1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak żołądka
Stan

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-04-13, 13:02   Temat: Rak żołądka
Dobry Bóg wysłuchał naszych modlitw o dobrą śmierć. Tato zmarł we śnie 10 kwietnia otoczony rodziną. Do ostatniego dnia był świadomy, do ostatniego dnia zapewniał nas o tym, że wyzdrowieje. Szkoda może o tym, że nie wiedział o swoim stanie zdrowia,może chciałby się z nami pożegnać, a może by Go to bardziej załamało, trudno teraz gdybać.
  Temat: Rak żołądka
Stan

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-04-13, 06:57   Temat: Rak żołądka
Stało się to, co wydawało mi się nieprawdopodobnym - mój Tato zmarł 10,04,2013r.
Dziękuję wszystkim za pamięć

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-04-13, 13:54 ]
Posty przeniesione z wątku Stana w dziale Nowotworów złośliwych skóry.
  Temat: Rak żołądka
Stan

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-04-06, 10:04   Temat: Rak żołądka
Prosze o radę
Mój Ojciec ma obrzęk na stopach, spuchnięty brzuch, a wczoraj wieczorem bardzo kaszlał i odpluwał taką wydzielinę. Jak ostatnio rozmawiałem z lekarzem, to mnie zbył i powiedział, że ma jeść po 2 tabletki ( był problem z tym, że Tata odczuwał ból po zjedzeniu 1 tabletki), jak mu zasugerowałem, żeby przyjechał zobaczyć Tatę, to powiedział, że ja mam go przywieźć do przychodni, wtedy na usg zobaczy ile wody i coś tam jeszcze, ale mój Ojciec jest na to zbyt słaby, żebym go wiózł samochodem do przychodni, zreszta ten lekarz działa mi na nerwy, jak mu powiedziałem odnosnie badań kontrolnych krwi i o tym, co mi powiedzieli w szpitalu, że jak hemoglobina bedzie poniżej 8 to sie podaje krew, a jakies 2tyg. temu jak robiliśmy badania była 8,3, to mi powiedział, że jak sobie to wyobrażam, że co chwilę będziemy robić badania krwi. Myslałem, że lekarz rodzinny wskrzesi w sobie odrobinę empatii i zajmie się cięzko chorym pacjentem. Może ktoś mi podpowie co zrobic? obrzek nóg, spuchniety brzuch i ciągłe odkaszlanie wydzieliny - zadzwonić w poniedziałek do lekarza rodzinnego odnośnie wizyty domowej, jeżeli nie bedzie chciał przyjechać, to zrobić akcję w przychodni?
  Temat: Rak żołądka
Stan

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-29, 07:05   Temat: Rak żołądka
Tak się zastanawiam, Ojcu robi się wodobrzusze, podczas rozmowy lekarz stwierdził, żeby przywieźć do poradni, gdzie podczas USG sprawdzą ilość płynu i ewentualnie ściągną - jednak uważam, że ojciec jest zbyt słaby, żebym wiózł do Poradni, może są jakies lśrodki farmakologiczne? - jezeli ktoś miał proszę podać nazwę podsunę lekarzowi.
  Temat: Rak żołądka
Stan

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-25, 10:15   Temat: Rak żołądka
Dziękuję bardzo
  Temat: Rak żołądka
Stan

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-22, 12:35   Temat: Rak żołądka
Niestety do gastroskopii nie doszło, Tata czuje się bardzo słabo, mówił, że chciałby zrobić, ale nie da rady. Jest bardzo osłabiony, dosyć dobrze je, pije nutridrinki, ale niestety też wymiotuje.
W poniedziałek zrobiłem wynki:
WBC 11, LYM 1,9, MID 0,52. GRA 8,66, RBC 2,93, HGB 8,3, HCT24,8, MCV 85, MCH 28,2, MCHC 33,2, PLT 303, kreatynina 1,4
Dosyć czesto ma upływ krwi z nosa. Lekarz rodzinny stwierdził, że w porównaniu do wyników Tato reprezentuje się bardzo dobrze.
Tak się zastanawiam - kiedy podaje się krew? oraz czy może zwrócić się do lekarza, żeby przepisał jakąś kroplówkę na wzmocnienie,
Bardzo chciałbym Ojcu pomóc w kwestii tego ciągłego odbijania się, ma tabletki ( coś na literę M,), niestety nie pomagają
  Temat: Rak żołądka
Stan

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-18, 07:10   Temat: Rak żołądka
Po niedzieli naszły mne wątpliwości, czy jest sens robić gastroskopię. Mój ojciec jest bardzo osłabiony, dzisiaj zrobi wyniki krwi i moczu. Boję się, czy wogóle da radę przejść przez to badanie, a po drugie rodzina jest przeciwna, boją się, że stan się pogorszy po naruszeniu guza, albo dojdzie do krwotoku. lekarze mówią, że należy do końca zdiagnozować. Jest jeszcze nadzieja, że może to chłoniak, wtedy podaliby chemię paliatywną, lecz z drugiej strony, jeżeli tato słabnie, to może nie ma sensu robić tej gastroskopii. Proszę doradźcie mi coś.
  Temat: Rak żołądka
Stan

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-15, 13:03   Temat: Rak żołądka
Powiedziałem Ojcu, że coś ma w zołądku, nie do końca wiadomo co, dlatego w środę będzie gastroskopia prywatnie, uważam, że należy do końca zdiagnozować co się tam znajduje.
  Temat: Rak żołądka
Stan

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-12, 14:28   Temat: Rak żołądka
Dziekuję wszystkim za odpowiedzi i zyczliwe zainteresowanie. Proszę o wskazówki co dalej robić

Opis gastroskopii z 26,02
Pod wpustem rozpoczyna się rozległy egzofityczny guz rozpadający się zwężający światło o sztywnych brzegach pokryty śluzem, pobrano wycinek do hist. pat. Odźwiernik drożny w opuszcze XIIcy zaczerwienionej pokrytej licznymi nadżerkami z niszą wrzodową pokrytą białym dnem.

Wynik badania hp
Opis makroskopowy: 3 szare, drobne 1 x cał.
Rozpoznanie kod: Y.99.90-1x, Y.99.94-2x
W badanym materiale dominuje martwica, w obrebie której widocznych jest kilka dysplatycznych cew gruczołowych. Materiał niewystarczający do potwierdzenia sugestii klinicznej. Konieczne powtórne pobranie wycinków.

Teraz zaczynaja się schody.
Gastroskopia była robiona, gdy Tata był w szpitalu, lekarz prowadzący w szpitalu kieruje mnie teraz do lekarza rodzinnego po skierowanie na gastroskopie. Jeden lekarz odmówił skierowania, gdyż powiedział, że to sprawa tych ze szpitala, drugi dał skierowanie (termin na NFZ 10 kwietnia lub szukać prywatnie), jeszcze jeden zaprzyjaźniony powiedział, żeby wziąść skierowanie i udać się do Poradni Onkologicznej (nie wiem po co, jak jeszcze nie ma wyniku). A problem jest taki: Tata nie chce słyszeć o ponownej gastroskopii, a po drugie jak bardziej ruszą tego guza, może się rozpaść i dojdzie do krwotoku.

Dlatego nie wiem co robić teraz.
  Temat: Rak żołądka
Stan

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-09, 06:50   Temat: Rak żołądka
Gdyby ktoś mógłby mi podpowiedzieć co mam robić.
Wczoraj zgodnie z zaleceniam w wypisie ze szpitala byłem u lekarza rodzinnego. Przedstawiłem całą sytuację. Lekarz na tym etapie odradza wizytę w Poradni leczenia bólu, gdyż twierdzi, że jeżeli Tato nie wie o swojej chorobie, to on mu nie powie, a w Poradni napewno powiedzą, że lekarz rodzinny takkże ma możliwość przepisywania lekarstw, takich co w tej poradni. Jednak z drugiej strony przepisał mi te same lekarstwa, co kardiolog z szpitala (delperan), moze to zabrzmi kuriozalnie, ale są one 100% płatne, co mnie trochę zdenerwowało, bo Ojciec całe życie płacił składki, nie chodził do lekarze (a mógł), a teraz lekarstwa przeciwbólowe dostaje na 100% płatne. Zastanawia mnie jeszcze jedno - ta poradnia leczenia bólu, jest tam jeszcze oddział bodajże 20 łóżek, może lepiej być od początku pod opieką takiej Poradni, gdyż w razie potrzeby może będzię potrzeba, żeby Ojciec na parę dni się tam położył ( nie wiem po co, ale np. w celu dobrania optymalnej dawki leków, albo, co mnie przeraża dojdzie do jejukostomii i nie będę mógł się odpowiednio tatkiem zajmować). Dlatego nie wiem, co zrobić czekać i ewentualnie kontaktować się z lekarzem rodzinnym, czy jednak udać się do Poradni leczenia bólu.
  Temat: Rak żołądka
Stan

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-06, 15:53   Temat: Rak żołądka
Mój ojciec odkąd pamiętam zawsze był szczupły, trzeba przyznać, że całe życie palił papierosy, ale jakby coś odczuwał to powiedziałby nam od razu, jak bolał kręgosłup to cały czas o tym mówił, chociaż teraz to juz nie wiem, wczoraj zauważyłem, że podjada tabletki przeciwbólowe, a jak siostra się zapytała, czy Go boli, to zaprzeczył.

[ Dodano: 2013-03-07, 10:19 ]
Nie wiem, czy dobrze robię, ale postanowiłem w niedziele porozmawiac z tatą i powiedziec prawdę. Myslę, że niech się dowie i zacznie współpracować. obecnie zaczął wymiotować po posiłkach, brzuch boli, skrycie podjada tabletki przeciwbólowe. We wtorek postanowiłem pojechać z nim do Poradni leczenia bólu, wczoraj mama powiedziała, że we wtorek pojedzie na konsultację, to się obraził i zapowiedział, że nigdzie nie pojedzie. Lekarstwa wypisane ze szpitala się kończą, a bardzo niepokojace jest dla mnie to, że ma wzdęty brzuch, zawsze miał wklęsły.
  Temat: Rak żołądka
Stan

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-06, 11:43   Temat: Rak żołądka
Niestety hosicjum domowego w pobliżu nie ma, w Żywcu (30km) jest, ale Pani koordynator powiedziała, że za daleko, jest tylko dwóch lekarzy, nie mają siedziby stacjonarnej. pojadę chyba do Poradni leczenia Bólu, ale jest to ponad 50km (bielsko-biała). Na pierwsza wizytę zabiore Tatę, a później może tylko będę jeździł po recepty. Kiedyż ten horror się zakończy? - obudze się i z ulgą stwierdzę, że to był sen, a Tata jest zdrowy.
  Temat: Rak żołądka
Stan

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-06, 07:16   Temat: Rak żołądka
Nie wie, bo nie wiem jak Ojcu to powiedzieć - Tato masz w sobie guza, niedługo umrzesz, lekarze powiedzieli, że nijak Ci nie pomogą.
jak będzie wynik hp to bedę próbował powiedzieć, chociaż wiele osób twierdzi, żeby nie mówić, że sam się domyśli.
mam też inny problem. tato miał tabletki przeciwbólowe przepisane w szpitalu wczoraj okazało się, że zamiast jednej zażywał 2, a nawet 3, czyli Go boli, a nic nie mów, gdy cos powiedziałem na temat tych tabletek, to się obraził. Nie wiem skąd wziąć recepte, u nas są dwaj lekarze pierwszego kontaktu, do każdego cały czas kolejki, kto poświęci mi na tyle czasu, żeby wczuć się w sytuację i umiejętnie przepisac lekarstwa?
  Temat: Rak żołądka
Stan

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-05, 16:13   Temat: Rak żołądka
Dziękuję Alice
Zeby ktoś dał nadzieję chociażby jaką chemią, ale drugi lekarz juz powiedział, że nic sie nie da zrobić. Nawet jeszcze nie widzieli wyniku hp.
  Temat: Rak żołądka
Stan

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20986

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-05, 06:59   Temat: Rak żołądka
Tata nie wie o swojej chorobie, gdyż lekarzy prosiłem, żeby nic nie mówili, a wypis dostał spreparowany ( ukryta treść mówiąca o guzie żołądka). Będę rozglądał się za tym hospicjum domowym, chociaż nie wiem jak to będzie, do najbliższego miasta mamy ponad 30km, trudno przyjąć mi do wiadomości, że jest tak powaznie widzac mojego Tatę, który zachowuje się tak samo jak przed miesiącem, czy rokiem, gdzie był nasz błąd, dlaczego nic nie zauważyliśmy?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group