1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
gaba

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28990

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-06-27, 17:07   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
Czy ona miała zalecenie picia powyżej 2,5 litra dziennie i czy tego przestrzega? Powinna jeszcze odpowiednio do zwiększonej dawki płynów częściej oddawać mocz. To właśnie przez nerki usuwana jest większość "odpadów". Tzw płukanie to podstawa przy tym co lekarz określił jako "sprzątanie". Ale w trakcie trzeba uzupełniać elektrolity, duża porcja pomidorów z kiszonym ogórkiem (ok 30 dkg dziennie) załatwią sprawę sodu i potasu. Natomiast magnez trzeba uzupełniać, pisałam o tym ale chyba nie dotarło. A jeszcze jakieś 40 lat temu to przy różnych kołataniach serca w pierwszej kolejności podawano magnez dożylnie (nie było takiej szybkiej diagnostyki i leków działających natychmiast). Wysokie ciśnienie łącznie z wysokim tętnem często ustępuje po wyrównaniu elektrolitów. Trzeba ją zachęcać żeby polegiwała w dzień, no i jak najmniej wysiłku. Będzie lepiej ale trzeba trochę czasu.

[ Dodano: 2020-06-27, 17:31 ]
Ps. Chora nie ma serca jak dzwon, przeszła kilka cykli chemioterapii (nie opisywała dokładnie) i już 2 radioterapie, po czymś takim serce musi być uszkodzone.
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
gaba

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28990

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-06-25, 10:31   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
Powinnaś trochę spokojniej do tego podchodzić bo czekają Cię jeszcze znacznie bardziej obciążające doświadczenia.
A co do teraz to trzeba czekać bo obiektywnie to co się teraz dzieje to jeszcze nie zagrożenie życia. W trakcie TK cały czas jest podgląd na ukazujący się obraz (czasami patrzy lekarz czasami technik) i jeżeli jest coś naprawdę alarmującego to pacjenta informują i wynik jest od ręki. Jeżeli coś wyjdzie w zwykłym opisie (mam nadzieję że nie) to będzie albo naświetlanie całego mózgowia albo skierowanie na usunięcie pojedynczej zmiany. W obu wypadkach te 2 tyg niespecjalnie wpłyną na rezultat.

A optymistycznie to zapominanie o niczym nie świadczy, ja osobiście rano przed wypiciem kawy to muszę dobrze pomyśleć żeby powiedzieć jaki to dzień tygodnia. Bardziej niepokojąca jest ta "chwiejność" o której piszesz ale ona może wynikać z dużego osłabienia bo dawka promieniowani a jaką przyjęła jest duża.

Na tomografii wymagają żeby być na czczo, ale to jest niezbędne tylko przy jamie brzusznej, jak dokładnie dopytałam to przyznali że wymagają bo niektórzy pacjenci wymiotują po kontraście, więc cała reszta ma pościć. Ja poszłam na TK głowy bezpośrednio po pełnym śniadaniu.
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
gaba

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28990

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-06-23, 17:25   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
Objawy OUN zwykle się nie cofają, to naprawdę wygląda na skutki Lorafenu, ja jej pisałam że 2 tabletki to mogą zadziałać jak anestezja. Dokończenie tego kursu radioterapii jest naprawdę bardzo istotne. Przecież te objawy się cofają, to naprawdę lepsze od chemioterapii. Będzie osłabiona (takie zwykłe osłabienie jak po wysiłku) to po radioterapii. Po Lorafenie będzie skołowana (jeżeli zdecyduje się wziąć). To zapominanie to objaw typowy dlatego lekarze zalecają zwykle żeby ktoś nadzorował branie tego leku bo chory zapomina że wziął i bierze następną tabletkę. Jeżeli zdecyduje się wziąć Lorafen to ktoś powinien z nią jechać na wizytę.
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
gaba

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28990

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-06-16, 10:44   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
Po 2 tabletkach to nie będziesz mogła chodzić, możesz być całkiem uśpiona, lepiej nie ryzykuj. Weź koniecznie magnez i to podwójną dawkę (kilka godzin przed naświetlaniem). Drżenie mięśni bardzo często jest objawem zaburzeń elektrolitowych. Po lorafenie (i podobnych) ciężka głowa to normalka, kawa nie pomaga?
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
gaba

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28990

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-06-14, 17:10   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
radioterapia wykańcza, tak się wydaje że to nic, leżysz sobie parę minut ale w tym czasie Twój organizm dostaje niesamowitą dawkę energii i organizm musi tą energię tak lub inaczej przerobić i zneutralizować. Po naświetlaniu możesz czuć się przez kilka godzin jak po długiej saunie. W dłuższym okresie czasu (tygodnie) organizm sprząta zniszczone komórki (rakowe i te z otoczenia) to też wysiłek. A później jeszcze procesy naprawcze w tych tkankach które zostały uszkodzone przez promienie. Na szczęście prawie wszystko mija bez śladu z wyjątkiem tych fragmentów szpiku które znalazły się w polu rażenia.
Dostarczaj organizmowi odpowiednią ilość białka i koniecznie dopieszczaj nerki (dużo picia najlepiej wody lub bardzo słabych naparów).
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
gaba

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28990

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-06-12, 22:14   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
nie jestem jakąś wybitną specjalistką tego rodzaju leków, a właściwie jestem przeciwniczką leczenia depresji tabletkami. Po prostu Pramolan jest lekiem (starym) do stosowania w dłuższym okresie czasu i ma za zadanie trwale poprawić nastrój, ale to nie jest lek działający doraźnie i właściwie to myślę że w tamtym ataku bólu głowy bardziej Ci pomogła woda którą popiłaś tabletki niż ten lek.
Ten nowy lek działa przeciwlękowo i nasennie i można (a właściwie należy bo istnieje ryzyko uzależnień) brać go raczej doraźnie z założeniem że ma podziałać parę godzin. Czytaj bardzo uważnie ulotki bo to TY musisz zdecydować co jest Twoim problemem czy przedłużający się smutek i zniechęcenie spowodowane Twoją ogólną sytuacją, czy może strach przed skutkami ubocznymi poszczególnych etapów leczenia. I Ty musisz to lekarzowi powiedzieć. A nowsze leki (często nierefundowane) mają zwykle tą zaletę że działają bardziej precyzyjnie, a mniej ogólnie czyli mniej niepożądanych skutków ubocznych.

ps. zaliczyłam 2 radioterapie (w odstępie 10 lat) i obie jednak uznałam za mniej szkodliwe niż moja jedyna "ulgowa" chemioterapia.
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
gaba

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28990

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-06-10, 22:07   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
Pramolan to zupełnie nie to. Jest to lek z ubiegłego wieku i niech sobie tam zostanie, Jeżeli odczuwasz strach i napięcie przed i w trakcie napromieniowania to na takie doraźne potrzeby najlepsza jest hydroksyzyna i koniecznie musisz uzupełnić magnez jakimś dobrym preparatem (chelaty). Czy Ty nie miałaś kiedyś migren? To co opisujesz to tak wygląda. Jeżeli potrzebujesz jakiegoś uspokajacza na stałe to wyraźnie powiedz lekarzowi że chcesz lek najnowszej generacji.
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
gaba

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28990

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-02-21, 15:12   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
Najskuteczniejsze jest wycięcie, ale jeżeli są jeszcze jakieś małe guzki to chemia jak najbardziej, może być jednocześnie z radioterapią. Co do skuteczności to niestety jak to w raku, ale można się spodziewać istotnej poprawy pozostaje zawsze pytanie na jak długo.
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
gaba

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28990

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-02-21, 14:55   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
Wszyscy słyszeli to już standard w terapii szyi i głowy, powoli wchodzi do miednicy małej i dalej, co chcesz naświetlać?
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
gaba

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28990

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-26, 22:47   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
Tak szczerze to prawdopodobieństwo że wróci jest duże, liczy się za ile lat.

Jeżeli zostały komórki raka w ranie to wznowa (miejscowa) może być już po roku a nawet wcześniej. Docięcie jest bardziej pewne niż radioterapia, ale nie zawsze można. Po radioterapii musisz liczyć się ze ślimaczącą się blizną ale obrazowo mówiąc "im mocniej wypali tym skuteczniej zabije komórki rakowe" To jest walka o zabezpieczenie miejscowe i żeby rak nie rozprzestrzenił się na całą skórę.

Zajęte były węzły zarówno z I jak i z II piętra pachy, więc komórki raka krążą gdzieś po Twoim organizmie, duża ich część zostanie zlikwidowana przez Twój system obronny, ale część gdzieś się zagnieździ i zacznie rosnąć i temu ma zapobiec herceptyna, Nikt nie potrafi powiedzieć czy jakieś się nie ostaną i nie dadzą po pewnym czasie guzów. Nikt kto chorował na raka piersi i przeszedł leczenie nie ma pewności czy choroba nie odezwie się po latach. Ja to piszę do znudzenia "nie można osiągnąć pewności". Zdarzają się nawroty po 20 latach ale i po 2.
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
gaba

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28990

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-26, 15:08   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
Nie ma sposobu żebym ja mogła Ci powiedzieć co zostało, to ewentualnie patolog mógłby w przybliżeniu powiedzieć, albo chirurg widział jak ciął.

Bez docinania lub radioterapii to jednak ryzykuje się wznowę miejscową. Tego nie ma wyraźnie napisane w wyniku, ale jeżeli te komórki w linii cięcia są w skórze to koniecznie trzeba dalej działać. Wyciąć lub wypalić, chemia nie da trwałego rezultatu.

Herceptyna jest bardzo skuteczna, zatrzymuje rozwój tego typu raka ale jest bardzo toksyczna i z tego powodu jest podawana tylko przez rok, jeżeli sytuacja jest poważna a chora dobrze toleruje to leczenie to są próby podawania herceptyny dłużej. Jeżeli zostałaś dobrze przebadana i nie ma przerzutów to teraz nie ma sensu podawać następnej chemioterapii.
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
gaba

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28990

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-25, 22:36   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
Duży guz którego nie udało się całkowicie usunąć.
Guz o średniej złośliwości, w opisie brak właściwości guza, może były w biopsji (przepisz dokładnie wynik biopsji)
Po usunięciu piersi , tam gdzie był dół piersi pozostały komórki rakowe - chirurg musi się wypowiedzieć czy można to jeszcze wyciąć czy już tylko radioterapia
Zajęte nowotworowo są węzły pachowe ( na szczęście podobojczykowe nie) co oznacza duże prawdopodobieństwo dalszego rozsiewu raka.

Dalsze leczenie to docięcie dolnego marginesu lub radioterapia. Czy brałaś herceptynę?

Zadawaj konkretne pytania.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group