1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 77
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
sylwia3

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-05, 21:23   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
Dziekuje wszystkim ;(((

[ Dodano: 2012-01-05, 21:30 ]
Nie pisałam tego wcześniej - ale kiedy mamcia zachorowala to kupiłam jej grejfruty aby zrobić jej sok z nich - ale ona nie lubi cytrusów zbyt i niechciała tego soku.... wyobraźcie sobie że ten grejfrut leży do dzisiaj, on przetrwał i nawet nie jest zwiędnięty - a MOJA MAMUNI NIE :((((( ;(((((((((((((( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
sylwia3

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-05, 17:32   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
Mama odeszła [*] o 15.55 ;(((((((((((((((((((((((((
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
sylwia3

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-05, 15:25   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
koncentrator dopiero bedzie wieczorem, bo w hospicjum czekaja na zwrot, bo niemaja :( dzisiaj maja zwrócić i odrazu do nas zadzwonic :( czekam na telefon teraz
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
sylwia3

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-05, 15:03   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
Nie ruszam, trzymam za rękę, ręka zimna - a jeszcze godzine temu była gorąca z temperatury :(( Pocałowałam - nie wiem co jeszcze mogłabym dla niej zrobić :(( Panie Boże daj mi siłę - a mojej mamusi ulżyj tego cierpienia ..... już niewiem jak i kogo i o co mam prosic .... staram sie byc spokojna :((

Dziekuje Kochani za wszystkie wsparcie
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
sylwia3

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-05, 11:11   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
Tak już jestem z mamą, zaglądam do niej, głaszczę, całuję ...... ma strasznie płytki oddech i probuje nawet przez sen odkaszlnąć coś co jej zalega ...... wybudzam ją dosłaownie na 10 - 20 sek. i znowu mi odpływa ..... :(( Lekarz bedzie po południu - chyba już pisałam ... ;/

[ Dodano: 2012-01-05, 11:12 ]
dziękuję wszystkim za ciepłe słowa i wsparcie

[ Dodano: 2012-01-05, 11:16 ]
Zmierzyłam mamie teraz ciśnienie ma 94 / 69 a puls ma 144 strasznie wysoki....

Ciśnienie bardzo słabe, nigdy takiego nie miała :(( a dlaczego puls taki wysoki ??????????????

[ Dodano: 2012-01-05, 12:06 ]
wybudza ją ten kaszel ..... probuje odkaszlnąć - takie przestraszne charczenie slysze, jak by było tam pełno wydzieliny, a mama nie moze spobie poradzić aby ją odksztusić ..... co to za charczenie ??? tak strasznie głośne?? jakby płuca były całe zalane wydzielina ....

[ Dodano: 2012-01-05, 14:05 ]
Był lekarz :((( mamcia umiera ;((( nie umiem wyrazić żalu .....

lekarz powiedział że zostala nam doba - może dwie ............ mama sie strasznie męczy, jedziemy zaraz po tlen i po ssak ... bo okropnie jej charcze ...

:((((
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
sylwia3

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-05, 10:08   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
Anelko - dziękuję, że wszystko mi piszesz - szczerze i otwarcie :* to jednak ważne, pozwoli mi to - chociaż częściowo się przygotować na ............

Dzwoniłam do lekarza, ma przyjechać dzisiaj po południu... Mamcia w ogóle się nie budzi - dzwoniłam do taty, ale niestatety... powiedziałam mu żeby już ją zostawił, niebudził..... niech śpi moja kochana mamusia .... :( chciałabym tylko aby nie cierpiała ....... żeby nie bolalo - tyle miesięcy bolało, niech teraz nie boli - proszę Boga o wszystko co najlepsze dla niej ...... :(( tak strasznie ją kocham.....

Zaraz jadę do domku, żeby być z nią.....
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
sylwia3

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-05, 08:24   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
Wczoraj wieczorem była pielęgniarka, podłączyła mamie kroplówkę, ale mama praktycznie w ogóle nie wiedziała co się dzieje, co chwilkę nam odpływała - usypiała, jak usnęła wczoraj ok. 20.15 tak do dzisiaj w jednej pozycji śpi, tata nie może jej dobudzić :(( cały czas śpi i ma te straszne bezdechy jak śpi ...... :( Nie wiem co robić dalej.... dzwonić do lekarza czy czekać ???? Temperatura jest 38.2, wczoraj wieczorkiem ok. 18.45 zdążyłam jej podać EFERALGAN na przerwanie temperatury, a dziś już nic w żaden sposób się nie da :(( Co robić Kochani ???? :(( Załamana ... :(((
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
sylwia3

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-04, 18:20   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
niki napisał/a:
jeszcze jedno rozmawiałyscie juz o wizycie księdza, ? ona nie musi przyjąć sakramentu chorych przed sama smiercią , może to być duzo wczesniej,


Tak, ksiądz był u mamci jeszcze przed świętami, powiedzieliśmy jej że przed święami trzeba się pomodlić i wyspowiadać - także już jesteśmy po wizycie księdza - a jutro mamy księdza po kolędzie, więc bedzie dodatkowa okazja aby się pomodlić ....

Pytam ile mogę, ale w tej chwili kontakt zanika :( proszę ją aby chwilkę ze mną porozmawiała, to tak jakby mnie nie słyszy ..... :(

Dziś po 19ej ma przyjechac pielegniarka .....
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
sylwia3

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-04, 15:48   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
Tak dzwoniłam do lekarza, lekarz w zasadzie powiedział - żeby temperaturą sie nie martwić, a jeżeli mama siusiu nie robiła i mało pije to zadzwonić po pielęgniarkę żeby kroplówkę podłączyła..... nie wiem w zasadzie co z tym dalej zrobić..... zadzwonię do pielegniarki....
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
sylwia3

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-04, 15:14   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
Nie nie mamy leków moczopędnych niestety... ;(

[ Dodano: 2012-01-04, 15:18 ]
Nie wiem czy to ważne, ale mama również wzywa osoby z którymi nie darzyła się zbytnią sympatią i tak np. ciocia i wujek którzy mieszkają obok nas...... mówi do nich czy jej przebaczą?? .... ja nawet sie zastanawiam, czy nie poprosic aby mamcie odwiedzili.... ???? bo az sie boje co to moze znaczyc ;((
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
sylwia3

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-04, 14:34   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
Faktycznie wiele złych objawów się pokazało u mamci..... :(

Zaraz zadzwonię do lekarza, skonsultuję ten mocz i temperaturę, zapytam czy niemogłby podjechac do nas chociaz na chwilke, aby ocenic stan mamy....

Nie do opisania jest jak ta choroba zabiera człowieka... :(
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
sylwia3

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-04, 13:42   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
Tak też zrobię..... i ona tak dziwnie patrzy w sufit - cały czas!!!! A tam widzi wszystkich, którzy już nie żyją :( swoją mamę, swoich braci, rodzeństwo cioteczne, wszystkie osoby które zmarły, a jak coś pytam - dlaczego tak patrzy i o czym myśli to mówi mi że tak jest jej dobrze......i nawet się uśmiecha do mnie....
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
sylwia3

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-04, 13:31   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
Nie nogi nie są opuchnięte, sprawdzałam, ale jak jej probuję podnieść tą zdrową nogę to strasznie krzyczy że boli :( I od wczoraj nie robiła siusiu ..... :(
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
sylwia3

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-04, 13:15   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
Kochani POMOCY!!!

Mamcia się wybudziła, HALOPERIDOL się wypłukał, ale nadal jest mało przytomna, nie wie gdzie jest - ale poznaje mnie ..... tak się pięknie uśmiecha jak mnie widzi i mówi moja kochana córeczka, kocham Cię...tak mocno Cie kocham, a ja też odpowiadam jak mocno ją kocham ;((

Ale do czego zmierzam..... Mama już nie woła siusiu....mówi że robi a nie robi, nie mówi jak zrobi.... itp. Ale jak pije to ja jej daje wlewam do buzi a ona nie wie co z tym zrobić.... mówie połknij mamuś, a ona za każdym razem probuje i zawsze się zakrztusi - boję się żeby sie nieudusiła :(( no i ma stan podgorączkowy - 37,6, czy to z choroby?? i tak dziwnie oddych, świszczy, charcze coś w środku....

Moja kochana mamusia ........ dzisiaj mi powiedziała że najgorsza jest ta jej choroba, ale wyzdrowieje :(( - ma chwilowe przybłyski świadomości

[ Dodano: 2012-01-04, 13:16 ]
z lekarzem jeszcze sie nie kontaktowałam.... niechce dzwonic za każdym razem, a może powinnam........ :/
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
sylwia3

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-02, 17:58   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
Ja wiem że ta choroba niesie za sobą jedynie cierpienie i nic więcej :( nie boję się być przy mamie, opiekować się nią..... niczego się tak nieboję jak tej niewiedzy..... takie czekanie (wiadomo na co) jest straszne i przeraźliwe :(

[ Dodano: 2012-01-02, 18:01 ]
Anelia napisał/a:
Sylwia a co na to wszystko mówi lekarz ? Czy mama wogóle jak się na chwilkę przebudzi to coś zje ?


Ja sama mame na siłę budzę i ją karmię, zagaduję do niej i daje ile się da, po dwuch "razach" podania jedzenia, już niechce, widzę że jest zmęczona, ale ja itak podaję, odczekam chwilke i znowu.... Cóż Anelko lekarz mógl mi powiedzieć..... kazał czekać i być spokojnym, być przy niej i tyle..... :(

[ Dodano: 2012-01-03, 13:02 ]
Dzisiaj mama częściej sie przebudza, ale nadal dużo śpi..... jak by bardziej łapała z nami kontakt.... chce jej się strasznie pic, z jedzeniem słabo, ale karmimy....

Pokazuje że ja coś boli, z przodu na wysokości tego chorego płuca.... czy możliwe że jest ucisk tam jakis????

[ Dodano: 2012-01-03, 15:51 ]
Dzisiaj mama częściej sie przebudza, ale nadal dużo śpi..... jak by bardziej łapała z nami kontakt.... chce jej się strasznie pic, z jedzeniem słabo, ale karmimy....

Pokazuje że ja coś boli, z przodu na wysokości tego chorego płuca.... czy możliwe że jest ucisk tam jakis????
 
Strona 1 z 6
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group