1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 106
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 109342

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-28, 20:58   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
moja Mamusia odeszła dziś rano. Ostatnie dwa dni były straszne, ale już się nie męczy kochana. Dziękuję wszystkim za pomoc, wsparcie, Lekarzom/Moderatorom z forum za profesjonalne, pełne wsparcie i odpowiadanie na wątpliwości.

Wszystkich chorym i ich rodzinom życzę dużo siły, skutecznej walki, a w ostateczności jak najmniej cierpienia.
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 109342

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-18, 15:27   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
dzięki. dostaliśmy taką opinię, a poradnia żywienia i tak odmówiła pomocy - twierdzą że przy wysokiej bilirubinie (obecnie 18 mg/dL) żywienie pozajelitowe nie wchodzi w grę bo watroba sobie nie poradzi z przetwarzaniem i dobijemy mamę ....

w chwili obecnej zawiozłam mamę na SOR żeby wymienili dren wątrobowy który totalnie przecieka i mama zalewana jest krwią i żółcią każdego dnia od tygodnia a z drenu nic nie leci(dopiero dziś lekarz widząc stan mamy przyjął ją na oddział). Obecnie mama ma wymieniony dren (jest tuż po zabiegu ale lekarz nie miał siły ze mną rozmawiać - to cytat - ponad godzinę walczył by wprowadzić dren więc rozumiem....) a mama słaba, nie wstaje sama, nogi nabrzmiałe, jedyne co dobre to od trzech dni nie wymiotuje mimo że je miksy posiłków.

rozumiem że taka wysoka bilirubina i stan mamy wskazują że może byc tylko gorzej. mama jest w pełni świadoma, wszystko kojarzy, czyta, pilnuje lekarstw...
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 109342

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-09, 20:38   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
Dziękuję za odpowiedź. Niestety lekarze którzy wcześniej mamę namawiali na stomię (choćby 5 dni temu) teraz wykluczyli pomoc = stwierdzając, że przeprowadzić mogą stomię jelitową (taka wg nich ma u mamy sens ze względu na zwężenie odźwiernika + przerzuty) tylko operacyjnie - na co mama jest za słaba. Laparskopowo nie chcą - a ja nie wiem na ile w tym racji. Mama ma zespolenia i pewnie to utudnia sprawę. Innymi słowy już dwa szpitale odmówiły nam jakiegokolwiek zabiegu - jeden nawet nie chciał oglądac dokumentacji. Tymczasem w poradni żywienia mówią nam że na podstawie badań obrazowych i mamy stanu stomia jelitowa jest możliwa - wykonana przez laparoskop - i nie chcą przypisać odżywiania dożylnego. Nie mam sił. a mama wymiotuje i wymiotuje i słabnie.
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 109342

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-07, 21:41   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
Czy osoby z gastrostomią na zawsze rezygnują z jedzenia drogą ustną (dojadania)? Pytam bo mama się waha - ma barierę psychiczną że już nigdy nie poczuje żadnego smaku - wie jaki jest jej stan, ale mimo to jest to dla niej ważne
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 109342

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-05, 13:14   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
u nas źle. mama słaba, ledwo mówi, ledwo chodzi. bilirubina 13 mg/dl, tyle że apetyt w miarę dopisuje

zaczęły puchnąć stopy- i to ból w nogach jest naszym głównym problemem obecnie - czytałam gdzieś tu że niektóre ośrodki pomocy paliatywnej oferują masaże limfatyczne, pytanie:
- czy one rzeczywiście przynoszą ulgę?
- czy ktoś zna namiary na takie masaże we Wrocławiu (może być prywatnie - te co znalazłam w necie mają wprost napisane że nie masują ludzi z nowotworami....)?
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 109342

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-21, 00:33   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
hej - dziękuję wszystkim którzy o nas myślą.

Z mamą raz lepiej raz gorzej. Są dni że od rana do nocy wymiotuje, a są dni że je (prawie płynne wprawdzie) jedzenie i czuje się dobrze. Bilirubina ponad 5 więc nie ma chemii, ma za to kroplówki z magnezem i potasem + cukier z wit C, gdyż maskarycznie lecą jej pierwiastki. Słabiutka ale jednocześnie zaskakująca silna jeśli wiecie co mam na myśli.
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 109342

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-10, 09:51   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
byliśmy w szpitalu i lekarze zapytani przeze mnie o stomię (wcześniej tu wyczytałam że tak się roi na pewnym etapie choroby) powiedzieli, że dopóki jest drożność jakakolwiek (nawet 30 %) to stomii nie zrobią.... generalnie zdania były podzielone ale zdecydowali że jeszcze nie. mamy wrócić jak wymioty znowu nasilą się, mama wczoraj jadła same papki, teraz czekamy na stolec, wymiotowała tylko raz. dziękuję za wskazówkę, tymczasem mamy forma spada z dnia na dzień, jest słaba... ale też głodna. zaraz przychodzi lekarz z hospicjum + ja idę do prowadzącego onkologa.
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 109342

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-09, 10:03   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
Witam, mam prosbe do roidzin chorych raczej -u mamy guz powoli zamyka przewod pokarmowy-ma jesc same polplynne i plynne posilki czymacie jakies pomysly na dania polplynne i plynne? A moze jest juz taki watek a ja nie widze?
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 109342

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-03, 13:39   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
Witam, kolejne pytanie.

Mama bardzo wymiotuje (dostała już trzy wlewy chemii, potem ponad 3 tygodnie przerwy bo była zmiana drenu dróg żółciowych), teraz dostała dwa wlewy co tydzień (sam gemzar), ostatnie wyniki pokazują podwyższoną nieco bilirubinę i wysokie GGTP (ponad 500), reszta morfologii w normie.

Pytanie: czy mamy wymioty to kwestia postępu choroby (w sensie rozwoju guza lub jego nacieków/przerzutów) czy może mieć miejsce inna niedrożność przewodu pokarmowego (wymioty są bardzo obfite, 2-3 godziny po posiłku każdym właściwie od kilku dni).

Pani Onkolog powiedziała że może warto jechać na ostry dyżur zbadać drożność przewodu pokarmowego i może chirurdzy coś pomogą... No a mama ma dosyć zabiegów i boi się, że powiedzą że to prostu rak już tak opanował narządu, że przewód pokarmowy nie jest drożny i po prostu nie może już jeść.

Pytam o doświadczenie: czy komuś udało się udrożnić przewód? czy są jakieś specjalne zabiegi?
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 109342

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-13, 17:07   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
Odebraliśmy wynik nowego tomografu komputerowego mamy (zrobionego po 2 dawkach chemii, porównanie z tomografem ze stycznia). Jest źle. Mama z kolei od 3 dni sporo wymiotuje.... Rozumiem że jest źle. Czy zagrożeniem jest też zwężenie żyły wrotnej? (0,4 mm)? Czy w związku z tym zwężeniem mama powinna dostawać dodatkowe leki (np. przeciwzakrzepowe?)


  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 109342

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-11, 07:39   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
Nie chce podac innego, balam sie ze to nie ten lek co trzeba. Dziekuje za odpowiedz
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 109342

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-10, 18:31   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
Witam: mam pytanie o lek. Mam do tej pory radziła sobie apapem lub nospą. Rzadko miała bóle. Dziś zaczęło ją bardzo boleć a onkolog na taki wypadek przepisał mamie Febrofen 200 mg - z ulotki wynika że to lek stosowany przy bólu stawów.

Czy w praktyce onkologicznej się go stosuje? Co innego mogę podać mamie? (w razie potrzeby mam mozliwość załatwienia recepty)
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 109342

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-04-26, 11:33   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
Witam,

mam dwa pytania - z góry dziękuję za odpowiedź:

Moja mama dziś dostała trzecią dawkę chemii (gemzar) i teraz będzie miała przerwę ponad dwutygodniową (jedną dawkę w cyklu ominęli z powodu "awarii"drenu u mamy i wzrostu chwilowo bilirubiny, teraz wyniki krwi/morfologia są w normie: tj. RBC, Hemoglobina, pierwiastki, aspat alat, płytki w normie, bilirubina nieznacznie podwyższona 1,49 mg/dl, podwyższone jest mocno GGTP - wynosi około 410 U/l), pytanie:

1) mama ma zlecony na wtorek tomograf komputerowy: czy wynik tomografu powinien już odzwierciedlać ewentualne "działanie" chemii czy jest to zbyt wcześnie od zakończenia pierwszego cyklu? (wcześniej tomograf miała robiony w styczniu, przed chemią lekarz odmówił nam zlecenia jakichkolwiek badań obrazowych)

2) lekarka dziś przypisując chemię powiedziała, że jeśli mama wymiotuje nie tylko w pierwszy dzień po podaniu chemii ale również w 4 i 5. dzień (są to wymioty raz dziennie, raczej nie obfite jeden raz na wieczór) to więcej chemii nie poda, bo wymioty o takiej częstotliwości to zły objaw i nietypowy skutek chemii - czy taka jest prawda?

Z góry dziękuję.
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 109342

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-04-19, 20:02   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
Hej - dzięki że pytasz :) Mama dostaje chemię, już druga dawka dzisiaj (miała tydzień przerwy bo na skutek "awarii drenu" wkradło się zapalenie, podano antybiotyk a on zmasakrował wyniki krwi), dziś już morfologia i pierwiastki w normie więc chemię dostała... Mama słabiutka ale są dni lepsze i gorsze.... Oby tak jak najdłuzej....
  Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
ankita

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 109342

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-04-05, 17:49   Temat: Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
jeszcze jedno pytanie: czy jest jakiś skuteczny lek/sposób na odbijanie? mamę strasznie męczy odbijanie się- "beka" praktycznie non stop, nie może przez to spać. co pomoże?
 
Strona 1 z 8
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group