1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV Breslov 0,75mm
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37645

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-26, 12:44   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV Breslov 0,75mm
ja też miałam od razu dwa zdjęcia, przodem i boczne. Nawet nie wiedziałam, że czasem robią tylko jedno. Faktycznie u ciebie ktoś zapomniał i przez to musisz drugi raz jechać i trochę się postresowałas. Ale głowa do góry, wszystko jest w porządku :)
  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV Breslov 0,75mm
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37645

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-24, 11:35   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV Breslov 0,75mm
Oczywiście o wszystko pytaj lekarza, żeby niczego nie zaniedbać, ale lekarz którego pytałaś mógł mieć rację. Mi stopa też leciutko drętwieje, ale wcześniej lekarz powiedział mi, ze tak może być, bo wycinając spory margines wycięto też jakiś nerw. A pozostałe objawy mogą być również nerwowe. Jesteś teraz zestresowana, co normalne, i dlatego może to drętwienie z ręki "przeskoczyło" na inne kończyny. Jak tylko będziesz u lekarza zapytaj się o wszystko, ale na zapas się nie denerwuj. Chociaż wiem, że łatwo się o tym tylko mówi.
Pozdrawiam
  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV Breslov 0,75mm
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37645

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-19, 10:07   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV Breslov 0,75mm
dla pocieszenia dodam jeszcze, ze poszerza się margines by zapobiec przerzutom miejscowym w okolicy zmiany pierwotnej. Takie wznowy, w przeciwieństwie do np przerzutów do węzłów, byłyby widoczne gołym okiem lub"wymacane" pod skórą. Fakt, że przez prawie rok, bez poszerzenia marginesów nic się nie dzieje wydaje mi się być bardzo dobrym znakiem :) że czerniak został całkowicie wycięty bez potrzeby dodatkowych cięć. I tego się trzymajmy :)
  Temat: Czerniak złośliwy Clark IV Breslov 0,75mm
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37645

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-18, 22:20   Temat: Czerniak złośliwy Clark IV Breslov 0,75mm
Pewnie już to wyczytałaś, że badanie węzła wartowniczego polega na tym, że wstrzykuje się izotop i kontrast przy miejscu zmiany pierwotnej, a to płynie naczyniami limfatycznymi do najbliższych zmianie pierwotnej węzłów. Dzięki temu lekarze wiedzą, które węzły mają wyciąć, bo te są najbardziej narażone na przerzuty, jako że jako pierwsze leżą na drodze czerniaka. Takie postępowanie jest zalecane dla nacieku powyżej 0,8mm, dlatego nie miałas tego zrobionego. Teraz nie można tego zrobić bo, jak napisał Stefanek, zmienił się pewnie przepływ chłonki. Takie oznaczenie nie byłoby juz pewnie miarodajne, a lekarze nie mogą przecież na chybił trafił wyciąć kilku węzłów. Nie orientuję się natomiast czy jest możliwa biopsja węzłów. Doskonale cię rozumiem, że się stresujesz, ale mam nadzieję, że wszystko okaże się w porządku.
A co do RTG klatki i USG to raczej standardowe badania. W naszym przypadku nie ma innego wyjścia tylko badać czy nie ma przerzutów. To dobrze, dobra kontrola to podstawa.
Trzymaj się, a ja będę mocno trzymała kciuki :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group