1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mięśniakomięsak trzonu macicy
Litania

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 24025

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2023-08-01, 21:52   Temat: Mięśniakomięsak trzonu macicy
Alicja1,

nie pomogę Ci merytorycznie chyba do końca. Rozmowa z onkologami/chirurgami i chemioterapeutami. Mi to wygląda bardziej na opcję do chemioterapii - masz dwa ogniska, w tym drugie potencjalnie nieoperacyjne. Segment VIII to nie są peryferia wątroby, niestety. 17mm, to nie jest bardzo duża zmiana, ale na pewno za duża aby móc podejrzewać, że to nic poważniejszego. Chyba, że cos miałaś poprzednio dokładnie w tym samym miejscu, ale zakładam, że to nowość. A masz jakieś dolegliwości, np: ból nogi, kręgosłupa, biodra? Moja mama jak miała mniejsze zmiany na węzłach biodrowych, to ją bolało ale miała niżej niż u Ciebie. Rozwidlenie tętnic biodrowych, to jakby nie patrzeć koniec aorty. Nie mam pewności, czy to da się zoperować. Daj znać co po dzisiejszej wizycie. Trzymam bardzo mocno kciuki. L.

[ Dodano: 2023-08-01, 22:04 ]
Ps: znam 2 osoby, które miały wycinane z wątroby: 1-na w Gdańsku, 2-ga w Zielonej Górze. Pytanie czy umiejscowienie tego większego pasażera jest operacyjne?
  Temat: Mięśniakomięsak trzonu macicy
Litania

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 24025

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2022-06-07, 21:17   Temat: Mięśniakomięsak trzonu macicy
Alicja 1,

nie słyszałam o maintrac, ale doczytałam, również cennik:(((. Może lepiej zainwestować w jakieś bio-owoce i warzywa, cielęcinę, soki z ciemnych/czerwonych owoców. I porządnie się zregenerować po zabiegu i później po chemii. Jak masz możliwość wyjechać gdzieś na kilka dni - nic tak nie pomaga na "głowę" w chorobie. Może ktoś ma doświadczenie z tym badaniem, ja niestety nie doradzę. Ale niezmiennie trzymam kciuki za Twoje zdrowie!

Pozdrawiam serdecznie, L.
  Temat: Mięśniakomięsak trzonu macicy
Litania

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 24025

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2022-05-09, 20:20   Temat: Mięśniakomięsak trzonu macicy
Alicja 1!

Jeśli chcą to wycinać, to pewnie ocenili, że można Cię takiej operacji poddać. Nie wiesz, co będzie za kilka miesięcy, ale na razie jest szybko rosnący guz. Ktoś z bliskiego otoczenia miał raka trzustki, zmiana była w ogonie. Została wycięta z dużym fragmentem trzustki i chyba śledzioną- ta osoba przeszła jeszcze ponad 30 chemii i inne zabiegi m.in. wycinanie przerzutów z wątroby. Walczyła do końca i jak na pierwotne rokowania, to "ukradła" dużo czasu. 2 lata (a to był ten agresywniejszy typ). Nie wiem, czy dostaniesz chemię bez biopsji - może warto dopytać, czy jest to możliwe. Jak urośnie jeszcze bardziej i nacieknie okolicę, to na zabieg może być za późno. Nie wiem co Ci doradzić. Przemyśl propozycję lekarzy. Z tego co mi wiadomo, to cukrzycy i tak możesz się nabawić jak guz będzie zajmował ten narząd. Na to są w razie czego leki. Porozmawiaj może jeszcze z kimś, albo napisz do kogoś na priv z działu nowotworów układu pokarmowego po resekcji lub częściowej resekcji. W każdym razie trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki i życzę dobrych decyzji.

Może ktoś mądrzejszy ode mnie w tym temacie napisze coś na ten temat.

L.
  Temat: Mięśniakomięsak trzonu macicy
Litania

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 24025

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-08-04, 22:14   Temat: Mięśniakomięsak trzonu macicy
Alicja 1.

Nie pisz na priv,: mamę operował Prof. Andrzej Bieńkiewicz, bardzo dobry, dokładny, ludzki ginekolog-onkolog, mamę leczę w Koperniku w Łodzi. Na zawsze pozostanę Profesorowi wdzięczna za tak makroskopowo doszczętną operacje u mamy. Przyjmuje w Multimedzie w Łodzi na ul. Kopernika (zbieżność, ulica i nazwa szpitala). Koszt wizyty 300zł, ale jak już się na nią umówisz a terminy są szybkie, bo przyjmuje aż 3 popołudnia w tygodniu, to jeśli tylko da się to zoperować, to nie będziesz długo czekała na operacje. Dzięki niemu mama odzyskała duży komfort życia na obecnym etapie. Walcz!

Ściskam mocno,
L.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group