1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak V z przerzutami
Autor Wiadomość
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #16  Wysłany: 2014-06-28, 10:40  


Niestety nowy system EWUŚ nie przyjmuje danych w dni wolne od pracy. Nie będzie więc możliwości refundacji wizyty lekarza z hospicjum i wypisania recept. W poniedziałek najlepiej osobiście pojechać z dokumentacją do siedziby H i powiedzieć jaki jest w tej chwili mamy stan(to może przyśpieszyć wizytę lekarza).
W tej chwili pozostaje chyba tylko wezwanie pogotowia, nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale jedyne jakie przychodzi mi do głowy, mama nie może cierpieć z bólu.
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
Asiaaa 


Dołączyła: 27 Cze 2014
Posty: 11

 #17  Wysłany: 2014-06-28, 11:27  


Ja sie dodzwonilam do hospicjum na telefon komorkowy. Ta Pani powiedziala, ze jest kolejka 20 osob. Ale ze 1 lipca, beda wynzaczac z nich nowe osoby, ktore obejma opieka. I ta Pani nie obiecuje nic, ale postara sie nam skrocic ta kolejke, w miare mozliwosci. Moja siostra ma tam podejsc w poniedzialek. W miedzy czasie mam zalatwic papiery i porozmawiac z dr, moze przepisze inne srodki. Albo wzywac pogotowie. Jak mama bedzie tak cierpiec, bede wzywac. Nie pozwole jej cierpiec. Mam nadzieje , ze w poniedzialek sie cos wyjasni.

Dziekuje za pomoc.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #18  Wysłany: 2014-06-28, 11:30  


Asiu,
odbierz proszę PW.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #19  Wysłany: 2014-06-28, 19:55  


Asiu,
Poszukaj w zapasach - piszesz, że Mama brała już tabletki z morfiną i plastry - może coś macie w domu, co można Mamie podać?
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Asiaaa 


Dołączyła: 27 Cze 2014
Posty: 11

 #20  Wysłany: 2014-06-28, 22:47  


Tak zrobilysmy.
Mama bierze spowrotem tabletki, ktore niedawno zapisala je Pani Doktor. Odstawila je wczesniej, bo miala silny bol glowy i mowi , ze czula sie po nich jak po narkotyku. Platal jej sie jezyk troszke i czula sie taka otumaniona, taka od siebie. Ale widocznie tak ma byc, godzine temu do niej dzwonilam, to wlasnie mowi, ze czuje podobnie. Ale nie czuje tak bolu. Duzo mowila, humor jej sie poprawil. No ale zobaczymy jutro. .
Niech je bierze do poniedzialku, wtedy zalatwimy dalsze leczenie.

Ja w poniedzialek bede to hospicjum zalatwiac. Dziekuje tu wszystkim za porady, dla mnie naprawde bardzo cenne. I bede na biezaco pisac i pytac, w razie watpliwosci.

dziekuje
 
Asiaaa 


Dołączyła: 27 Cze 2014
Posty: 11

 #21  Wysłany: 2014-06-30, 15:37  


Uprosilysmy, ublagalysmy..

Mama jest wciagnieta na liste. Jest pod opieka hospicjum. Siostra dzisiaj wszystko zalatwila.

Mama narazie czuje sie lepiej. Po tabletkach bardzo jej cisnienie skakalo do 180, ale dzisiaj udalo jej sie uregulowac je.

Ponadto wczoraj wymiotowala. Mysle, ze to przez watrobe. Skoro ma tam duzo przerzutow, powinna chyba jakas diete stosowac ?.. Raczej je delikatnie, ale najadla sie truskawek, to moze dlatego.

Dziekuje za porady, dzieki Wam udalo mi sie tak szybko hospicjum zalatwic..
 
Asiaaa 


Dołączyła: 27 Cze 2014
Posty: 11

 #22  Wysłany: 2014-07-07, 23:01  


Wlasnie przeczytalam w watku moniki80, ze jej maz nie dostal Ipilimumab, poniewaz dostal dwie chemie, a to wyklucza podanie tego leku. I zaswitalo mi.

Nasza wspaniala pani Doktor, obiecala mamie ten lek jak tylko bedzie dostepny.Powiedziala, ze w miedzy czase da mamie chemie, ale jak tylko go dostanie to przerwie ja i da mamie Ipilimumab. . Mama dostala dwie chemie, a jak lek juz jest dostepny, to Pani doktor BEZ UZASADNIENIA, odmowila.. Zapisala trzecia chemie, z ktorej moja mama zrezygnowala. Bo przeciez po tych dwoch bardzo jej sie pogorszylo.

I wiecie co. Moja mama jest na tyle wyrozumiala, ze nawet nie wypytywala za bardzo, ale czula sie zawiedziona. Nam stwierdzila, ze pewnie jest tak chora, ze oni nie chca ''marnowac '' leku na nia :(

A Pani doktor, albo nie wiedziala o tym, albo wprowadzila nas w blad. Mama w zyciu by nie brala chemi, gdyby wiedziala, ze to wyklucza podanie tego leku.

Ponadto z tym hospicjum jednak nie udalo sie. Siostra mnie telefonicznie wprowadzila w blad. Mama jest na liscie oczekujacych..
 
mm0nika80 


Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 239
Skąd: koszalin
Pomogła: 73 razy

 #23  Wysłany: 2014-07-08, 10:39  


Z tego co ja wiem musi być podana jedna chemia jeżeli nie przynosi rezultatów wtedy startuje się do Ipilimumab ale są jeszcze inne warunki których Jarek by nie spełnił ,bo jest za słaby ,jeżeli by lek rok temu był to inna sprawa.Trzymajcie się
 
Asiaaa 


Dołączyła: 27 Cze 2014
Posty: 11

 #24  Wysłany: 2014-09-23, 09:39  


Witam,
Moja mama umarla 18.09.2014. Dzien przed jej urodzinami.
Zdazylam miesiac temu do niej pojechac na 3 tygodnie, a ostatnio na te najciezsze 6 dni. Mama bardzo sie meczyla. Dobrze, ze zdazylismy zalawic te hospicjum.

Dziekuje wszystkim za porady i zycze sily do walki i powrotu do zdrowia

Asia
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #25  Wysłany: 2014-09-23, 10:32  


::rose::
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #26  Wysłany: 2014-09-23, 10:38  


::rose::
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #27  Wysłany: 2014-09-23, 10:58  


::rose::
 
 
Aleksandra_A 


Dołączyła: 27 Sie 2014
Posty: 227
Pomogła: 58 razy

 #28  Wysłany: 2014-09-23, 11:35  


::rose:: ::rose:: ::rose::

Asiu najszczersze wyrazy współczucia
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #29  Wysłany: 2014-09-23, 11:43  


::rose::
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
Caroline 



Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 662
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Pomogła: 102 razy

 #30  Wysłany: 2014-09-23, 11:46  


::rose::
_________________
HISTORIA MAMY http://www.forum-onkologi...ejacy-vt599.htm
MOJA HISTORIA http://www.forum-onkologi...olog-vt6463.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group