1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
mariolab

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-27, 16:26   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
Kasiu, strasznie mi przykro. naprawdę nie mogę w to uwierzyć, jak szybko to się potoczyło. Dobrze że mama była w szpitalu i zmniejszali jej ból.
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
mariolab

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-18, 11:22   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
myślałam wczoraj nad Twoją mamą. powodów przez które nie je może być masa, po te że czuje się pełna aż po te psychiczne, że się już całkiem poddała, a to byłoby najgorsze. i jestem pewna że pozostały Wam tylko nutridrinki, jedzenia w nią już nie zmuszaj. trudno. nie chce, nic już nie zrobisz. ale nutridrinki mogą zastąpić jedzenia, podawane są dla osób które nic nie jedzą w stana wyniszczenia organizmu. tam pisze że tak jak w jest w przypadku Twojej mamy tak 8 na dzień. do tego się zmusi nie ma szans. nawet jak by czuła się mega pełna to jest tylko maluteńka flaszeczka. tylko trzeba ją z tym pilnować. tam jest słomeczka niech sobie sączy. a jak na dziś? mały już ok?nie wiem ak u Was ale u nas pogoda piękna :lol: :lol:

[ Dodano: 2012-03-18, 11:28 ]
wyjaśnij jej to że to musi pić, że nie 2 na tydzień, tylko dziennie musi być z 8. mojego szwagra ojciec miał raka krtani i tylko potem to dał radę pić. nic nie jadł. lekarz mówił że to ma w sobie tyle subst. że może zastąpić jedzenie w jakimś stopniu. , może tata niech tego pilnuje. a załatwi się ?
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
mariolab

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-16, 10:34   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
o widzę że Gazda zagościł na Twoim wątku. to mój drugi bohater tego forum :) . Fajnie się"go czyta" wiesz Kasi nie chodzi że pizza jadła tylko że w ogóle nie je a jak już zje to zamiast czegoś pożywniejszego to taka pizza. fajnie że mamie udało się dostać. jak będzie boleć to w końcu jest w szpitalu, to jak będzie się coś dziać to jej coś podadzą. to w takim razie czekam to 15.
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
mariolab

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-18, 15:29   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
Moja babcia ma problemy z ciśnieniem, lekarz powiedział, że lepsze są te zwykle z pompką.( w sumie oni sami w ośrodkach takie mają) że elektroniczne trochę zmieniają. W sumie poczytaj w instrukcji bo wydaje mi się, że nawet pisze że nie wolno tak pod rząd robić pomiarów musi jakiś czas minąć. A dlaczego Wy jej tak mierzycie to ciśnienie? Dzieje się coś? Bo jeżeli nie to naprawde ale robicie mamie krzywdę. Bo ona stresuje się, wyobraź sobie jakbyś Ty tak miała mierzone co chwilę. Nawet w szpitalu tak nie robią. Ona się przez to zaczyna stresować. Przedtem mierzyła gorączkę kilka razy na dzień teraz jak będzie mierzyć ciśnienie i gorączkę to za każdym razem będzie się bać co znowu jej wyjdzie. Nie złość się na mnie ale troszkę uspokójcie się z tymi pomiarami
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
mariolab

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-18, 11:40   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
Jaki mama ma ciśnieniomierz?

[ Dodano: 2012-01-18, 11:41 ]
chodzi mi czy elektroniczny czy zwykły ?
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
mariolab

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-11, 08:09   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
Kasia, bierz się w garść. Raz, dwa. Przestań myśleć w ten sposób. Aż mi się zimno jak przeczytałam twój wpis. Jak z ciebie córka? WSPANIAŁA. Sama chciałabym mieć w w wieku 53 lat taką córkę która tak by mnie kochała i tak by się o mnie troszczyła. Nic nie dałby że byłabys lekarzem. Lekarze też umierają. Na co umarł Religa? Na właśnie raka płuc a był jednym z wybitniejszych polskich lekarz. Wiadomo jakbyś miała kasę o opieka byłaby lepsza ale myślę że finał byłby niestety podobny. Najważniejsza jest miłość która dajesz mamie. To nie zastąpią żadne pieniądze świata. Napisz mi czy wytępiliście o ten zasiłek. Zawsze miałaby chodźmy na nutridrinki. . Jak czytam wpisy to muszę Ci to napisać : nie zachowuj się tak jakby mama była w stanie agonalnym. Ona żyje. Nie mierz jej ciśnienia co godzinę. Po co? Boli ją bo jest chora. Wyniszczona jest schudła od chemii. Porozmawiaj z lekarzem sama. Bez mamy. Zapytaj o syrop na kaszel, o te tabletki na uspokojenie.o radioterapię Może jakieś inny i wyciągnij ulotkę, po co ma czytać. Tata zażywa relanium na noc jest bardzo silne ale nie czyta ulotki. Spisz pytania na kartkę, które Ci się nasuną ( ja tak robię żeby mi nic nie uciekło). Najlepiej przeczytaj sobie swoje wpisy i na ich podstawie spisz pytania. . tak samo gorączki. Przeczytałam chyba wszystkie historię z forum, i uwierz dużo było tych gorączek. Tylko ludzie pisali to np. tak tata/mama ma gorączkę cały czas. W jednym zdaniu raz. Mama nie ma jej takiej dużej. Ciśnienie niskie ale ja np. takie zawsze mam. Nie mierzyliście jej wcześniej? Jakie miała zazwyczaj? Wy tez jej tak nie mierzcie tego ciśnienia tej gorączki bo ona też się nakręca i myśli że może jest tak źle, że co godz. Ciśnienie gorączka. Odpuście trochę/

[ Dodano: 2012-01-11, 08:10 ]
I złóż mamie życzenia w moim imieniu. Dużo zdrowia i spokoju :)

[ Dodano: 2012-01-11, 08:17 ]
I może zapytaj lekarza o nutridrinki jak on by to widział. Ile powinna pić. Sprawdź ile pije tej pokrzywy bo jeżeli 0,5l i 50ml dziennie to powinna przesz 10 dni jedną butelką. Tata jeszcze zażywa olej z rekina
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
mariolab

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-09, 07:43   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
ah Ci rodzice, jak widzą na opakowaniu papierosów PALENIE ZABIJA !!to nic sobie nie robią tylko palą dalej :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Finlandia: 2012-01-09, 08:45 ]
Ha, dokładnie to samo mi przyszło do głowy.

  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
mariolab

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-17, 10:40   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
Kasiu, sok z buraków jest dość gęsty. Może dodaj trochę wody będzie wtedy "lżejszy"i lepiej się strawi. z siemieniem to przecież nie ma przeciwwskazań.
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
mariolab

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-12, 14:42   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
Musisz wejść na użytkowników potem wejść na lekarzy i napisać do nich osobiście. Tam jest taka opcja,
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
mariolab

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-12, 11:30   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
tata przed II serią też miał ok 37. 7 lekarz powiedział że liczą się dla niego wyniki krwi. zresztą nie mierzą gorączki ( przynajmniej nam) przed podaniem chemii. cały czas tylko podkreślają te wyniki krwi.

[ Dodano: 2011-12-12, 11:31 ]
nawet nie pytał czy były gorączki, tylko ogólnie jak się czuł po chemii czy czuje jaką poprawę, ma sami mówiliśmy o gorączkach. ale to było związane z przeziębieniem.

[ Dodano: 2011-12-12, 11:32 ]
zaraz zaraz teraz sobie przypominam, w szpitalu też miał takie stany podgorączkowe, ale nikt na to uwagi nie zwracał. znaczy nie dużo tak 37,2
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
mariolab

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-05, 17:22   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
Kasiu, jak mama? jest w szpitalu?
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
mariolab

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-01, 11:31   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
szukaj innego szpitala. niech lekarz(pumolog) wypisze gdzie indziej może. polecam zakopane.

[ Dodano: 2011-12-01, 12:21 ]
ręki sobie nie dam uciąć ale wydaje mi się że tata miał ebus robiony. zobaczę jeszcze na kartę wpisową. najlepiej porozmawiaj z lekarzem a nie z sekretarką.
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
mariolab

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-23, 21:10   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
rozumiem Cię doskonale. ja też to czuje. dlatego czytam sobie o tych środkach które mają pomóc. nie wiem co o tym sądzić. Ale mam takie uczucie jak Ty, taka bezradność, i to straszne czekanie. dlatego tata nie słodzi. Je posiłki, lepsze tzn. rybki, mięsko nie pieczone, warzywa, owoce. mało jedzenie" śmieciowego" na kanapeczki robię mu pieczeń rzymską, i pomidorka. Na pewno ważne jest wzmocnić chorego, i najważniejsze. mi to daje. daje to że sie staram coś robić. przed snem daje mu talerz z owsianką i do tego owoce. tak go karpie że w ciągu 2 tygodni przytył 5 kg. Wyobraź sobie że tata nie miał objawów. przez pół roku prosiłm go żeby szedł do lekarza. tak jakbym czuła że coś jest nie tak, bo pali, bo źle się odżywia. i coś takiego. tak sie załamał że sama szłam po wyniki TK, pierwszy termin w zakopanym przepadł. nie wiedziałam co robić, chciało mi się wyć. ale teraz byś nie uwierzyła. taki pełen optymizmu. teraz trochę czujemy się tacy przestraszeni bo następna chemia się zbliża. nie myśl tak że i Ty będziesz mieć raka. u mnie nikt go nie miał. nie ma reguły.

[ Dodano: 2011-11-23, 21:29 ]
aha, sok z pokrzywy w aptece. i pisze na nim że jest stosowanym przy chemii.
http://www.kuzdrowiu.pl/?pid=main_tresc.pl.98
sok z pokrzywy polecił nam, przy chemii, zaprzyjaźniony farmaceuta.
odnoście omega 3 to na pewno nie uleczy, rak to jednak rak i jak dotąd nie wynaleziono lekarstwa, ale trzeba się wzmacniać, na pocieszenie powiem, że znam 3 panów chorych na raka płuc. jeden żyje już 3 lata. pozostała dwójka niestety umarła. ale żyli po 5 i 4 lata.
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
mariolab

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-23, 16:19   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
mój tata pije sok z buraków ( ponieważ ma chemię) świeżo wyciśnięty najlepiej rano. Koleżanki mama piła go w czasie chemii i miała bardzo dobrą krew, wcześniej nawet odmówiono podania jej ze względu na małą ilość czerwonych krwinek i wątrobę. podaję też sok z pokrzywy. Onkolog poradził nie jeść rzeczy smażonych. wiadomo, nie uzdrowi to Twojej Mamy ale może coś pomoże. a i tata nie słodzi tylko miodem, ponoć cukier sprawia że nowotwór rośnie szybciej, ale czy to prawda tego nie wiem. co forum to inaczej piszą, ale jeżeli tak rzeczywiście jest lepiej słodzić miodem, smak lepszy :)

[ Dodano: 2011-11-23, 16:20 ]
mój tata też ma gruczolakoraka płuca prawego :-(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group