1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
myszka

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 65929

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-03-09, 16:45   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
Kazdy z nas przezywa to na swoj sposob.Wiem co czujesz bo mam to samo-czerniaka.Kazdy mi mowi zeby sie nie zadreczac, nie myslec ,a jak myslec to pozytywnie.Tylko to wcale nie jest proste.U mnie niedlugo minie rok jak wiem o tym swinstwie i gdzies gleboko w glowie siedzi strach i lek.Na dzien dzisiejszy jestem po kontroli i wszystko ok.Ale strach pozostal i mysle ze pozostanie.NO coz widocznie tak mialo byc.Pozdrawiam serdecznie!!!
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
myszka

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 65929

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-02-11, 17:43   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
Trudno jednoznacznie podjac decyzje czy okaleczyc sie czy nie.Tak naprawde to jest procedura wezla wartowniczego i od tego powinno sie zaczac.Tego nikt nie przewidzi czy w przyszlosci pojawia sie przerzuty czy nie.Jak sam widzisz czerniak jest dosc zaawansowany i moze tym sugerowal sie lekarz.ALe zobacz watki Marjanny czy Luiki.U nich tez zaczeto od wartownika.
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
myszka

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 65929

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-02-11, 07:32   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
Wiadomo ,ze czas sie liczy.Ale niestety u nas w Polsce wszedzie sa kolejki.Ja na wyciecie wartownika czekalam prawie 3 miesiace.W tym czasie CO badalo ponownie probki z piewszego wyciecia.Probowalam roznymi sposobami przyspieszyc biopsje niestety nie udalo sie.Wlasnie to czekanie jest najgorsze!!!!
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
myszka

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 65929

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-02-09, 07:30   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
Nikt za was nie zadecyduje co zrobic.Ale napewno isc do onkologa.U mnie tez sytuacja byla dziwna.Poniewaz u mnie naciek byl 0.2mm a standartem jesli chodzi o biopsje jest naciek 0,75.Wszyscy lekarze z ktorymi konsultowalam mowili ze biopsji nie bedzie a gdy trafilam do CO odrazu wyznaczyli termin biopsji.Pomimo wyciecia tylko jednego wezla to przez miesiac zbierala sie chlonka i do dnia dzisiejszego noga boli ale co tam cenniejszy jest moj spokoj psychiczny!!Zycze powodzenia i czystych wezlow!!
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
myszka

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 65929

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-02-08, 19:34   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
Powinniscie skonsultowac to z onkologiem tak jak pisali poprzednicy to onkolog leczy raka.Wiadomo ze czas sie liczy ale warto sprobowac .Ja na wizyte w CO w Warszawie czekalam 2 tygodnie.
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
myszka

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 65929

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-02-08, 14:27   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
Uwazam ze powinniscie trafic pod opieke onkologa.W mojej miejscowosci tez nie ma poradni czy szpitala onkologicznego ale po stwierdzeniu ,ze to czerniak dostalam skierowanie do CO w Warszawie i wlasnie w CO mialam badanego wartownika i poszerzenie marginesow i jestem pod opieka i kontrola onkologa.Jesli chodzi o indeks,owrzodzenie czy angioinwazje to ja mam to wpisane w wyniku histopatologicznym.
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
myszka

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 65929

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-02-08, 07:59   Temat: czerniak
Uwazam ,ze lekarz podjol decyzje o wycieciu wszystkich wezlow pachy ze wzgledu na dosc zaawansowanego czerniaka ,a napewno w tych wezlach bedzie wartownik.Najlepiej by bylo jakbys przytoczyl caly wynik czy bylo owrzodzenie,angioinwazja.indeks mitotyczny?Najwazniejsze teraz to zbadanie wezlow i poszerzenie marginesow czy nie zawieraja komorek czerniaka.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group