1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 199
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-24, 22:48   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
tego wieczoru wszyscy jestesmy razem...
http://www.youtube.com/wa...1RJtYd1lA&hl=pl
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-28, 22:07   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
dzis byl ciezki dzien..dzien pogrzebu..ale wiecie co...zimno wiatr..zachmurzone niebo...weszlismy do kaplicy i zaczela sie msza i tam gdzie stala urna nagle zawiecilo slonce...i jak lzy mi lecialy po policzkach tak odrazu sie usmiechnelam i powiedzialam sobie w duchu..wiem mamusiu wiem, wiem ze teraz jest CI juz dobrze, nic Cie nie boli i wreszcie jestes szczesliwa...
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-27, 23:21   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
wiem...zawsze choc troszke mniej bollalo....w domu byloby ciezko
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-26, 17:17   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
moje kochane biedne schorowane wychudzone ciałko....musisalam zobaczyc jeszcze raz jak je odbieralam...dzis buzia jest troszke mniej otwarta..i oczy otwarte....bo ona nie chciala umierac...chciala zyc...jeszcze wczoraj mowila ze damy rade bedzie dobrze:(((((

mamusiu jak ja Cie bardzo kocham....
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-25, 23:02   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
zblizamy sie do konca....to nieprawdopodbne ze tak szybko....mama bredzi..ma zwidy...dusznosc z godziny na godzine sie nasila....moemtami calkiem sensownie odpowiada na pytania zwlaszcza lekarzom...dostaje 20 morfiny...tak mowila pielegniarka...o 21 podali furosemid bo firczalo ze niby odciagnie wode z pluc i wysika...bo sie woda w plucach zbiera albo pluca puchna...pielegniarka nieumiala okreslic...
o 19 bylam z mama w ubikacji...sama przeszla ale potem natychmiast tlen...a juz o 21 jak dostala ten furosemid to zakladalysmy pampersa tak na wszelki wypadek i przy tym niewielkim wysilku malo sie nieudusila...
pielegniarka przyniosla taki fotel bo do ubikacji daleko ale po tym zakladaniu pampersa stwierdziala ze to zawielki wysilek....o ktorej sie zmieniaja pielegniarki..?ta chyba przyszla na 19...chcialabym jej cos kupic...bardzo mila...

[ Dodano: 2012-03-26, 04:02 ]
moja mamusia odeszła o 1.30 w nocy...:(((((a mnie przy niej nie bylo....
bylam sie teraz z nia pozegnac..jeszcze cieplutka.....mam nadzieej ze mi wybaczy....KOcham Cie mamusiu!!!!
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-24, 22:10   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
jak przeszlysmy do lazienki na koraytarzu i spowrotem to znow mame dusznosc zlapala ze musialam isc po tlen..ale zanim siostry podlaczyly to zmniejszyla sie dusznosc..
mam dostaje chyba 1 tabletke sevredolu co 4 godziny...czy lekko zamotana tez moze byc od tego...drzemala chwilke przy mnie...ale to akurat mnie niezmartwilo..bardziej to jak zapytala ktory dzis jest dzien..tzn jaki...Zjesc zjadala drugie danie..przy mnie jogurt...rano kanapke..potem przy mnie z 3 kromki chleba troche twarozku...ale pewnie apetyt jest po tym dexavenie?no po tym sterydzie...?jak drzemala to momentami przerwy w oddechu byly na 5seksund...glupie ale patrzylam jak oddycha...A dusznosc ponoc dostala w nocy o 5...czyli godzine przed lekami...noi wyszla na koraytarz w tym stanie bo niechciala wciskac alarmu bo noc zeby niepobudzic wszystkich i dostala ochrzan ze tak nie wolno..jutro jade rano...normalnie balam sie od niej wyjsc...
najbardziej boje sie tego ze ona umrze jak mnie niebedzie...jak wiem ze sa tam te panie..ale to mnie tam boli w sercu ze sama w szpitalu...ta mysl mnie przesaduje codziennie w nocy...
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-24, 10:56   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
czy po tym sevredolu...no po tej morfinie moze byc senna...bo tata teraz byl i mowil ze przysypia..ze taka troche senna....
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-24, 09:11   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kolo 5 rano mame zaczelo przyduszac i ma podlaczony tlen...nie wiem czy przyduszalo ja bardziej niz w domu( czasami jak ja flegma zatkala to tez nie mogla zlapac tchu) czy bardziej.to oznacza ze jst gorzej?:((((((((

[ Dodano: 2012-03-24, 09:14 ]
lekarka wczoraj mowila ze jej wlacza ten sevredol na dusznosci....
czy jak sie okaze ze ona sie nienadaje na naswietlania to mi ja wydzadza do domu?a ja nie mam aparatu do tlenu w domu to co wtedy?
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-23, 20:09   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
zadam to pytanie choc nie wiem czy na forum sa lekarze...
mama ma miec naswietlane pluca...no wlasnie pluca...przez 10 dni..a kregoslup przy okazji...co myslicie.Czy to ja niezabije?czy guz olbrzymi nierozleci sie na kawalki?lekarka miala watppliwosci ale zdecydowal Pan prof.bede z nim w pon rozmawiac bo go dzis niezlapalam.Nie wiem co mam mu powiedziec.Czy to nie jest zbyt ryzykowane?W szpitalu Jana Pawla mowili nam ze pluc napewno juz naswietlac niebeda....ech..co robic...nie pozwolic na to?
wyniki badan mamy w miare..tzn jest anemia...i ponoc mocznik 20...nawadniaja ja dzis i jutro...bo Pani dr twoerdzi ze moze byc odwodniona...dzis byla w dobrej formie...i nawet jadla...umyslysmy glowe...odrazu lepeij
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-21, 19:30   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
jedno naswietlnaie?to moze to naswietla jutro...oby..bo bole ma mocne mimo zwiekszenia lekow...
jutro jedziemy na garncarska...niby celem przyjecia na oddzial i naswietlania...

[ Dodano: 2012-03-21, 19:34 ]
ale wiece co....w tomografi wyszedl jeszcze ts2...czy jakos tak..tu kolo szyji..guz 12 na 8mm...a w scyntygrafi go nie ma...dlaczego?

[ Dodano: 2012-03-21, 19:58 ]
co wiecie na temat leku SELOL?

[ Dodano: 2012-03-22, 15:06 ]
mama w szpitalu...przyjeli ja niby do konca przyszlego tyg...od pon do piatku ma miec naswietlania..niezgodzili sie na dojad....
moje pytanie...czy watrobe mozna naswietlac?bo oni jej krzyzyk na watrobie zrobili a mieli naswietlac kregoslup...
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-21, 16:51   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
to co oni z tym moga zrobic?jak to sprawdza?
beda naswietlac jesli to przerzut?
noi w kregoslupie wyszlo..mam nadzieje ze cos zrobia z tym L2 bo ja bardzo boli

[ Dodano: 2012-03-21, 16:54 ]
a jesli to by byl uraz to jak dawno musialby sie zdazyc?
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-21, 12:33   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
scyntygrafia...prosze o odniesienie sie...zwlaszcza do glowy..w tomografi nic nie bylo...

1)w rzucie kosci czaszki w czesci szczytowej kosci ciemieniowej w okolicy szwu-obraz moze odpowiadac obecnosci zmiany pourazowej lub meta
2)w rzucie trzonu kregi L2 - w pierwszej kolejnosci obraz odpowiada zmiana meta, do zrzonicowania z ewentualnymi zmianami zwyrodnieniowo-zapalnymi
3)w okolicy prawego stawu skokowego-obraz w pierwszej kolejnosci wydaje sie odpowiadac obecnosci zmian zwyrodnieniowo-zapalnych
pozostale kosci w normie

do 3 punktu to mama miala noge zwichnieta w lecie...ale co z glowa teraz?w glowie nie ma a na kosci jest?co w takim wypadku?co z tym zrobia?

[ Dodano: 2012-03-21, 12:34 ]
guz na glowie jest od stycznia..tomograf glowy byl w lutym...

[ Dodano: 2012-03-21, 13:08 ]
a jak wychodzi kaszak w takim badaniu...jako co?kurd e to na glowie mamy wyglada jak kaszak...
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-20, 22:12   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
acha...no to by mialo sens...3-2-0 tydzien i potem tak jak piszesz...a czy ktos z waszych bliskich mial to na dusznosc przepisnae?bo moj syn na wielkie dusznosci to encorton dostawal..jak juz beroduale i ventoliny bylo zamalo..ale to moze dziecko to moze o co innego chodzi
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-20, 21:09   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
ta lekarka z hospicjum dala mamie ten dexametazon niby na dusznosci...bo mama nie ma typowych dusznosci..tylko zatyka ja ta flegma..i np zatykala ja dzis jak sie podenerowala ojczymem..albo zatyka ja rano jak wstaje...musi to poodkaszliwac.Lekraka mowila ze gruczolakorak ponoc tworzy zaduzo flegmy..ze to taki typ.
ten metaclopramid ma brac tydzien...bo mowila ze jej troche niedobrze...to pewnie przez to.a osolonow dala jej ranigastr...A ten steryd to jakos ma dziwnie rozpisany...musze jutro dzwonic bo nic z tego nie wiem...ma napisane tak 3rano 2 popoludniu...chyba 0 wieczorem...a potem 2 -1-0....tylko kurcze nie wiem ile dni..jest tam strzalka i pisze tydzien..to steryd to wiem ze stopniowo sie z niego schodzi...tylko w sumie nie wiem po ile dni...
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-20, 20:16   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
na co jest lek pabi dexameuhason?czytalam w ulotce cos o przerzutach do glowy ale mama przeciez nic takiego nie ma...na dusznosci?
i jeszcze mamy metooclopramid-oslonowka na zoladek?to po co jeszcze ranigastr?
 
Strona 1 z 14
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group