1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: bladze - komentarze
bladze

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 19705

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-03-05, 02:09   Temat: bladze - komentarze
Mamusia zasnęła.
  Temat: bladze - komentarze
bladze

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 19705

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-02-26, 12:16   Temat: bladze - komentarze
Czytam to forum i chwilami narasta we mnie gorycz...
Tyle ludzi dotkniętych rakiem płuc, chorobą, która choroba zbiera takie żniwo...
Tyle rodzin, które cierpią, dylematy jak rozmawiać z chorym...

Czy jest tu taki przypadek jak moja mama?
Że operacji nie będzie, chemii nie będzie, radioterapii nie będzie?
Że chory tylko czeka...

Że chory chwilami cierpi tak, że chce się, by "to" było już...
  Temat: bladze - komentarze
bladze

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 19705

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-02-25, 21:52   Temat: bladze - komentarze
Straszne jest jak się traktuje pacjenta, jak rodzina może traktować bliskiego...

Będę walczyła by jej nie bolało.

Dziś spałam 1,5 godziny, tak oddychała, że myślałam, że umiera, dostała strasznej duszności...Mama myśli, że spałam kilka godzin, ale udawałam, bo się denerwowała...
  Temat: bladze - komentarze
bladze

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 19705

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-02-24, 13:52   Temat: bladze - komentarze
Mama spędziła jedną noc w Bystrej i odprawili nas do domu.
Ucieklismy z mężem, bo płakał, a mi się na płacz zbierało.
Wracając do domu wjechaliśmy do KFC zmusić się do jedzenia. Dwoje dorosłych ludzi w dużej galerii jadło płacząc...
Mama szczęśliwa, bo nie zrobią jej bronchoskopii...
Informuje wszystkich, że ma guzy, przerzuty i leczenie paliatywne i... chyba jednak to do niej nie dociera...
Ile to jeszcze potrwa?
  Temat: bladze - komentarze
bladze

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 19705

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-02-24, 13:09   Temat: bladze - komentarze
Przeczytałam ten wątek i wiem na co mam być przygotowana, wiem co może się dziać.
Może moje pytanie jest straszne, ale przy kacheksji, 32 kilo wagi przy 156 cm, przy 1 Nutridrinku dziennie ile to jeszcze potrwa? Parę razy na ręce gdzie w okol.nadobojczykowej są przerzuty do węzłów były obrzęki, z ust słodkawy zapach od kilki dni, a teraz mama wstała, lepiej się czuje... jakby była zdrowa...
  Temat: bladze - komentarze
bladze

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 19705

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-02-22, 22:54   Temat: bladze - komentarze
Jesteśmy, tylko jak łapie płacz i wątpi się w cały świat...

Ale jesteśmy dla Niej.
  Temat: bladze - komentarze
bladze

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 19705

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-02-22, 21:55   Temat: bladze - komentarze
Ostatnio jak z suką byłam u mamy to inaczej się zachowywała. Skakała na nią, położyła się w nogach i pilnowała, lizała bolącą rękę...
  Temat: bladze - komentarze
bladze

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 19705

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-02-22, 21:46   Temat: bladze - komentarze
Lekarka ma rację, okrutne, ale... najlepsze dla naszych bliskich...

Jutro skoro są z nią dwie osoby zostawię im psa, to jest jej pies, ucieszy się...
Dziś pies się jej jakby bał, wolała leżeć z daleka..
  Temat: bladze - komentarze
bladze

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 19705

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-02-22, 21:26   Temat: bladze - komentarze
Bo wczoraj jak w KFC ktoś kaszlał, to się rozglądałam, cz to ona, bo mi się wydawało... I jej głos... Dziś jest okej.

Lekarka daje mamie kilkanaście dni maks. Mama zachowuje się jakby była... zdrowa!
  Temat: bladze - komentarze
bladze

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 19705

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-02-22, 16:34   Temat: bladze - komentarze
W hospicjum mówią, że wnuczek musi poczekać, aż wszystkie krostki pękną i zaczną wysychać, wtedy będzie mógł pojechać do babci...

Mam dwie noce wolne, potem moja "kolej"...

W ciągu 72h przespałam 3-4 godziny, czy po takim czasie można mieć jakieś schizy?
  Temat: bladze - komentarze
bladze

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 19705

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-02-16, 23:14   Temat: bladze - komentarze
Kupiłam 2 szt. owoce leśne i jeden był niedobry, a drugi nawet smaczny...
Dziś mąż (mój, jej syn) kupił jej truskawkowy i śmietankowy.

W poniedziałek dostanie:
10 szt. protein owoce leśne
9 szt. o smaku neutralnym
9 szt. jogurt waniliowo-cytrynowy

Może ostatecznie wnuk 5 letni ją przekona, bo już go uczyłam, że to są specjalne actimele z apteki i nie wolno tego pić dzieciom jak są zdrowe, a to babcia jest chora i musi mieć siłę, on jest zdrowy.

[ Dodano: 2013-02-16, 23:15 ]
Zaczniemy załatwiać w poniedziałek, ma to być na czwartek, może się uda...
Nie widzę tego inaczej teraz jak ta karetka.

Mama dziś gorzej oddychała, pielęgniarka mówiła, by przestawić koncentrator na 2,5 l
  Temat: bladze - komentarze
bladze

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 19705

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-02-16, 19:58   Temat: bladze - komentarze
Czy i ile to może kosztować, właśnie rozmawiałam z pielęgniarką dyżurującą w hospicjum i też mówiła o karetce.

Mama gorzej oddycha. Mogę zamieszkać u niej dopiero w poniedziałek...
  Temat: bladze - komentarze
bladze

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 19705

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-02-16, 19:28   Temat: bladze - komentarze
Nigdzie nie ma do wypożyczenia przenośnego koncentratora tlenu. Poradzono nam, byśmy wzięli ten wypożyczony z hospicjum i zatrzymywali się na stacjach benzynowych... To jednak awykonalne.

Materac jest w moim mieście za 40 zł do kupienia, więc sądzę okazja, ale mama jeszcze wstaje, więc czekamy.
  Temat: bladze - komentarze
bladze

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 19705

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-02-07, 13:51   Temat: bladze - komentarze
Rozumiem, że na pytanie ile czasu ma mama nikt nie odpowie...

A ona tak strasznie chciałaby zobaczyć wnusia, mały też płacze za babcią. A chory jest, na dodatek zamiast zdrowieć, to na uszy poszło. Dziś zafundujemy im rozmowę na Skype.

Żeby ją zakwalifikowali do chemioterapii musi mieć dobre wyniki, na które parametry należy zwrócić uwagę?

Dziś mama poszła na zdjęcie szwu po biopsji, czekam, aż zadzwoni i powie co i jak.

Byłam wczoraj w MOPS, mamy wypełnić papiery i mama stanie na komisji. Tak doradził lekarz i pielęgniarka z hospicjum. Czy te pieniądze może zająć komornik?
  Temat: bladze - komentarze
bladze

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 19705

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-02-04, 23:49   Temat: bladze - komentarze
Staralam sie uwaznie, ale ja co chwile placze. Dzis sie trzymam. Wczoraj wertowalam forum, niewiele zrozumialam, ale przypadki z przerzutami i kilka miesiecy... ile moze miec przed soba mama?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group