej tata otrzymał nowe leczenie , które zatrzyma chorobę ,żeby wrócił spokój i nadzieja na długi,długi czas.Myślę o Was :) ) pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
beata0970b

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 46279

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-02-24, 10:03   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Witaj Rysiek 62

Podczytuję Twój watek i kibicuję Ci z całego serca.
Wiem ,że się denerwujesz , jesteś bardzo czujny i dobrze.My po operacji taty 3 lata temu tak około 1 miesiąc po,też mieliśmy incydent z krwiopluciem ( chyba dwa razy ).
Bardzo się denerwowałam, chciałam już tatę wysyłać na TK płuc , szukałam lekarza , ale przeszło i się nie powtórzyło, a przerzutów tez nie było.
Tłumaczyłam sobie ,że może to być jakiś skrzep jeszcze po operacji.


Więc może będzie podobnie :) , przed operacja pewnie miałeś rtg płuc ??Trzymam kciuki i życzę Ci spokojnej rekonwalescencji.

Ściskam i pozdrawiam gorąco :)

Beata
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
beata0970b

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 33601

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-01-23, 19:15   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
Strasznie mi przykro :-(
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
beata0970b

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 33601

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-12-09, 10:17   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
Witajcie :)

U nas tez skutki uboczne są nadal dokuczliwe,też bolą kości - biodra , ramiona ,też ciężko tacie wstać z łóżka.potem jak rozchodzi to jest lepiej.Są silne bóle brzucha i biegunki.teraz doszło krwawienie z nosa , ból gardła.Takie objawy były u nas na początku brania ( krew ) i teraz po 2 latach znowu wróciły.W nocy od 4 już nie śpi.
Ale żyję !!!! jak mówi tata.
Piszę to żeby jakoś Was pocieszyć - że te skutki ma każdy biorący lek ,że czasami jest tak,że ma się już dość , ale potem jest 2 tygodnie przerwy i chce się żyć.
Jak mówił Jermal- tęsknię za skutkami sutentu....
Mój tata też się wzbrania przed lekami przeciwbólowymi, ale cały czas bierze tabletki osłonowe na żołądek,ecomer tabletki ,na biegunkę.

Życzę dużo wytrwałości i spokoju.
Pozdrawiam
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
beata0970b

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 33601

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-11-23, 08:29   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
Witaj

Masz na swoje usprawiedliwienie straszną tragedię , którą teraz przechodzisz - chcesz ratować tatę za wszelką cenę.Czekanie na rozpoczęcie leczenia jest najgorszym okresem, nie wiem czy nie gorszym od samej diagnozy.U mnie właśnie tak było.
Ty dopiero zaczynasz poruszać się w tym trudnym świecie i oswajasz się z chorobą .
Opisujesz to co czujesz , czym się chcesz podzielić , emocje robią swoje.Dużo tu jest takich postów szczególnie na początku swojej walki z chorobą swoją czy bliskich kiedy szuka się najlepszego rozwiązania.
Obwinia się wtedy wszystkich i wszystko dookoła.
Więc nie zadręczaj się teraz wyrzutami - takie zachowanie jest jak najbardziej normalne dla nas którzy przez to przechodzimy :) )
Życzę Ci dużo siły i wytrwałości , spokoju i wiary w to że się uda :) )

Pozdrawiam serdecznie i gratuluję tacie takiej córki :)
  Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami do trzustki
beata0970b

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 65797

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-08-30, 17:43   Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami do trzustki
Ewa wczoraj odezwała się i napisała ,że dzisiaj rano będzie miała operację usunięcia drugiej nerki , która już nie pracowała i krwawiła ( z guza ??) miała bardzo wysoka kreatyninę ponad 9.Tak więc jest już po.

Wiem tylko tyle :-(

Napisałam choć nie wiem czy Ewa by sobie tego życzyła,ale dużo osób na tym forum się o nią martwi więc myślę ,że nie będzie miała mi za złe.

Jak będę wiedziała coś więcej to się odezwę.
  Temat: Rak nerki
beata0970b

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 64969

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-08-19, 22:40   Temat: Rak nerki
Aniu
Strasznie mi przykro :( .

Twój tata jest w wieku mojego,oboje brali sutent , a na prywatnej poczcie wymienialiśmy się uwagami,zawsze interesował się co u niego.
Będzie mi Go bardzo brakować,jego mądrości życiowej ,wyjaśnień zawiłych tematów w prosty sposób,optymizmu i wiary w to ,że się uda.

Jest mi bardzo smutno i trudno się z tym pogodzić , przecież to nie tak miało być....

Pozdrawiam
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
beata0970b

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 65989

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-07-18, 08:00   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
Witaj aniutka

Trzymam kciuki żeby się udało i cieszę się ,ze tato tak dobrze zareagował na lek, ale przyłączam się do słów pstrysi, że trzeba dzwonić,pytać itd.
My czekaliśmy na zgodę około 2- 3 tygodnie ( dlatego ten termin 3 m-ce jest bardzo odległy ) i co kilka dni dzwoniłam do lekarza prowadzącego czy już wysłali, potem czy jest odpowiedź itd.

Pewnie mieli mnie już dosyć , ale może tak trzeba.

Pozdrawiam serdecznie
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group