1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Anulinka12 - komentarze
niki

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9733

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-09-05, 23:10   Temat: Anulinka12 - komentarze
Anulinka12 napisał/a:
Hospicjum jest placówką pomocy, pomocy osobom , które nie są w stanie zająć się chorym na co dzień w domu.

Ja apeluję jednak do Wszystkich osób mogących nas wesprzeć w takiej pomocy. To nie jest praca (nie bierzemy za to pieniążków) to dobre serce kierowane do INNYCH.

Jestem tego przykładem, otrzymałam ją, bardzo mi pomagano ze strony H, teraz kolej na mnie. Nigdy z nas nie wie, jaki los jest nam pisany. Dzisiaj nie potrzebujemy pomocy, jesteśmy zdrowi...ale jutro, za misiąc, lata....nie wiadomo.
Dlatego też jest to bardzo ważne, bo pomagając innym, pomagamy sobie.


dobre podsumowanie i jaki piękny gest, oddać to co się otrzymało .Aulinko to jest piękne co robisz .Masz rację nie wiemy czy jutro to my nie będziemy szukac pomocy a wtedy taki wolontariusz będzie dla nas skarbem

My otrzymaliśmy tak dużo od HD podczas choroby taty, dzięki nim tata odszedł w miarę spokojnie chciałam to oddać i po prostu pomagać ale ze względu na to ze sama cięzko choruję ,w hospicjum nie mogę pomagać,
to dla dobra tych ludzi , często samotnych i czekających na osobę ktorą polubili , nie jestem dyspozycyjna , bo bardzo dużo czasu spedzam w szpitalach, dla tych chorych , jesli ktos kto przychodzi i znika ,to zmiany ktorych nie powinno juz wtedy być i ten ktoś nie jest odpowiednią osobą bo dokłada im się wtedy stresu

ale leżac w szpitalu wiele razy byłam przy osobach ktore odchodziły , to że się jest w czasie kiedy nie ma rodziny ,to ogromnie dużo
przeprowadziłam wiele osób na tą drugą , podobno lepsza stronę
i zrobię to zawsze jesli będzie taka potrzeba,
w szpitalach tez pacjenci odchodzą, często rodzina nie zdązy , ważne żeby był ktoś kto po prostu będzie , i będzie trzymal z rękę , może przytuli ,wytrze twarz , pocałuje w czoło - zalezy od osoby pomoze żeby ten ktoś nie był sam

często piszecie ze nie zdązyliście pożegnać bliskich, boli was to , bo to przykre że wasz bliski nie miał wtedy nikogo
pamiętajcie ze czasem warto zapytać pielęgniarki , wasi bliscy nie zawsze odchodzą sami
są tacy ludzie jak ja, ktorzy sami będąc pacjentami pomagają im odejśc
wazne jest ze ten ktos nie był sam,

krotki przykład - odchodziła pacjentka ktora ciagle wołała corkę, kiedy ja weszłam do niej chwyciła mnie za rękę, więcej z gestów niz słów wywnioskowałam ze ona mysli ze to córka jednk jest przy niej, umarła taka szczęsliwa

warto pomagać , jak ktos tylko może , zawsze warto !
pozdrawiam
Aulinko bardzo cię podziwiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group