1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Leiomyosarcoma - jakie rokowania
Viola

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 11650

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-01-07, 16:57   Temat: Leiomyosarcoma - jakie rokowania
Czy ktoś potrafi mi powiedzieć, nakierować na odpowiednie źródła na temat tego, jakie są statystyki dotyczące przeżycia osób od rozpoznania leiomyosarcoma G2, przestrzeni zaotrzewnowej?
To, co do tej pory czytałam jakoś mi tego nie rozjaśniło, a może nie umiem tego odpowiednio zinterpretować.
Proszę zorientowanych w temacie o jasne informacje, bez owijania w bawełnę.
Chyba mało jest takich osób z tym rodzajem mięsaka - zastanawiam się, czy to znaczy, że... po prostu umierają szybko?

Proszę tylko, abyście mnie teraz nie pocieszali, bo mi to już wychodzi bokiem - to przerażenie w oczach znajomych i słowa, że "wszystko będzie dobrze", "nie rozmawiajmy o śmierci", "nie martw się na zapas", "wszystko jest w głowie, musisz być dobrej myśli".
Takie pocieszanie jeszcze bardziej mnie przeraża, bo mam wrażenie, że zbyt "lekko" podchodzę do choroby, zbyt optymistycznie.
Tylko podobne słowa od swojej rodziny interpretuję inaczej - że nie chcą słyszeć o tym, że mogłoby być źle. Ale i o tym muszę z nimi porozmawiać, bo to po prostu obrona, uciekanie przed martwieniem się.

Chcę znać swoją sytuację.
Zastanawiam się, czy zacząć porządkować swoje rzeczy, a byłoby tego trochę.
Chyba postawa optymistyczna nie ma nic do rzeczy - tak sądzę po opisach sytuacji niektórych chorych, m.in. na tym forum. Zresztą łatwo optymistycznie patrzeć w przyszłość, póki jest się "na chodzie", nic (?) nie dolega.
Wiem, że z takim pytaniem to raczej do lekarza, ale on mi nie przedstawi statystyk, zresztą wiadomo, jak i ile informacji udzielają lekarze, nawet jeśli mówi się wyraźnie, że chce się wszystko wiedzieć (ja tak zrobiłam i niewiele się dowiedziałam, być może lekarz sam niewiele wie).

Proszę o otwarte informacje.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group