1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
kam

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-06, 22:23   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
Sylwia,
bardzo bardzo mi przykro :-(
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
kam

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-16, 09:16   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
jak mama odebrała wizytę lekarza? dowiedziała się że to lekarz z hospicjum?
my też dla mamy wypożyczaliśmy różne sprzęty (łóżko z materacem przeciwodleżynowym, fotelik na wannę do kąpieli, przenośne wc, chodzik)

mam nadzieje że opieka z hospicjum będzie dla was wsparciem. :)
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
kam

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-09, 14:26   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
moja mama na obecna chwilę nie potrzebuje pomocy hospicjum, ale cały czas jest pod ich opieką. lekarz przychodzi raz w miesiącu, pielęgniarka jest pod telefonem. przesympatyczna pani doktor i wierz mi że rozmawiają na różne tematy (tzw. babskie - dzieci, zakupy, diety :) ) i pośmieją się. mamę również odwiedził ksiądz (założyciel tego hospicjum) i psycholog (wspaniała kobitka).
jak była potrzebna pomoc medyczna też zawsze można na nich liczyć.
Granda, ma bardzo dobry pomysł by powiedzieć że to lekarz z poradni leczenia bólu.
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
kam

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-09, 13:34   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
wiem że to wszystko jest bardzo ciężkie.
nie wiem co ci doradzić. musisz postąpić zgodnie ze swoim sumieniem. jeśli boisz się że mama się podłamie wizytą lekarza z hospicjum, to rzeczywiście poproś lekarza o dyskrecję.

jak moja mama o coś mnie pyta bo nie do końca rozumie niektóre określenia (np. leczenie paliatywne), to staram się odpowiedzieć jak tylko potrafię, ale pozostawiając nadzieje. (ale nigdy mamy nie oszukałam). staram się najłagodniej przekazać informację którą zdobyłam u lekarza czy na forum.
ciężko mi napisać o co dokładnie mi chodzi. myślę że rozumiesz :)

napisz koniecznie jak będziecie po wizycie lekarza (czy udało się zdobyć skierowanie)
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
kam

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-09, 13:15   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
sylwia3 napisał/a:
A czy jak oni przyjeżdzają na wizyty domowe hospicyjne, to informują pacjenta skąd są ??? (że są z hospicjum) ??


ciężko mi odpowiedzieć, nie wiem.
jak była lekarka u mojej mamy, to mnie nie było wtedy u mamy, więc nie wiem jak to dokładnie było.
Ale moja mama jest świadoma swojej sytuacji i wiedziała że ma ja odwiedzić lekarka z hospicjum. My również na parę miesięcy wypożyczaliśmy potrzebne sprzęty z hospicjum. (np. specjalistyczne łóżko).
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
kam

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-08, 14:26   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
Sylwia,
nie traktujcie hospicjum jako "koniec".
moja mama jest pod opieka hospicjum prawie dwa lata.
pozdrawiam
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
kam

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-27, 13:28   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
sylwia3 napisał/a:
najgorszy jest ten strach..... który ma bardzo wielkie oczy, nie sądziłam że kiedykolwiek będę się tak bała jak teraz, ta bezsilność - nie do opisania. :((


znam to, niestety :-(
też staram się być uśmiechnięta przy mamie i stawiać ją do "pionu" jak przychodzi gorsza chwila.
moja mama wszystko wie i dokładnie zdaje sobie sprawę z całej sytuacji :cry:
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
kam

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-27, 13:16   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
z tego co ja wiem to zmiany w kościach mogą się "zatrzymać" (dalej nie rozprzestrzeniać, chociażby na jakiś czas) ale cofnąć chyba niestety nie. ale ja jestem laikiem, ale na pewno lekarz udzieli ci bardziej konkretna odpowiedź.
moja mama miała również naświetlania zmienionych nowotworowo miejsc (bark, kość krzyżowa, noga). Niedawno dowiedzieliśmy się (wyszło w scyntygrafii) że są znaczne zmiany w mostku. mamę bardzo bolało, ale po jednorazowym naświetlaniu ból ustąpił. teraz troszkę się skarży że czasem zaboli przy poruszaniu się, ale nie jest to taki ból żeby musiała stosować jakiekolwiek leki przeciwbólowe.
jak wybierasz się do lekarza, spisz wszystkie pytania na kartkę, będzie łatwiej :)
ja też tak robię ;)
  Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
kam

Odpowiedzi: 200
Wyświetleń: 48967

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-27, 11:19   Temat: Gruczolakorak z przerzutami do kości
witaj Sylwia,
u mojej mamy była podobna sytuacja. ból nogi i chodzenie od lekarza do lekarza. jeden nawet zasugerował (bez badania) że to na pewno kręgosłup i trzeba operować.
dopiero jak były ogromne problemy z chodzeniem i mama znalazła się w szpitalu stwierdzono ze to przerzut do kości (z piersi), a kość udowa uległa złamaniu. moja mama poruszała się o kulach ze złamaną kością!!!
mama została poddana operacji wstawienia śruby. na początku było bardzo ciężko, ale po miesiącu powolutku zaczęła chodzić przy chodziku potem o kulach a teraz porusza się bez problemu. troszkę kuleje, ale jest w miarę ok.
pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group