1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
missy

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 65221

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2023-01-17, 13:43   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Litania,

Co do stanu zapalnego w jamie ustnej to nie mam jakiegoś konkretnego sprawdzonego sposobu bo też i te stany zap. są różne pewnie.
Niemniej ostatnio w jednym z wątków w dziale „płucnym” polecałam dwie rzeczy, o których dowiedziałam się od bardzo sensownej farmaceutki ( z historia onko):

Cytat:
Dostałam od specjalistki takie wskazówki co do płukanki robionej w aptece wg recepty:

RP.
Nystatyna 1000000j.m.
Hydrocortyzon 0, 025
Neomycyna 1,0
Anesthezyna 0,5
Gliceryna 30,0
M.f. susp.

To oczywiście sposób doraźny na złagodzenie dolegliwości, jest tu steryd, antybiotyk, „znieczulacz”, „powlekacz” i składnik antygrzybiczy.

Jest też taki preparat gotowy jak Alfa Med Professional.
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
missy

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 65221

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2022-12-11, 13:30   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Litania,

Paklitaksel niestety uderza zazwyczaj mocno w szpik ( chociaż podobno słabiej niż docetaksel), powoduje bóle mięśni i stawów, wywołuje neuropatię obwodową ( czasem tylko nieprzyjemne odczucia, mrowienia w dłoniach i stopach, czasem pieczenie, czasem też niedoczulica).
Czy gorączka u mamy minęła? Mam nadzieje, że nie miała związku z dużą neutropenią?
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
missy

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 65221

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2022-01-12, 13:12   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Program lekowy B50, punkt 2 i 2.1

https://www.gov.pl/attach...a4-f77c621e3ddc
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
missy

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 65221

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2022-01-10, 13:59   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Litania,

Przepraszam, nie doprecyzowałam ostatnio - niraparib we wskazaniach ma tylko nowo rozpoznanego raka jajnika:

Punkt 1. Zejula w tabeli:

https://www.gov.pl/attach...b8-c5e755c34ea2

W programie lekowym opisane jest to tak:

Cytat:
2. Leczenie podtrzymujące inhibitorami PARP chorych na niskozróżnicowanego raka jajnika, raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej z obecnością mutacji w genach BRCA 1/2 (olaparybem albo niraparybem) lub niezależnie od obecności mutacji w genach BRCA 1/2 (niraparybem)
2.1. Kryteria kwalifikacji chorych na nowo zdiagnozowanego raka jajnika, raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej (leczenie olaparybem tylko pod postacią tabletek albo niraparybem)
1) histologiczne rozpoznanie zaawansowanego (w stopniu III- IV wg FIGO) raka jajnika o niskim stopniu zróżnicowania (ang. high grade, G2 lub G3) raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej;
Stopień zaawansowania choroby (FIGO) - spełnienie jednego z poniższych kryteriów:
a) FIGO III u chorych z mutacją patogenną lub prawdopodobnie patogenną w genach BRCA1/2 bez względu na chorobę resztkową i/lub zabieg cytoredukcji (w przypadku olaparybu) lub
b) FIGO III u chorych jedynie z widoczną chorobą resztkową po pierwotnym zabiegu cytoredukcyjnym (w przypadku niraparybu) lub
c) FIGO III lub IV po zastosowaniu chemioterapii neoadjuwantowej u chorych z mutacją patogenną lub prawdopodobnie patogenną w genach BRCA 1/2 (w przypadku olaparybu albo niraparybu) albo bez mutacji (w przypadku niraparybu) lub
d) FIGO IV (w przypadku olaparybu albo niraparybu);


Oznacza to, że przy nawrocie choroby ten lek nie jest aktualnie refundowany.
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
missy

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 65221

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2022-01-06, 21:08   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Niraparib jest dostępny w programie lekowym czyli jest w pełni refundowany:

Cytat:
2. Leczenie podtrzymujące inhibitorami PARP chorych na niskozróżnicowanego raka jajnika, raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej z obecnością mutacji w genach BRCA 1/2 (olaparybem albo niraparybem) lub niezależnie od obecności mutacji w genach BRCA 1/2 (niraparybem)


Nie znalazłam jednak w tym programie informacji o leczeniu nawrotowego raka jajnika niraparibem. Jest to natomiast możliwe z użyciem olaparibu ( obecna mutacja BRCA1/2).

Postaram się później wkleić link do tego nowego programu lekowego B50, na razie ściągnęłam tylko zip ze strony MZ.
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
missy

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 65221

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-03-27, 14:47   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Litania,
Najłatwiej dostępnym lekiem jest „zwykła” Pyralgina, jest zdecydowanie skuteczniejsza np.od ketonalu w doraźnym łagodzeniu spastycznych bólów brzucha:

Cytat:
Działa również rozkurczowo na mięśnie gładkie.

https://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/Pobieranie.ashx?type=5696-u&AspxAutoDetectCookieSupport=1
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
missy

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 65221

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-12-27, 23:36   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Tak sobie myślę, że fajną macie tę panią onkolog.
Pozdrawiam i trzymajcie się tak dalej, oby bez żadnych naglych zwrotów akcji.
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
missy

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 65221

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-12-08, 19:52   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Transtecu nie trzeba brać na stałe - można próbować go oczywiście odstawić po pewnym czasie. Ale jeśli nie wiadomo co jest przyczyną bólu i nie leczy się tej przyczyny to lepiej nie odstawiać dobrze działającego leku.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group