1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz jelita
paulag24

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7348

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-12, 06:00   Temat: Strach niepewność po rtg
Witam i odrazu przepraszam za niespójność i niedokładność mojego posta, ale pisze z tel i nie mam dostępu do lepszych informacji. Tata 61 lat, w maju 2014 usunięty guz jelita grubego, niestety nie umiem teraZ napisać jakie miał zaawansowanie, wiem jedynie ze w tym stadium 5 lat przezywa 47procent ludzi.badanie pet wykonane 11 mies temu nie wskazywało nic niepokojącego. Od dwóch dni skarżył sie na bóle w lewym podZebrzu, zgłosił sie do szpitala gdzie wykonano rtg klatki piersiowej i przepraszam ze przetocze tylko to jedno zdanie ale nie mam dostępu do całego wyniku: asymetralne poszerZenie lewej wnęki płuca:podejrzenie TU, reszta opisu bez zmian. Wskazana tk. Czy to możliwe ze po 11 miesiącach od peta urósł guz w płucach, z tego co wiem to przerzuty w płucach wolniej sie rozwijają i maja charakter mnogi. Czy to moze oddzielny nowotwór? Jednak Guzy płuca wolno rosną a tata 11 mies temu był czysty. Dodam, ze tata nie pali papierosów. Bardzo martwię sie o mojego ojca, gdy będę miała dokładny wynik rtg to wkleję, ale z tego co wiem to tylko to Zdanie jest podejrzane. Bardzo proszę o wyrozumialosc

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-02-12, 08:32 ]
Wątki scalone.
Rozumiem, że to dotyczy tej samej historii? Póki nie jest ten guz w płucu zdiagnozowany jako oddzielny nowotwór złośliwy płuc, to proszę w tym wątku kontynuować wpisywanie.


  Temat: Guz jelita
paulag24

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7348

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-26, 11:54   Temat: Guz jelita
Bardzo prosZe o radę, czy starac sie o skierowanie na scyntygrafia czy mozna być pewnym wyniku rezonansu bez kontrastu, ze to zmiany zwyrodnieniowe?
  Temat: Guz jelita
paulag24

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7348

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-23, 12:51   Temat: Guz jelita
Mam pytanie, ponieważ tata od jakiegoś czasu narzeka na bole okolicy kosci ogonowej, był u ortopedy i miał zlecony rezonans stawow krzyzowo biodrowych i kregoslupa, rezonans zrobiony był bez kontrastu , wynik badania kregoslupa wyszedł bez zmian, jednak w stawach krzyzowo biodrowych: zmiany zwyrodnieniowe w stawach krzyzowo biodrowych silniej wyrażone po stronie lewej.tak przedstawia sie wynik badania, rezonans był bez kontrastu. mam pytanie czy radiolog w takim badaniu skutecznie odróżni zmiany zwyrodnieniowe np od osteoliza? Czy warto wykonać jeszcze scyntygrafia?
  Temat: Guz jelita
paulag24

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7348

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-05-19, 22:01   Temat: Guz jelita
Wyniki już są, niestety adenocarcinoma g2
  Temat: Guz jelita
paulag24

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7348

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-05-14, 18:32   Temat: Guz jelita
Bardzo proszę o pomoc, tata jest na początku walki z chorobą, stwierdzono w kolonoskopii guza, czekamy na wyniki hist pat

W ramach dalszego wykluczenia przerzutów wykonał TK kl piersiowej, oto wynik:
Drobny guzek (3 mm) w segmencie szczytowym płuca prawego. Pojedyncze nie powiększone węzły chłonne w śródpiersiu w wielkości 12 x 8 mm przed łukiem aorty.

Pytanie: czy guzek ten może być przerzutem?

TK jama brzuszna i miednica z kontrastem:
Odcinkowe zwężenie okrężnicy na pograniczu kątnicy i wstępnicy do 25 mm na długości poniżej 4 cm, ze znacznym zwężeniem śladowo wypełnionego środkiem cieniującym światła, bez patologicznego wzmocnienia kontrastowego.
W okolicznej tkance tłuszczowej niewielkie hiperdesyjne zagęszczenia i pojedyncze wzmacniajace się węzły chłonne do 8 mm. Poza tym powiększonych węzłów chłonnych w jamie brzusznej nie stwierdza się.
Pozostale narządy jamy brzusznej bez zmian.

Proszę Was o wytlumaczenie co oznacza ten wynik ?
czy w węzlach chlonnych są przerzuty?

Czekamy dopiero na wynik hist pat po kolonoskopii... proszę o odpowiedz...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group