1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
gabi30

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 110755

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-22, 10:34   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
Kurcze smutne to że diagnostyka trwa tak długo. Pamiętam na swoim przykładzie,że wszystko też się ciągnęło jak flaki z olejem. Dopiero jak trafiłam na Wawelską na konsultację do dr Cichockiego coś się ruszyło. Operacja a potem już z górki ( a może pod górkę?), obecnie walczę z przerzutami jak mąż Grażki, ale wierzę,że będzie dobrze. Mam tylko dwa guzy, jeden na wątrobie, drugi w trzonie trzustki ( ten w trzonie trzustki znalazł mi doc. Smereczyński, oczywiście TK nie widzi go jak poprzednio) .
Ale na razie daję radę i z mamusią też będzie dobrze.
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
gabi30

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 110755

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-22, 08:24   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
Ankita czy jak mama leżała w Szczecinie robił jej USG doc. Smereczyński? Jeśli tak, to lepszego specjalisty od USG nie znajdziesz, ocenia w badaniu nawet jelita :shock: . Mi dla przykładu znalazł guz na trzustce, gdzie TK go nie widział. On się upierał ,że guz jest. Dopiero chirurg po operacji potwierdził występowanie guza. A TK miałam 3 razy i nic.
Trzymajcie się, musi być dobrze.
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
gabi30

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 110755

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-21, 17:46   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
Czyli u mamy ból jest w innym miejscu niż u mnie. A może coś z jelitami, nie ma mamusia zaparć po środkach przeciwbólowych? Przeważnie po morfinie i innych opiatach są paskudne zaparcia, które mogą powodować skurczowe bóle brzucha. Zapytajcie lekarza, bo warto to skonsultować jeśli boli. Najlepiej do gastrologa się wybrać, bo inni i tak zapewne odeślą do niego.
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
gabi30

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 110755

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-21, 16:04   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita, też mam takie rwące bóle po prawej stronie śródbrzusza. Do dziś nie wiem od czego one są. Lekarze rozkładają ręce, że może zrosty, może guz, może nie wiadomo co jeszcze. A ja cierpię. W lipcu będę miała TK może się coś rozjaśni. W tym miejscu co boli wyczuwam przyciskając brzuch jakiś twardy twór. Jaki rodzaj zespolenia zrobili u mamy? Ja mam Roux-en-Y.
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
gabi30

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 110755

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-17, 17:27   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita, przykro mi że nadal nici z diagnozy. Wierzyłam,że profesor coś zadziała, ale widzę że sprawa jest skomplikowana. A za grażką też polecę dr Cichockiego-operował mnie dwukrotnie:-)
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
gabi30

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 110755

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-15, 12:01   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita, jeśli to byłby rzeczywiście guz zapalny to byłoby to duże szczęście. Poczekajcie co wykaże biopsja w Szczecinie, jeśli się potwierdzi to super.
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
gabi30

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 110755

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-12, 23:06   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita nic się nie przejmuj. Przy badaniu dają naprawdę sporo środka żeby człowiek zasnął, lub był wystarczająco "zamulony". Nic mam z badania nie zapamięta,ewentualnie porozmawiaj z profesor jaki jest problem, że mama nie wie wszystkiego. Coś wymyśli, to super lekarka.
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
gabi30

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 110755

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-12, 21:57   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
Tak, u mnie EUS dużo wniósł do diagnozy. Patrzyłam na monitorze jak igłę wbijają w guz. Dostałam dożylnie lek, po którym podsypiałam i byłam "na odlocie", ale momentami patrzyłam na monitor. Do guza dostali się przez ścianę żołądka. Nic nie bolało. Profesor robiła mi badanie osobiście. Jak już z nią rozmawiałaś, to zapytaj czy da radę przespieszyć wyniki histopatologii,chociaż wydaje mi się że sama o to zadba jak ją znam.
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
gabi30

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 110755

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-12, 09:21   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita, jeśli prof. Starzyńska załatwiła mamie pobyt w szpitalu, to pewnie też przyciśnie patomorfologów o jak najszybszy wynik. Tak było w moim przypadku. Po EUS pierwsze wyniki miałam po 4 dniach, musiałam jedynie poczekać na wynik barwień immunochistochemicznych,tego się niestety nie przeskoczy.
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
gabi30

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 110755

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-09, 09:02   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita, bardzo się cieszę. Profesor Starzyńska to wspaniały lekarz i człowiek przede wszystkim. Jest moim lekarzem prowadzącym, zawdzięczam jej wiele. Ogromne zaangażowanie i chęć pomocy to wyróżnia profesor wśród innych znanych mi medyków.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
gabi30

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 110755

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-07, 21:39   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita, oprócz tego co podała absenteeism jeszcze Szczecin wykonuje t badanie. Ja miałam biopsję pod kontrolą EUS (biopsję zmiany w ogonie trzustki).
Klinika przy Unii Lubelskiej 1 w Szczecinie oddział gastroenterologii, badania wykonuje profesor Starzyńska lub dr Białek. Wspaniali specjaliści obydwoje. Ile badanie kosztuje prywatnie nie wiem, można zadzwonić do Kliniki i się dowiedzieć.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group