1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 23962

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-11-07, 02:14   Temat: Rak nosogardła z przerzutami do węzłów chłonnych
::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 23962

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-05, 13:29   Temat: Rak nosogardła z przerzutami do węzłów chłonnych
Antek,; tak znikł ten specyfik z naszych aptek, a internetowa sprzedaż zanikła około października 2013... czemu; kto to wie :-(
Iza-55 ma racje... ale jest zawsze to ale... ja stosuje (dodatkowo) sienie lniane, a dla wygody i olej lniany... jak powiedziano mi na kolejnej kontroli w DCO; przed wyjściem... łyżeczkę oleju...
Tak Izuniu; tylko z doświadczenia moich 26 m-ecy i wielu wypróbowanych specyfików, najlepiej sprawdza się żel 'Biotene oralbalans'; on daje mi na przykład komfort przespanych nocy. Tubka leży obok mnie i gdy mam taką potrzebę, (budzi mnie suchość aż po sam żołądek) to nie budząc się zbytnio, sięgam... rozprowadzam językiem i po kłopocie. I czemu jeszcze polecam; ma wszystkie składniki ludzkiej śliny a to jest ochrona, której zostaliśmy pozbawieni...
(każdy z nas, każdy przypadek jest inny; dzielimy się swoimi doświadczeniami...)
Jak sobie radze z zakupem; są wspaniali pomocni ludzie, i tu na Forum też; żel dostępny w Niemczech: Ewuniu ::thnx:: i Włoszech: Basiu ::thnx:: , wielkie dzięki |buziaki|
"Należy uświadomić pacjenta, że zmniejszenie wydzielania śliny powoduje utratę jej ochronnych czynności związanych z tworzeniem nabytej osłonki... "; cytat z tekstu opracowania: http://www.forum-onkologi...serostomia3.pdf

[ Dodano: 2014-01-05, 13:40 ]
...moi drodzy; mocna Kserostomia ma czasami taki przebieg, że niejednokrotnie popijając czysta wodę, ma się uczucie jakby miała ona właściwości 'ściągające', wysuszające (jak zioła, szałwia czy herbata) i po niej robi się ponownie sucho....
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 23962

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-03, 11:26   Temat: Rak nosogardła z przerzutami do węzłów chłonnych
Antek napisał/a:
Z tego co pamietam z cztania, to zadne z Was nie mialo tak zaawansowanej choroby jak ja. Moja klasyfikacja to: T4N3M0 i dlatego tez troche ciezko mi o ten optymizm i wiare..

Antek, , czy licytacje czas zaczać :nunu:
Mój: T4aN2MO o wymiarach: CC 5,7 cm ... Antek, , więcej wiary :)
Przy Kserostomi, która będzie Tobie towarzyszy stosunkowo długo, doczekasz czasu, gdy dokuczać tobie będzie już tylko w nocy, ale do tego troszkę poczekaj.... Bardzo dobrym sposobem na to jest stosowanie żel: Biotene oralbalance, która mi obecnie pozwala spokojnie przespać noc, a co najważniejsze zawiera składniki śliny ludzkiej, których jesteśmy pozbawieni; stad jedzenie nam się przykleja do przełyku, brak nam ochrony naturalnej zębów i prosta droga do infekcji jamy ustnej i przełyku jest otwarta...
Wiary i nadziei życzę :)

[ Dodano: 2014-01-03, 11:36 ]
http://www.forum-onkologi...serostomia3.pdf
  Temat: Rak nosogardła z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 23962

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-12-27, 17:06   Temat: Rak nosogardła z przerzutami do węzłów chłonnych
Antek napisał/a:
Pozatym strasznie dokucza mi brak smaku i suchosc w ustach..

Antek, to co opisujesz w swych postach jest; dosłownymi książkowymi, nam dobrze znanymi, skutkami ubocznymi przebytego leczenia: chemioterapii i radioterapii twarzo-szyi. Dlatego wycisz swoje emocje, pokochaj życie po leczeniu, tak jak to my uczyniliśmy. Masz 25 lat, wiele jeszcze przed Tobą a do czekania; na kolejne badania powinieneś się przyzwyczaić, bo to będzie już Twój 'obowiązek', to taka kontrola dla naszego dobra... '2 tyg. po...' jak piszesz, to zbyt krotki okres, abyś poczuł się w pełni dobrze. Skoro czytałeś nasze watki to wiesz, że trwa to długimi miesiącami. Ja po 2,5 latach, nadal nie mam smaku i w nocy brakuje mi śliny, ale jestem wdzięczny, że zastosowane leczenie pozwoliło mi cieszyć się kolejnymi Świętami....
Antek napisał/a:
i troche probuje podjadac na sile,

Tak, podjadaj na silę to co potrafisz wcisnąć w siebie, smak zastąpisz z czasem wyobraźnia; o dawnych smakach i żyj bracie, żyj odważnie... a jak masz jakieś pytania to wal tu do nas śmiało...
Rezonans Magnetyczny; ten pierwszy po zakończonym leczeniu, wykonuje się nie wcześniej niż po trzech miesiącach...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group