1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak żołądka
absenteeism

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-04-06, 14:23   Temat: Rak żołądka
Stan napisał/a:
Jak ostatnio rozmawiałem z lekarzem, to mnie zbył i powiedział, że ma jeść po 2 tabletki

2 tabletki czego?

Jest brane coś typu Furosemid, Spironol, Diuresin?
  Temat: Rak żołądka
absenteeism

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-22, 19:36   Temat: Rak żołądka
Stan napisał/a:
Tak się zastanawiam - kiedy podaje się krew?

Można rozważać przetoczenie od poziomu HGB < 9 g/dl, ale zwykle podaje się przy poziomie ok. 7 - 8 g/dl (chociaż wszystko naturalnie zależy od pacjenta).
No i wiadomo, przy dużej utracie krwi etc.

Stan napisał/a:
czy może zwrócić się do lekarza, żeby przepisał jakąś kroplówkę na wzmocnienie,

Ale co zawierającej? :) nie ma czegoś takiego jak kroplówka na wzmocnienie ogólnie, podaje się to, czego pacjentowi brakuje - np. potas, magnez itp. itd.
  Temat: Rak żołądka
absenteeism

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-12, 17:03   Temat: Rak żołądka
Jeśli tata nie wyraża zgody na ponowne badanie, to siłą się go nie zmusi - ma prawo do decyzji (choć ma prawo również znać szczegóły dot. swojego zdrowia, a jak rozumiem nadal nie wie jakie są podejrzenia etc).
  Temat: Rak żołądka
absenteeism

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-09, 07:09   Temat: Rak żołądka
Stan napisał/a:
Jednak z drugiej strony przepisał mi te same lekarstwa, co kardiolog z szpitala (delperan), moze to zabrzmi kuriozalnie, ale są one 100% płatne, co mnie trochę zdenerwowało, bo Ojciec całe życie płacił składki, nie chodził do lekarze (a mógł), a teraz lekarstwa przeciwbólowe dostaje na 100% płatne.

Delparan nie jest refundowany. Nie jest to kwestia tego, czy ktoś płacił składki czy nie, tylko ustaleń producenta leku z NFZ.
Żadne połączenie tramadolu z paracetamolem (Delparan i zamienniki: Doreta, Zaldiar, Padolten etc.) nie jest obecnie objęte refundacją.

Moim zdaniem lepiej od razu zapisać się do Poradni Leczenia Bólu. A co do wiedzy pacjenta nt. choroby, polecam ten wątek: Mówienie choremu prawdy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group