1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: dyskusja o wyleczalności raka piersi w stadium uogólnienia
Richelieu

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14071

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-09-24, 17:30   Temat: dyskusja o wyleczalności raka piersi w stadium uogólnienia
miećhaka_na_raka napisał/a:
jak w swietle aktualnej wiedzy medycznej interpretuje sie calkowite wyleczenie z nowotworu?

O ile mi wiadomo, przyjmuje się, że brak obecności procesu nowotworowego przez okres pięciu lat od zakończenia leczenia jest równoznaczny z wyleczeniem.
Myślę, że takie kryterium - brak cech choroby w badaniach wykonanych po pięciu latach od zakończenia leczenia - można by uznać dla IV stadium za wystarczające do uznania faktu wyleczenia.

[ Dodano: 2014-09-24, 17:32 ]
DSS jak zwykle o wiele bardziej kompetentnie i wyczerpująco odpowiedziała na postawione pytanie;
moją odpowiedź pomimo tego pozostawię, by nie było, że uchylam się od odpowiedzi.

[ Dodano: 2014-09-24, 17:38 ]
I jeszcze jedno uzupełnienie:
oczywiście spotkałem zapisy wskazujące, że w przypadku raka piersi ten okres powinien być wydłużony do 10 czy nawet 15 lat (DSS podała 20, co jest okresem jeszcze dłuższym),
jednak w tym przypadku celowo o tym nie wspominałem: myślę, że w stadium uogólnienia do całkowitej remisji o ile w ogóle dochodzi, to na okres znacznie krótszy niż te 5 lat.
  Temat: dyskusja o wyleczalności raka piersi w stadium uogólnienia
Richelieu

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14071

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-09-24, 15:23   Temat: dyskusja o wyleczalności raka piersi w stadium uogólnienia
miećhaka_na_raka napisał/a:
sluchac glupot, ze to nieuleczalne, ze leczenie paliatywne itd.

Szanowna Mieć haka na raka,

Otóż to co piszesz - w świetle aktualnej wiedzy medycznej - jest nieprawdą, co wskazałem w poście #13 tamtego wątku:
Cytat:
Leczenie w stadium uogólnienia nowotworu ma charakter paliatywny, a jego głównymi celami są wydłużenie i poprawa jakości życia.
źródło: Zalecenia (2013 r.), str. 250.

Jeśli chcesz polemizować - bynajmniej nie ze mną, ale z zapisem będącym kompendium aktualnej wiedzy medycznej - i liczysz na poważne potraktowanie Twojej wypowiedzi, to proszę bardzo: przedstaw naukowe argumenty na poparcie tezy, że - jak rozumiem Twoją wypowiedź - stadium uogólnionego raka piersi (tj. IV) jest (albo choćby może być) uleczalne.
Wystarczy choćby jeden link do opisanego naukowo udokumentowanego przypadku.
Oczywiście chodzi o wyleczenie, nie - dłuższy albo krótszy - okres remisji choroby, z natury rzeczy nie oznaczający wyleczenia.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group