1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: AML kontra RCC
missy

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2290

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2022-07-05, 11:34   Temat: AML kontra RCC
Dziewczynka85,

Masz prawo się bać, kilka śmierci w rodzinie ( w tym również z powodów onkologicznych) zawsze wywołuje zamęt i lęk w psychice i w ciele.

Nie ma w tym nic dziwnego, że stałaś się przewrażliwiona i nieufna - grunt to uświadomić sobie, że tak właśnie jest, nie obwiniać się o nic, nie zwalczać swojego strachu na siłę postawą pod tytułem „ jestem super dzielna i nic mnie nie rusza” tylko zacząć działać według określonego planu.
Czyli badać się regularnie - ginekolog, cytologia, usg piersi, morfologia.
Do tego usg brzucha i wizyty u urologa wg jego wskazań.

Bardzo często wejście w pewien rytm, rutynę, regularność daje efekt w postaci uspokojenia i lepszego samopoczucia - bez względu na to czego ta rutyna dotyczy.
Mocno trzymam kciuki i życzę Ci abyś absolutnie nie musiała wracać na nasze forum

Pozdrawiam serdecznie, missy.
  Temat: AML kontra RCC
missy

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2290

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2022-07-04, 12:41   Temat: AML kontra RCC
Witaj na forum Dziewczynka85,

Na forum Cię nie zdiagnozujemy, nie odpowiemy Ci też na pytanie co widać na płytkach z TK lub fotkach z usg bo na forum radiologa nie ma.

Jedno jest jasne - masz w lewej nerce zmianę określoną kilka lat temu jako AML, zmiana ta powiększa się bardzo powolutku, nie powoduje żadnych dolegliwości ze strony ukł.moczowego. Postępowanie oparte o regularną kontrolę i opiekę JEDNEGO lekarza radiologa i JEDNEGO urologa byłoby najwłaściwszym wyborem. Chodzi o to aby być pod obserwacją specjalistów, którzy już znają Ciebie i tę zmianę w nerce i będą mogli wnikliwiej zaobserwować wszelkie istotne zmiany w jej wyglądzie.
Niemniej jeśli masz podejście typu

Dziewczynka85 napisał/a:
Każdy mi mówi, słuchaj się lekarzy, a ja im nie wierzę.

to pewnie i ja Cię nie przekonam.

Chodzenie od lekarza do lekarza nie przyniesie Ci spokoju. Rozumiem, że Ty już masz swoją diagnozę i właściwie szukasz jej potwierdzenia u kolejnego lekarza. To droga donikąd.
Przemyśl wszystko i podejmij decyzję, która będzie oczywiście w Twojej opinii najlepsza dla Twojego zdrowia i samopoczucia psychicznego.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group