1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 111
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-24, 11:07   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
Tak, początkowo może występować senność. Zwykle w późniejszym okresie przyjmowania morfiny to mija.
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-24, 09:34   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
Koncentrator tlenu można wypożyczyć np. z hospicjum, albo z wypożyczalni sprzętu rehablitacyjnego (prywatnie). Czasem wypożyczają też w szpitalach, trzeba się dowiedzieć kto ma podpisany na to kontrakt z NFZ.
Ale jeśli powiesz, że nie masz w domu koncentratora, a mama będzie go wymagała, to nie wypiszą mamy do domu (przynajmniej nie powinni).
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-21, 19:20   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m napisał/a:
to co oni z tym moga zrobic?jak to sprawdza?
beda naswietlac jesli to przerzut?

Póki nie będą wiedzieć co to dokładnie jest, to na pewno nie będą "na ślepo" naświetlać.
Wynik trzeba skonsultować z onkologiem.

kasia123m napisał/a:
noi w kregoslupie wyszlo..mam nadzieje ze cos zrobia z tym L2 bo ja bardzo boli

Dokładnie tak jak pisze ja100, zwykle naświetlanie dość dobrze łagodzi ból.
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-20, 20:28   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
Pabi-Dexamethason.
To steryd (glikokortykosteroid). Działa p/obrzękowo, p/zapalnie.

Metoclopramid - lek p/wymiotny.
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-18, 19:24   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
Zadzwoń po prostu do hospicjum i tam pokierują Cię dalej, jeśli mama jest już zapisana.
Z tych leków raczej nic wydzieliny nie rozrzedzi, może lekarz z hospicjum zasugeruje lek na rozrzedzenie wydzieliny (np. Mucosolvan).
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-18, 19:09   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m napisał/a:
.twierdzi ze jak zazyje wieczorem leki to powinno przejsc ale nie wiem.

A jakie leki zażywa?

kasia123m napisał/a:
co z tym hospicjum?czy w niedziele tez tam mozna dzwonic/

Zadzwonić zawsze można.
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-16, 13:01   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m napisał/a:
poza tym chyba oxy contin 10mg....ale mowila rano ze 10 to zamalo i rano zazyla 10+5....

Tzn. lekarz zalecił branie 10 a mama sobie zwiększyła sama dawkę?

kasia123m napisał/a:
kurde przeciez widac ze ja boli to niebmogliby ja wziasc wczesniej...

Przypuszczam, że wpływ na czas oczekiwania na badanie ma też tutaj czas gromadzenia się znacznika w kościach.
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-13, 23:27   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
Skoro 3 x 100 to jest w porządku.
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-13, 23:02   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m napisał/a:
mame bardzo bolalo jak przyszlam...lekarka pozwolila zwiekszyc tramal z 200 na 300....tylko ze pewenie chodzilo o zazywanie 2 x150...a mama zazyla przy mnie...czyli rano i teraz o 16...a potem ma zazyc kolo 22....moze tak?

Tzn. wzięła 3 x 150? Trochę za dużo w teorii (nie powinno się przekraczać 400mg dobowo), ale przy bólu nowotworowym nie stosuje się często takich granic - lek ma działać i niwelować ból.
Aczkolwiek skoro trzeba już zwiększać tramal, to może czas pomyśleć o silniejszych lekach p/bólowych.
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-12, 22:51   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
Tutaj masz adresy, telefony i strony internetowe hospicjów z małopolskiego: http://www.fundacja-onkol...alopolskie.html
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-12, 16:27   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
Niestety, jest progresja i to dość znaczna - jak sama napisałaś, prawdopodobnie przerzuty do nadnerczy, wątroby i kręgosłupa, plus progresja zmian w płucach i węzłach chłonnych. Bardzo mi przykro.

kasia123m napisał/a:
czy te nadnercza moga ja bolec?

Tak jak napisała Finlandia, teoretycznie mogą ale bardziej obstawiałabym kręgosłup.

Jakie leki p/bólowe i w jakich dawkach mama przyjmuje obecnie?
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-11, 12:02   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m napisał/a:
a to ze duzo spi to tez moze cos zlego sie dziac..

Ciężko to stwierdzić na odległość, może jest zmęczona, może to efekt leków p/bólowych.

A kiedy było ostatnie USG?
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-11, 01:24   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
Tak jak widać wg podanych norm - mocznik i kreatynina są podwyższone. Poza tym jest niski hematokryt (HCT) i hemoglobina (HGB).
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-09, 11:40   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
kasia123m napisał/a:
czy jest szansa ze to naswietlna i pozyje dluzej?

Kasia - nie wiem, bo nie mamy opisu TK. Nie wiemy jak duża jest ta zmiana, gdzie dokładnie, co z resztą zmian w płucach.
Zresztą i tak pewnie będzie trzeba zrobić scyntygrafię.
  Temat: Gruczolakorak płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 442
Wyświetleń: 93970

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-09, 10:53   Temat: Gruczolakorak płuca prawego
Nie wiemy co wyszło i w ogóle jaki jest opis TK.
 
Strona 1 z 8
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group