1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
agunia79-1979

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10216

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-17, 21:46   Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
Dziekuje ....
  Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
agunia79-1979

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10216

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-17, 14:59   Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
Witam dzis odebrałam mamy wynik hist-pat,
carcnoma planoepitheliale invasivum G 2 ,Posze o infrmacje ,czekam i dziekuje
  Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
agunia79-1979

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10216

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-15, 08:10   Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
Nie wiedziałam, że w tym dziale nie pisze się o emocjach. Dziękuję za te informacje. W takim razie proszę zapoznać się z Regulaminem Forum, który został zaakceptowany w momencie korzystania z jego zasobów. / absenteeism
Mamie nie mówię całej prawdy by miała troszkę nadziei. Bardzo się staram by ktokolwiek przy mamie nie użył słowa morfina. Znam mamę i wiem że by się załamała. Wiem ze pogorszy się jej stan, wiec przyjdzie czas na tą okrutną prawdę. Mam poparcie w rodzinie, nikt z nas nie chce dla niej źle. Dziękuję za poświęcony mi czas. Agnieszka
  Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
agunia79-1979

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10216

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-14, 19:55   Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
Dziś był lekarz u mamy opieka pailatywna .
U mamy te osłabienie to postęp choroby, niestety będzie słabła z dnia na dzień. Nie wiem czego się spodziewać, lekarz mi powiedział ze każdy organizm jest inny, ale to nie potrwa długo.
Muszę się nią nacieszyć, ale gdy u niej jestem to chce mi się płakać gdy pomyślę że umiera mi, kocham ją i nie chce by umierała w bólach. Tak bardzo się zmieniła 3 tyg po diagnozie a wygląda tak źle, nie zna do końca prawdy, nie wie że na morfinie jest co 4 godz, nie mam odwagi jej powiedzieć bo ma nadzieje ze to chwilowe i wróci do zdrowia, niech ma tą nadzieje rozpisałam się ale potrzebuje się z kimś podzielić.
  Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
agunia79-1979

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10216

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-13, 09:31   Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
Dziękuję, jutro będzie u mamy lekarza, także dowiem się czego się spodziewać dalej tzn jak choroba będzie postępować u mamy, dla mnie to takie życiowe zaskoczenie, ale dobrze ze znalazłam to forum.
  Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
agunia79-1979

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10216

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-12, 13:01   Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
Witam

TK KLP
W płucu lewym w okolicy wnęki rozległy patologiczny obszar tkankowy o wym 5,6. Lewa kopuła przepony w wyniku nieodmy wyżej ustawiona przesunięte w stronę lewą narządy śródpiersia. Niewidoczne światło oskrzeli głównych lewego płuca w segmencie 1/2 ogniskowe zagęszczenie o wym 0,8 cm łączace się z opłucną. Poza tym w płacie górnym obszary mlecznej szyby i zagęszczenia drobno guzkowe. W oknie aortalnym nieprawidłowy węzeł o wym. 2,7 na 1,7 cm. W płucu prawym w segmencie 3 patologiczny obszar o policyklicznych obrysach o wym 1,5 cm i 1,7 cm o ujemnej gęstość i najprawdopodobniej gruczolak.

[ Dodano: 2013-10-12, 13:08 ]
A INNE BADANIA...
w rtg klatki piersiowej niedodma płuca lewego. Widoczny objaw amputacji oskrzela lewego. W polu górnym płuca prawego widoczny cień okrągły sr 13 mm wykonano bronchoskopie - w dystalnej częsci oskrzela głównego lewego zmiana przerostowa zamykająca światło pobrano wyc. do badania hist.
W usg jamy brzusznej: wątroba bz ogniskowych. Stan po cholecystektomii. Drogi żółciowe, trzustka obie nerki i pęcherz moczowy są w normie

[ Dodano: 2013-10-12, 13:13 ]
Mama przyjmuje leki Sevredol 10 mg co 4 godz
leki na nadciśnienie tj Tritace 5 mg 1-0-0
Bisocard 5 mg 1-0-0
Nitrendypina 20 mg 1-0-1
ketonal 100 mg 1-0-1
osłonowe 1 rano

Ciśnienie różne, ale bez niepokoju natomiast te osłabienie brak sił u mamy mnie martwi, proszę o informacje jakiekolwiek na temat dziękuje.
  Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
agunia79-1979

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10216

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-11, 18:26   Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=.


Witam 2 tyg temu mama trafiła do szpitala z bólem barku, ból silny nie znikający po zastosowaniu środków przeciwbólowych w szpitalu po wykonaniu badan rtg następnie tk klatki piersiowej szok. Guz płuca lewego w opisie tzw amputacja płuca lewego, mamie podano morfine i do domku. Czekamy na wynik histopatol. Mama z dnia na dzień słabnie z sił, nie ma kaszlu tylko brak sił i duszności. Mam pytanie czy możliwe jest to ze servadol tak ją osłabia? czy po prostu nowotwór tak błyskawicznie ją atakuje proszę o odpowiedz nie wiele wiem na ten temat. Spadło to na mnie z dnia na dzień. Mama nie wie o guzie, prosiłam lekarza by nie mówił, ale domyśla się a ja nie mam odwagi jej powiedzieć.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group