1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-22, 19:47   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Wyniki cieszą i oby tak nadal :) (czas zamówić dla Ciebie watek kciukowy ;) )



[następne komentarze]
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-20, 19:59   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
http://www.forum-onkologi...-vt340,1035.htm

[ Dodano: 2013-05-20, 19:59 ]
- nie głupiejesz bo i my tak mamy :-D
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-11, 08:39   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Asiaa1201, wyprostuj się, 'p/klata'' do przodu, dużo wiary, dyscyplina też wskazana; będzie dobrze, tylko musisz sama w to uwierzyć... 'czytam' Ciebie zawsze i życzę dużo uśmiechu i Zdrówka :)
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-02-25, 20:54   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Asiaa1201, odwodnienie organizmu po leczeniu jakie przeszłaś nie jest niczym nadzwyczajnym. Występuje dość często zwłaszcza, że jak napisałaś, nie piłaś i nie jadłaś zbyt wiele. Musisz się zmuszać do jedzenia, jeszcze raz powtórzę,; zmuszać... też to przerabialiśmy dlatego wiem co piszę. Co do ACC, tym bardziej max, to mam wątpliwości, czy jest to lek właściwy w Twojej dolegliwości. ACC jest lekiem stosowanym przy zapaleniu oskrzeli związanych z przeziębieniem. U Ciebie, ten stan jaki odczuwasz i jak go nazywasz, (tak jak i my po leczeniu... dużo o tym można przeczytać nawet i na Forum); uczucie glut/kluch w przełyku, stan ten nie jest związany wcale ze stanami przeziębieniowymi. Czy skonsultowałaś to z onkologiem lub laryngologiem...

[ Dodano: 2013-02-25, 20:56 ]
Co na ten stan zalecali lekarze w DCO, napisałem powyżej...
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-02-20, 17:04   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Asiaa1201 napisał/a:
dziwne ''gluty'' w moim gardle

Asiu,te dziwne gluty w przełyku będą Tobie towarzyszyły jeszcze bardzo, bardzo długo. Musisz się do nich przyzwyczaić. W czasie pokasływania czy tez chrząkania będziesz miała wrażenie, że cos tam zalega i marzysz o tym aby się urwało i wydaliło z przełyku. Tak dobrze jednak nie ma. My też tak mamy, ja ponad 18 m-y i to są właśnie skutki uboczne leczenia. Septolux jest na zapalenie błony śluzowej po radioterapii. Tylko, że to zapalenie będzie tobie towarzyszyć przez wiele miesięcy. Leczenie śluzówek jest na parę miesięcy a byłaś informowana, że coś mogło zostać uszkodzone trwale - nie prawdaż. Duże znaczenie ma tu treść stosowanego pokarmu. Nie zabieram głosu na ten temat bo są różne opinie na ten temat tu na Forum. 18 bm. byłem na kontroli w DCO i pani laryngolog nadal zwracała uwagę mi na ten temat. Ale jak już to nieraz pisałem w innych postach, taki nacisk na jedzenie (nie mylić z dietą) jest kładziony tak mocno tylko w DCO Wrocław (z rozmów na Forum, Zlot itd). To dotyczy oczywiście leczonych poprzez radioterapię i chemioterapie okolic przełyku...
Na te gluty: Tussicom 200 - 1 saszetka z wodą rano i w południe. Rozrzedzi i poczujesz ulgę, ale uczucie pozostanie nadal (bardziej sie do tego przyzwyczaj niż z tym walcz). :)
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-24, 14:16   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Asiaa1201 napisał/a:
bo jestem pół przytomna..

...bądź reakcja na Tramal, niektórzy tak reagują (czasem otumania), a u Ciebie są tabletki i krople... dobrze, że zgłosiłaś...

[ Dodano: 2013-01-24, 14:24 ]
- i dużo wypoczywaj. Z każdą lampą będziesz czuła się niestety słabiej...
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-24, 12:52   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Asiaa1201 napisał/a:
Rano wymiotowałam, i strasznie mnie bolało w klatce :(


Zgłaszaj każdą dolegliwość na bieżąco... po tym co podały Tobie pielęgniarki to jakbyś miała dolegliwości przeziębieniowe. Pani Dr podała gamę leków na stany łagodzące objawy radioterapii i to jest OK. Czy dodatkowo nie jesteś podziębiona i stąd ten ból w klatce piersiowej - uważaj na siebie bo grypa panuje okropna i masz osłabiony organizm...
Smaruj szyje regularnie, nie czekaj aż wyjdą odczyny popromienne (poparzenia) :|
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-23, 17:37   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda napisał/a:
Nie musisz się katować. Płucz gardło caphosolem, stosuj wszystko co przynosi Ci ulgę.

- święta racja, nie musisz cierpieć już teraz kiedy jeszcze tyle przed Tobą. Caphosol, na przemian z Hesco sept po każdym posiłku i trzymaj się dzielnie :)
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-17, 12:01   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Asiaa1201 napisał/a:
czy jak za miesiąc mam te naświetlania to nie będzie przeszkadzać jak pójdę sobie do fryzjera i pomaluję włosy

Poprawienie sobie samopoczucia jak najbardziej wskazana :) do radioterapii; trwała i wszelkie kosmetyki na twarz i szyje zabronione :uuu: ale jak napisałaś to za miesiąc...powodzenia :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group