1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak migdałka z przerzutem do węzła chłonnego
kmis757

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 31405

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-11-20, 15:50   Temat: Rak migdałka z przerzutem do węzła chłonnego
tochter napisał/a:
A tata jest juz 4 miesiące po leczeniu i byk okres ze w buzi wszystko sie wygoilo

- pamiętajcie o tym, że skutki uboczne po radioterapii i chemioterapii mogą powracać... nawet kilka miesięcy i lat po zakończonym leczeniu.
Gdy jednak dzieje się coś niepokojącego, wizyta kontrolna powinna być przyśpieszona.
Z ostatniej mojej wizyty w DCO: "i widzimy się za pół roku...a gdy będzie się coś działo niepokojącego, to natychmiast proszę przyjechać...".
tochter napisał/a:
dzis na rynku jest coraz więcej specyfików które pomagają pacjentowi po leczeniu, czemu wiec nie szukac tych najlepszych.

- ...i szukać, uczyć się pomagać i szukać tochter, :) :okok"

Wszystkiego dobrego życzę :)
  Temat: Rak migdałka z przerzutem do węzła chłonnego
kmis757

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 31405

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-11-19, 21:19   Temat: Rak migdałka z przerzutem do węzła chłonnego
Preparat jest wskazany w leczeniu następujących zakażeń:
......
oraz; kandydozie u osób po przeszczepie szpiku kostnego oraz u chorych poddawanych chemioterapii i/lub radioterapii.

http://bazalekow.mp.pl/leki/item.html?id=26631

[ Dodano: 2014-11-19, 21:26 ]
Lecz pamietaj, że jest to lek przeciwgrzybiczy z grupy pochodnych triazolu do stosowania ogólnego. Tu mamy do czynienia najprawdopodobniej, jak sądzę, z odczynami popromiennymi. Ich ból i leczenie jest długotrwałe ( u mnie na boku języka, utrzymywał się taki bolący odczyn przez ponad 1,5 miesiąca ).
Skonsultuj to z lekarzem.

[ Dodano: 2014-11-19, 21:32 ]
Ja stosowałem oprócz Elugel, płukankę przepisaną zaraz po pierwszych odczynach popromiennych,, w DCO, (do zrobienia w aptece):
  Temat: Rak migdałka z przerzutem do węzła chłonnego
kmis757

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 31405

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-11-05, 21:58   Temat: Rak migdałka z przerzutem do węzła chłonnego
tochter, odczyn limfatyczny na szyi może się pojawiać i znikać. Jest to zupełnie naturalne na wiele miesięcy po zakończonym leczeniu. Często budzimy się z taka szyja, a następnie ta opuchlizna zanika w czasie dnia.
Na takie bolące afty, które bardzo często się i u mnie pojawiały (jestem pon 3 lata po leczeniu), mam zawsze pod ręką Elugel (zalecany i stosowany w DCO), który bardzo szybko przynosi mi ulgę (i leczy),w tego rodzaju dolegliwościach.
  Temat: Rak migdałka z przerzutem do węzła chłonnego
kmis757

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 31405

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-10-28, 23:17   Temat: Rak migdałka z przerzutem do węzła chłonnego
tochter, mogę się mylić więc niech mnie poprawą..... przy naszych nowotworach / przelyku, markery nie bada się ...
Zdrowia i wszystkiego dobrego życzę:-)
  Temat: Rak migdałka z przerzutem do węzła chłonnego
kmis757

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 31405

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-10-28, 18:19   Temat: Rak migdałka z przerzutem do węzła chłonnego
tochter, pierwsze badanie TK (tomografia)lub MRI (rezonans magnetyczny) ma sens dopiero na trzy miesiące po zakończonym leczeniu i o takowe można się upomnieć przy kolejnym badaniu kontrolnym. RTG płuc; to także powinien być u taty już standard, czyli raz w roku. Wszystko jednak zależy od tego, jak są prowadzeni pacjenci, w miejscu gdzie tato ma badania kontrolne.
tochter, jak tato radzi sobie ze skutkami ubocznymi po leczeniu?
  Temat: Rak migdałka z przerzutem do węzła chłonnego
kmis757

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 31405

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-06-17, 21:56   Temat: Rak migdałka z przerzutem do węzła chłonnego
tochter, widzę, że bardzo dużo uwagi przykładasz do sprawy bólu. Dobrze, że tak troszczysz się o tatę. Ból w czasie leczenia radioterapią jest spowodowany tylko poprzez skutki uboczne, a nie w trakcie samego naświetlania. Jest to głównie uszkodzenie wewnętrzne śluzówek przełyku i trudnościami z połykaniem pokarmów. Towarzyszy nam wtedy ból i kłopot z zaburzeniem, w ogóle wykonania przełknięcia. Jest to jednak sprawa indywidualna i zależna od wielkości dawek promieniowania i predyspozycji pacjenta.
Powiem szczerze, że nie odczuwałem bólu w czasie i po leczeniu, a to za sprawą plastrów przeciwbólowych, jakie otrzymywałem w DCO od momentu pierwszych dolegliwości bólowych i stosowałem je do miesiąca po zakończonym leczeniu.
Te mdłości mogą być spowodowane flegmą na którą uskarża się tato, lub zbyt ciężkim pokarmem, jeśli takowy spożywa.
Pamiętam, jak z apetytem zajadali się nowi pacjenci z sali i jak powoli gasły ich apetyty i samopoczucie. To nic co musi zaraz niepokoić, ale zgłaszać należy na bieżąco lekarzowi prowadzącemu.
  Temat: Rak migdałka z przerzutem do węzła chłonnego
kmis757

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 31405

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-06-16, 11:48   Temat: Rak migdałka z przerzutem do węzła chłonnego
tochter napisał/a:
...trzymam za Ciebie kciuki. Sukces każdego z Was tutaj dodaje otuchy wszystkim chorym i ich rodzinom...

Dziękuję i życzę powodzenia :)
Zdania, co do stosowania różnych maści czy choćby wody, na miejsca napromieniowane, jest dość podzielone. Zalecam stosowanie się do wskazań lekarza prowadzącego...
Najważniejsze to przetrwać okres radioterapii, wziąć wszystkie zaplanowane 'lampy'. W tym celu, smarować miejsce napromieniowane wg. zaleceń szpitalnych, mieć takie okrycie (piżamę, koszulkę), która by nie dotykała miejsca napromieniowanego. Szyja po radioterapii, powraca do sprawności dość szybko (najszybciej ze wszystkich skutków ubocznych), i po ok. 2-ch tyg. od zakończenia naświetleń, skora robi się sucha i na tyle zdrowa, że można przejść do smarowania jej np. Bepanthen - krem.
Nie zalecam ściągania 'cudownych' maści z zagranicy.
Ps. W DCO Wrocław stosowałem, ściśle wg. zaleceń lekarskich;
1. pierwszy okres naświetlania: Linomag
2. gdy zaczęły pojawiać się odczyny popromienne: Altacet; zamawiany przez szpital.
- stosowany w domu do ok. 2-ch tyg. po zakończonym leczeniu.
3. Następnie; Beponthen - krem.
Po tych dwóch tygodniach, wiedziałem już, że skóra to mały pikuś.... :|
  Temat: Rak migdałka z przerzutem do węzła chłonnego
kmis757

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 31405

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-06-15, 19:30   Temat: Rak migdałka z przerzutem do węzła chłonnego
Może jeść... teraz do woli, jeśli ma tylko ochotę i może, a gdy przyjdzie pieczenie to i tak sam odrzuci.
Na flegmę (kluchy w przełyku), powinien pić, rano i w południe; Tusicom 200 (saszetki).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group