1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
majkelek

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-11, 06:57   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Asiaa1201 napisał/a:

Następnie nie pokojąca mnie rzecz to Tg 132,0 (ng/ml), poprzednio tydzień temu było 78,13.
Aaaa i z biochemii krwi AlAT 106 norma to 15-50
(...)
Hormon Euthyrox N w dawce 50 mcg przez pierwszy tydzień nastepnie co tydzień zwiększać dawkę o 50 mcg aż do osiągnięcia dawki supresyjnej 175/200 mcg na przemian w kolejnych dniach.


Witam serdecznie.
Na temat wyniku scyntygrafii nie będę potrafił Ci powiedzieć niczego bardziej wiążącego niż powiedział lekarz, który ma doświadczenie a na dodatek widział dokładny wynik badania obrazowego.
Jeśli chodzi o ALAT, to przyczyn podwyższonego stężęnia tego enzymu może być dużo, ale żadna z mi znanych nie ma wiele wspólnego z tarczycą. Jeśli Cie to niepokoi, to powtórz za kilka (lub kilkanaście) dni badanie krwi i pamiętaj żeby przed badaniem jeść lekkostrawne rzeczy.

Z punktu widzenia Twojego leczenia istotny wynik to Tg. Skoro nie masz tarczycy, to jest to dla lekarzy jeden z wiążących czynników wskazujących na stopień w jakim udało się opanować nowotwór (czyli doszczętnie usunąć komórki tarczycy). Nie jest najważniejsze ile on wynosi, ale jak zmieniał się w ostatnim czasie. Istotne jest też by badanie było wykonywane zawsze w tym samym laboratorium (zmienność w zależności od metody oznaczania może być duża). Myślę, że jeśli lekarz nie zwrócił uwagi na poziom Tg, to uznał, że najważniejszy jest obecnie wynik scyntygrafii. Niemniej jednak warto na poziom Tg w przyszłości zwrócić uwagę (bo jest to uznawane za jeden z istotnych wskaźników http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19212608 ).

Serdecznie pozdarawiam!
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
majkelek

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-11-30, 00:14   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Asiaa1201 napisał/a:
A chciałam się jeszcze zapytać o markery nowotworowe, miałam na nie skierowanie, ale absolutnie nie wiem co to jest i nigdzie tego nie mogę znaleźć, aby rozszyfrować ?? czy w tych ostatnich badaniach z mojego wypisu jest o tym gdzieś ?? Mógłby ktoś zerknąć ??

Asiaa1201 napisał/a:
TSH 97,46 uU/ml ; Tg 78,13 ng/ml ; a-Tg 10 (U/ml)

TSH (thyroid-stimulating hormone) jest badany w zasadzie we wszelkigo rodzaju schorzeniach tarczycy
Tg (tyreoglobulina) jest podniesiona w chorobie Gravesa oraz w raku tarczycy
a-Tg (Antithyroglobulin Antibodies) badane głównie w chorobie Gravesa i Hashimoto

Bada się jeszcze Ct (kalcytoninę), ale to w przypadku raka rdzeniastego tarczycy.
Markery oznacza się po pobraniu krwi.
Pozdrawiam bardzo serdecznie!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group