1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
magdalena24

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16432

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-23, 19:49   Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
Dziekuje Gazda :) mam nadzieje ze uda sie i mojego lokatora uspokoic.Dzisiaj zrobiono mi maske i TK,a w polowie czerwca 3 naswietlania.Pozdrawiam.
  Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
magdalena24

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16432

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-16, 17:09   Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
Jakie są skutki takiego naświetlania? jakieś obrzęki? bóle? suchość w ustach? czekają mnie trzy serie i tak się zastanawiam jakie rezultaty są po takim leczeniu?? czy ktoś faktycznie uzyskał pozytywne wyniki po Cyberknife? Dziękuje za odpowiedź :)
  Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
magdalena24

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16432

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-16, 08:27   Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
Witajcie :) .Po konsultacji z chirurgiem okazalo sie ze nie beda mnie operowac.Widac tak musi byc.Zaczynam leczenie Cyber nozem.Dzis maska i tomograf,a za jakies dwa tygodnie niszczymy dziada :-) Co ma byc to bedzie.Pozdrawiam Magda :-*
  Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
magdalena24

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16432

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-14, 19:12   Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
Dziękuję wam kochani :) Dziś odbył się "kominek" zaproponowano mi zabieg operacyjny,jutro mam konsultację z chirurgiem.Bardzo chciałabym się zakwalifikować na usunięcie guza z nosa.Okazało się jednak,że jest to ten sam rak,który zaskoczył mnie półtorej roku temu.Byle do przodu ;) najważniejsze jest nastawienie!! Ślę uściski Magda.
  Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
magdalena24

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16432

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-04-30, 19:23   Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
Czuje się bardzo dobrze.Węzełek wycieli 28 lutego,więc już stoję stabilnie na nogach.Wynik histopatologiczny już dostałam po tygodniu wyszedł nieokreślony, więc zawiozłam prywatnie do badania,czekałam 4 tyg.bo święta były.Wynik przerzut (NIEOKREŚLONY CZY JAKOŚ TAK,RAK NOSOGARDŁA) Wizyta kontrolna była w Gliwicach 17 kwietnia,Po rezonansie wyszło, że są trzy zmiany w nosie,zostawiłam preparaty z węzełka i poprzednie z podniebienia z 2011.Porównanie,badanie w trakcie.08 maja jadę już do szpitala i wymodzą co tu ze mną zrobic :) .Podejrzewają, że diagnoza od początku była błedna lub zadomowił się na waleta kolejny dżentelmen ;) Pozdrawiam wszystkich cieplutko!! i życzę miłego Majowego weekendu :-D
  Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
magdalena24

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16432

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-04-23, 23:30   Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
Witaj mamanel :-) jestem po wycieciu jednego wezelka wraz z guzem.W badaniu wyszlo ze jest to rak.Gliwice zabraly moje preparaty aby porownac dwa wyniki z 2011 i z 2013 podejzewaja ze moze byla zla diagnoza od poczatku,lub calkiem inny rak pochodzenie z nosogardla.8 maja przyjmuja mnie do szpitala w Gliwicach 14 kominek i decyzja co ze mna zrobic.Ja jestem dobrej mysli i wiem ze uda mi sie to przejsc jeszcze raz :-D .Zdrowka zycze i pozdrawiam cieplutko!!

[ Dodano: 2013-04-23, 23:35 ]
Przepraszam ze pisze z bykami ;-) to z telefonu i nie mam Polskich znakow.
  Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
magdalena24

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16432

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-02-20, 21:39   Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
Witam,mamanel dziękuję za prywatną odpowiedź. Warszawa to troszkę dla mnie daleko, więc szukam w okolicy Wrocławia onkologa który zna się na ACC, ale ciężka sprawa .Po konsultacjach u dwóch chirurgów zalecenie jest takie samo ,usunięcie węzłów chłonnych szyi strona lewa :-( 28 Lutego operacja.Czy słyszał ktoś o leczeniu niekonwencjonalnym, dożylnym witaminą C?? Pozdrawiam :)
  Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
magdalena24

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16432

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-02-08, 17:01   Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
Witajcie,u mnie zawirowanie straszne z guzem na węzłach chłonnych.USG wykazało guzka ,ale doktor zaproponował obserwację.Ale jak to ja ;) pojechałam do onkologa, skierował na biopsję w biopsji nie wyszło ACC tylko nie określony guzek.zalecane jest usunąć cały węzełek do badania.Wystraszyłam się więc pojechałam do chirurga ten z miejsca chce usunąć mi wszystkie węzły po lewej stronie :shock: nie zgodziłam się, ponieważ z biologi ACC jest to naprawdę bardzo nie spotykane!!czy ktoś zna kogoś z ACC na węzłach chłonnych?? Tak więc pojechałam jeszcze raz do onkologa i pokazałam mu wyniki.Człowiek kulturalny zapisał mnie na konsultację z chirurgami w centrum onkologi na 19 lutego.Może nie będzie potrzebna tak radykalna operacja?Bardzo się obawiam i stresuję.Pozdrawiam!!
  Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
magdalena24

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16432

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-11, 11:11   Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
Dziękuję GAZDA :) Właśnie umówiłam się na USG na jutro.W poniedziałek jeszcze raz zbadam CRP z krwi.I zobaczymy jak się rozwinie sytuacja.Pozdrawiam.
  Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
magdalena24

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16432

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-10, 23:00   Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
Witajcie! Muszę się podzielić z wami pewną sprawą,która mnie niepokoi.Mój mąż i syn są chorzy,mnie jeszcze jakoś omija oprócz tego czego się obawiam.. |wht?!| spostrzegłam powiększenie węzłów chłonnych po lewej stronie pod uchem,jest owalne i twarde dosyć spore.Boję się, że to może być przerzut choć wiem że ACC ponoć nie przenoszą się na węzły.Byłam u lekarza pierwszego kontaktu stwierdza ,że to tylko obrona mojego organizmu przed wirusami,które są w domu co o tym sądzicie??? a może jednak sprawdzić to w klinice i wiedzieć na 100% ??? Pozdrawiam cieplutko :)
  Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
magdalena24

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16432

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-19, 22:55   Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
Witajcie kochani!! Jestem już po kontroli i wszystko jest dobrze :-D bez zmian!! Jestem taka szczęśliwa,aż chcę krzyczeć!!.Ja również miałam radykalną operację,ale po badaniach marginesy ,które miały być czyste były już zajęte przez nowotwór.Naciek stoi w miejscu :) i jest dobrze jupiii.Po radioterapi i chemioterapii nic mi nie było, jedynie troszkę zaczerwienione policzko,włosy nie wypadły jedynie za uchem po naświetlaniu, oraz do dziś suchość oka,ale radzę sobie kropelkami w styczniu konsultuję się z okulistyką mają zamiar założyć mi koreczek w kanał łzowy, który ma naturalnie nawilżać oko bo jest czasem ciężko,, ale Cieszę się że widzę, miałam stracić wzrok ponieważ dawki naświetlenia na oczko były wyższe niż są zalecane.Jest to zagadka dla lekarzy :mrgreen: Dziękuję wam za wsparcie!! Naprawdę was potrzebuję.A z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę wam dużo zdrowia, miłości oraz zrozumienia i uśmiechu każdego dnia :-D Niech Bóg was trzyma w swojej opiece.WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!!!
  Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
magdalena24

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16432

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-10, 11:35   Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
Witam, na początku byłam operowana we Wrocławiu, usunięto połowę podniebienia po stronie lewej oraz dwa nerwy.Wyniki wyszły jakie wyszły :?ale?: miały być czyste marginesy, ale nie były rozszedł się mocno no i pozostał naciek w kierunku podstawy czaszki. Następnie radioterapia połączona z chemioterapią czyli 30 naświetleń i 5 wlewów CYSPALTYNY Profesor dobrze wie że chemia nie działa ale ta miała być na efektowniejszą radioterapię.
Po 4 miesiącach tomograf i panika, że nie wyleczyli i naciek się nie podobał więc po miesiącu rezonans i wyszło na to że choroba jest ale nie postępuje.

Po trzech miesiącach czyli 6 grudnia miałam rezonans oraz RTG płuc i 18 grudnia mam 'kominek" czyli kontrola na szpilach zbierają się i debatują co tu ze mną zrobić hehe a ja na korytarzu włosy z głowy wyrywam ze strachu |wht?!|

Leczę się w GLIWICACH.Pytałam o leczenie w razie W to prawdopodobnie będziemy stosować CYBERKNIFE ma moc :lol: .Długa historia z moim leczeniem miałam być naświetlana w Niemczech ale Polscy lekarze nie chcięli mnie wypuścić z Polski,tak to u nas jest a sama nie byłam w stanie uzbierać tylu pieniędzy.Miałam nadzieje ,że wszystko się ułoży już wizyte miałam ustaloną i tok leczenia ustalony, a tu klęska wtedy jak długo nie płakałam tak poczułam że nie jest dobrze... :-( Ale tak miało być i tyle.Pozdrawiam :) )
  Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
magdalena24

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16432

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-02, 12:18   Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
Dziękuję GAZDA :-D mam nadzieję, że ktoś się odezwie.Pozdrawiam i zdrówka życzę!!!
  Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
magdalena24

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16432

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-01, 23:00   Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
Witam, Mój nowotwór to Adenoid Carcinoma Cystic. Zdiagnozowana 12 Listopada 2011r. Poznałam tylko jedną osobę w Polsce z takim nowotworem.Serce radować się będzie znając jeszcze kogoś kto podziela mój los :) ) Pozdrawiam Madalena.
  Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
magdalena24

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16432

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-11-30, 21:28   Temat: Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
Witajcie.Ja miałam też wielką przeprawę z lekarzami.Człowiek chodził prosił się i zgadywał.Dzięki własnej intuicji pojechałam do innego lekarza i dzięki niemu jeszcze żyję.To miała być zwykła torbiel w zatoce po usunięciu zęba. jeden zbagatelizował inny dzięki Bogu zareagował.Ja byłam operowana we Wrocławiu a leczona jestem w Gliwicach przez Dr.Składowskiego. Przepraszam że tak wtrącę ale szukam chorych na ACC?????jestem nowa na forum i nie wiem gdzie mam kliknąć :roll: .Pozdrawiam wszystkich!!!
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group