1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
niki

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-04, 16:48   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasiu długo mnie tutaj nie było i dopiero teraz przeczytałam
przykro mi ::rose:: ::rose::

bylas w moich myslach w tym czasie,
bardzo wam kibicowałam od poczatku

niestety takie jest zycie nie zawsze się wygrywa
boli i długo boleć będzie
wpołczuję ci bardzo

_______________________________
Posty nie będące kondolencjami zostały przeniesione do wątku kciukowego Kasi.
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
niki

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-16, 16:15   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m napisał/a:
mowila ze troche ja przydusza....ze jak wyszla na drugie pietro to oddychac niemogla


kasiu ja nie mam raka tylko astmę ale jak wchodzę na drugie pietro wręcz tchu złapać nie mogę i tak jest zawsze

dlatego ja się mamie nie dziwię, osłabiona leczeniem z rakiem płuc,nie będzie wbiegać po schodach jak nastolatka, ze umie wjeśc na drugie piętro to juz jest dobrze ,
nie porownuj do tego jak było przed leczeniem, bo to nic nie daje,
mama się skarzy , widocznie taka jej natura, spokojnie jesli lekarze ją leczą to znaczy , że nie jest tak żle jak to mama przedstawia
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
niki

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-28, 15:55   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasiu osłabienie po chemii jest normalną sprawą,
ja spałam często cały kolejny dzień ,wiec niech mama śpi

Cytat:
mam nadzieje ze po chemii a nie neutropenia bo te neutrofile w ostatnim badaniu takie niskie...po czym mozna rozpoznac w razie czego ze ona to ma


po badaniach krwi ,
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
niki

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-25, 22:58   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
mama mieszka z bratem, jest tata , to oni mają pilnować żeby brała leki
żeby jadła
dobrze by było załatwic jej psychologa, moze on dotrze do niej głebiej
jak wyrzuci z siebie strach przed tym co dalej, smoze wtedy dotrze do niej ,że to wszystko dla jej dobra
silna psychika powoduje ze człowiek tak szybko się nie załamie
mama pewnie tez sie wstydzi ludzi ,dlatego nie chce wychodzić
ale to droga do nikąd
naprawdę jej potrzebny psycholog , moze wtedy mama trochę sie pozbiera
czego ci zyczę
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
niki

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-25, 22:15   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasiu przypilnuj żeby mam brała te leki , bo znowu poczyta ulotke i schowa je gdzieś głęboko
domownicy powinni o to dbac a ty przypominaj
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
niki

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-24, 17:24   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
absenteeism napisał/a:
Kasiu, mama jest dorosła i jeśli nie chce, to niech nie bierze zapisanych leków - jednak nie może to skutkować tym, że Ty będziesz bez przerwy w nerwach i będziesz się jej starała za wszelką cenę pomóc, a ona nie będzie tego chciała. Albo porozmawiaj poważnie z mamą, że lekarz ot tak nie przepisuje leku bądź rodzaju terapii, tylko robi to po to, aby jej pomóc, albo odpuść - bo się zamęczysz nerwowo.


dokładnie tak, ty padniesz a mama cię przezyje , pamietaj o tym ,że masz dla kogo zyć, a leki co - moj tata tez zaczał brać je po swojemu , wtedy leki zostały schowane i dzielone według przepisu lekarza, a ja lub mama czy brat stalismy z kieliszkiem nad nim az połknął wszystkie ktore w nim były
wtedy mieliśmy pewność , ze wszystko co musi brać bierze
wytłumacz jej ze tak zrobisz i będziesz stać nad nią albo powiesz lekarzowi

jesli mama nie chce brać leków bo wie lepiej ,to potem niech nie narzeka, powiedz jej to dokładnie w ten sposób , że chemia jej nie zabije a lekceważenie zaleceń lekarza może
powinno jej to dać trochę do myslenia
jak nie da się prośbą to pomoże grożbą
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
niki

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-21, 19:17   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
Ibuprom to inna substancja czynna , jesli apap nie działa , warto spróbować czegoś innego
nie mają recept na inne srodki wiec moze warto
mama nie brała być moze to na kilka dni wystarczy
do tej srody

i to kolejna sprawa na wizytę u lekarza zapisana na karteczce
on bedzie wiedział co zapisać
jest z czego wybierać ale to juz decyzja onkologa
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
niki

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-21, 18:51   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
mama brała Ibuprom albo Ibuprom max,ze niby ma ponieść cisnienie, ?czy tylko wyczytaliście to w ulotce?
bo apap także ma w ulotce że może ponieść ciśnienie
wiec moze warto sprobować
bo mama sie tym apapem zatruje juz długo go bierze i bierze codziennie po kilka tabl tak tez nie można
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
niki

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-19, 15:39   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
zaraz po przyjściu do szpitala jak tylko dorwiesz lekarza masz mu o wszystkim powiedzieć
nie badaja mamy skoro się na nic nie skarzy,
lekarz nie jest wszechwiedzący skąd moze wiedziec ze coś jest nie tak u mamy, albo lekarz rozwieje wątpliwości albo coś zrobi żeby pomoć od tego są leki , są badania aby korzystać z pomocy

masz mieć na kartce zapisane wszystkie sprawy o ktore chcesz zapytać,
jasli nie ty to ktos kto pojedzie z mamą
jak nie zapytasz to się nie dowiesz, wiec miej ta kartkę ze sobą

do dzieła
spisuj te najważniejsze sprawy tylko nie za duzo, bo zrobi się z tego godzinny wykład, na ktory lekarze nie maja czasu, ale ważne kilka spraw można na dzien dobry rozwiązać
tętno, kaszel, bole głowy to chyba te najważniejsze
jesli jest cos więcej to dopisz do listy
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
niki

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-17, 18:22   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasiu sama piszesz ze mama miała nerwicę ale kto by jej nie miał w takich okolicznościach
mąz alkoholik , choroba nowotworowa , złe samopoczucie
to wszystko powoduje stres,a przy stresie tętno szaleje , głowa także boli

ale są leki na obniżenie tętna, tylko trzeba mowić o tym na wizycie
zapisuj sobie wszelkie pytania do lekarza, wszystkie problemy to trzeba mowić na wizytach czy podczas pobytu w szpitalu ,
chociaz jesli sytuacja się nie zmieni stres pozostanie to leki także niewiele pomogą
ale warto probować
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
niki

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-09, 12:09   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
tylko że wy poadniecie szybciej
mam wsłuchuje sie w siebie i za bardzo to przezywa

moj tata tez mial taki okres czytania wszelkich ulotek i wykłócania się , ze tego czy tamtego nie będzie brał
wtedy przyniosam mu ulotki z moich leków,
zapowiedziałam też ,że nie będe przychodzić ani jezdzic z nim po lekarzach jesli będzie chciał sie leczyć sam,bo tylko sobie szkodzi ,to byl szantaż ale zrozumiał ze nikt nie chce mu zaszkodzic i robimy dla niego wszystko co tylko możliwe bo go kochamy
poskutkowało
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
niki

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-09, 11:44   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasiu mama nie chce tego leku i wymyśla wszystko tylko zeby go nie brać
a ty się przejmujesz
moze trzeba mamą tak porządnie potrząsnąć?
niech wie że jesli was zameczy to będzie mogła liczyć tylko na siebie, co wtedy ?

ciekawe ze chemie bierze przeciez ma duzo więcej skutków ubocznych ,
tabletkę powinna zażyc całą -jak ma lek działac skoro sie go nie bierze zgodnie z zaleceniami?
jeszcze jedno on nie ma takich działan jak to mama opisuje
nie chce ,niech go nie bierze ale niech nie marudzi że spać nie może
zdystansuj się trochę
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
niki

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-07, 17:17   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
nie , spokojnie nie choruję na raka tylko na cos innego , moj tata chorował ,stąd moja obecność tutaj
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
niki

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-07, 15:44   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m napisał/a:
i znow panika...mame boli glowa po przebudzeniu...ale boli ja w trakcie kaszlu...zazywa apap i przechodzi....pol glowy....tak jak nieraz nas zawieje i potem czujemy przy wysilku pol glowy...ona czuje w trakcie kaszlu...martwic sie


nie martwic się

Cytat:
bo w tym drugim mama byla na konsultacji z goraczka ponad 38 stopni i cos podpisala..nic nie ma stamtad oprocz kartki ze ma sie tam zglosic 13 lutego...


myslisz ze z temp 38 stopni się nie mysli?
ja zyję z temp dochodząca do 40 stopni,odpuszcza na trochę i wraca i tak cały czas od wielu lat
daj mamie samodzielnie podejmować decyzje
mama podpisała coś powinna wiedzieć co ,
chyba jej mowili i temp nie ma tu nic do rzeczy,
ma sie zgłosic 13 lutego , wiec się zgłosi
w szpitalu porozmawiaj z lekarzem co dalej wytłumaczy ci na spokojnie
zapisz sobie pytania na kartce wtedy dowiesz się więcej

to że jest chora nie znaczy ze każde kłucie w boku, kazdy chwilowy ból to juz powod do zmartwienia
wiem że chcesz dobrze ale możesz troskliwością zagłaskać mamę na śmierć
odpuść bo zwariujesz i jak będziesz naprawdę potrzebna to cię nie będzie
weż to sobie do serca
będziesz potrzebowac jeszcze sporo siły a może ci jej zabrakanać
na razie nic złego się nie dzieje
oderwij się od myślenia idż do kina, odpocznij
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
niki

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-05, 14:58   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
WBC jest w normie, normy do 10
wiec ok,
płytki tez są ok,
ogólnie wyniki są dobre
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group