1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
marjanna

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 65929

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-05, 00:17   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
Kazik, miło Cię widzieć.

Po tylu badaniach chyba już się nie emocjonujsze nadto przez kolejnym badaniem tomografii.
Mnie jeden zabawny onkolog żartem powiedzał niedawno tak: jak Cię przez rok diabli nie wzięli, to widać Cię nie chcą, więc śpij spokojnie ;)
I tobie spokoju życzę :)

pozdrawiam
marjanna
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
marjanna

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 65929

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-04-18, 22:58   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
Jeśli dren Ci szczególnie mocno nie przeszkadza, to myślę, że należy porozmawiać z CO o pozostawieniu go jeszcze na kilka dni, co wydaje się uzasadnione wobec ilości wycieku.
Chyba lepiej, że ścieka do butelki, niż miałbyś rozprowadzać to po organiźmie.
Ja miałam dość krótko dren, ale koleżanka o ile pamiętam to ponad 3 tyg.

Ale gdyby jednak podjęto w CO decyzję o wyjęcie drenu, to masujcie rękę 2 albo i 3 razy dziennie zaraz po wyjęciu, by zminimalizować powstawanie obrzęków - o które szczególnie łatwo w tym okresie.
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
marjanna

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 65929

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-04-18, 21:49   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
Kazik,

z tego co mi powiedziano w CO, to co do zasady, dren odłącza się przy wycieku poniżej 100 ml na dobe, więc być może jutro zostaniesz od niego uwolniony.
Ciekawa jestem sesji z profesjonalnym masażystą. Mam nadzieję, że przyniosła ulgę ręce.
Daj znać, jeśli dowiedziałeś się jakiś super trików w kwestii masażu ;)

Trzymam mocno kciuki za wynik hp.

marjanna
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
marjanna

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 65929

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-04-12, 21:27   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
Kaziu,

nie mam patentu na chłonkę.
Mogę tylko powiedzieć na podstawie moich doświadczeń, że to drętwienie niebawem się rozejdzie. Pilnuj masażu zwłaszcza po wyjęciu drenu, bo wtedy chłonka szaleje.
Dodatkowo możesz ćwiczyć z kijem od miotły i ewentualnie tzw bloczki - ja zamocowałam tę konstrukcję na wzór szpitalnej w domu i być może ćwiczenia te okazały się pomocne.
Moja chłonka szybko znalazła sobie nowe szlaki przemieszczania. Oczywiście ciągle masuje rękę, ale już nie tak często.

Trzymaj się.

marjanna
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
marjanna

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 65929

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-04-07, 20:12   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
Kazik,

przerzuty w wartowniku nie przesądzają jeszcze niczego strasznego!
Ja miałam przerzuty w obydwu wartownikach. Po usunięciu i zbadaniu pozostałych węzłów okazało się, że te już są czyste. Wartowniki spełniły swoją rolę przechwytując paskuda.

Usunięto mi węzły pachy prawej z końcem roku. Jeszcze zanim wyjęto mi dren jeździłam samochodem i niedługo potem używałam prawej ręki do różnych czynności - z wyjątkiem dźwigania książek czy papierzysk! Myślę, że po 2 tyg będziesz mógł wrócić do pracy biurowej.
Pamiętaj tylko o ćwiczeniu i masowaniu ręki, by pomagać chłonce przemieszczać się bez brakujących węzłów.

Trzymaj się dzielnie i bądź dobrej myśli

pozdrawiam
marjanna
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group