1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak żołądka
kahi

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-07, 10:42   Temat: rak żołądka
Witam
Jeśli chodzi o wzdęty brzuch to pewnie woda sie zbiera tzw, wodobrzusze mój tata też tak ma.
Odbijanie i czkawki to tez jest naturalne na tym etapie...
Tacie najlepiej spokojnie wytłumaczyć , że wizyty u lekarzy póki ma jeszcze siłę jeździć są dla jego dobra.
Pozdrawiam
  Temat: Rak żołądka
kahi

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-06, 10:18   Temat: rak żołądka
Witam cię

Pewnie już znasz moją historię z tatem i jego raczkiem:(( jeśłi nie to zapraszam do przevzytania
Jedyne co mogę ci poradzić to szybciutko po wyjściu taty ze szpitala zorganizuj mu opiekę paliatywną .
Ciężko mi powiedzieć gdzie u ciebie w okolicy taka poradnia się znajduje napisz gdzie mieszkasz może znajdę coś w necie wiem , jak ciężko musi ci być przeżywam to samo.
Ale wiem , że nie możemy sie poddawać bo nasi tatkowie są warci walki o godne warunki chorowania i umierania do samego końca .
Na pewno taka pomoc okaże sie przydatna wtedy masz możliwość skorzystanie z wypożyczalni sprzętu np. materace przeciwodleżynowe, pielęgniarka i lekarz wizyty domowe na telefon.
Niektóre leki wypisane na recepty lekarzy paliatywnych np. te na ból(plastry). są bezpłatne to duża pomoc .
A jeśli chodzi o mówienie bądź nie ja jestem zdania , że każdy lekarz w takim stanie gdy ma pacjenta pewnie już go uświadomił a my rodzina jeśli będziemy mówić o tym to czy to coś zmieni?
Wiem po moim tacie , że gdyby sie dowiedział to całkiem załamał by sie ma nadzieję w końcu zdarzają sie cuda dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych :)
Wiem , że to co pisze to jest możne naiwne ale trzeba wierzyć nadzieja umiera ostatnia.
Najważniejsze jest bycie blisko spełnianie każdej prosby to teraz się liczy i minimalizowanie skutków tej choroby np. bólu.


Pozdrawiam i ściskam .
Kasia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group