1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 41
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Kasia2007

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 31645

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-14, 13:18   Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Dziękuję wszystkim za słowa otuchy ,myślałam że z czasem będzie lepiej ale niestety co dzień jest większa tęsknota za jego spojrzeniem ,dotykiem ,uśmiechem .Życzę wszystkim walczącym z tym gadem dużo siły i wytrwałości ,bądzcie blisko waszych chorych .Pozdrawiam
  Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Kasia2007

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 31645

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-06, 21:53   Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Witam 03 08 tj piatek przegraliśmy walke, zmarł mój tatuś był w szpitalu, miał problem z oddychaniem ,byliśmy z Nim 24/ dobe byłam z siostrą i mamą w jego objęciach jak odchodził :( ,dziś był pogrzeb mojego kochanego tatusia :(
  Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Kasia2007

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 31645

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-11, 14:21   Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Może to głupie pytanie ale co dalej ?

Jak jest taki rozsiew czy chemia coś pomoże? jeżeli tata się zakwalifikuje w ogóle na nią, dopiero po 1 sierpnia będzie znowu przyjęty na oddział paliatywny, wtedy ma się nim zając onkolog. Czy w ogóle tata dożyje? Czego mamy się bac najbardziej który guz jest bardzo niebezpieczny przy plucu czy przy sercu?

Wyjeżdzam teraz na 2 tyg. boje się bardzo zostawiać teraz tate, przy tacie jest 24/h mama mieszkają z moją siostrą, może nic złego się nie wydarzy. Tak mi smutno i żle moje dzieci chcą na wakacje, a ja bym najchętniej w domu została z tatą.
  Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Kasia2007

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 31645

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-11, 12:34   Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Witam mam wynik Tk
Proszę o interpretację





  Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Kasia2007

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 31645

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-09, 21:58   Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
No tak ale wykonano tylko Tk klatki piersiowej.
W środę wkleje cały opis TK
  Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Kasia2007

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 31645

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-09, 21:42   Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Witam tata został dziś wypisany z oddziału paliatywnego do domu.

Jest jedna dobra wiadomość nerki są czyste bez zmian nowotworowych, ale tata ma bardzo duży rozsiew w kręgosłupie kości są ponoć bardzo zaatakowane, tak nam tłumaczyła dzisiaj pani doktor, wypis i wynik TK. będe miała w środę.

Boję się bardzo jak ta choroba będzie dalej przebiegała?, na co mamy się przygotowac? na jakie inne objawy mamy być czujni?
Tata już bieże mst dawki 2 x 230 mg a zaczynał w kwietniu od 30 mg prócz tego sevredol plastry transtec i inne. Ogólnie jest bardzo słabiutki ma leżeć siedzieć i odpoczywać pare kroków zrobić i siadać, tak nam tłumaczyła pani doktor.

Czy jak jest rozsiew w kręgosłupie to ręce i nogi (wszystkie kości) są zajęte nowotworowo? bo miał robione jedynie TK klatki piersiowej. I jeszcze jedno pytanie, pani doktor powiedziała że chemia nic nie da, prawdopodobnie tata sie nie kwalifikuje z powodu tak dużego rozsiewu i z osłabienia. Pomóżcie proszę i z góry dziękuję za odpowiedz.
  Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Kasia2007

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 31645

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-03, 12:53   Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Dziękuję za odpowiedz
Jak tylko będe miała wynik TK ,to wkleję go tu w całości .
Nie jestem na 100% pewna czy to nerka czy nadnercze
  Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Kasia2007

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 31645

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-03, 11:34   Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Witam tata od 22 czerwca jest w szpitali na oddziale paliatywnym ,po wczorajszym usg jamy brzusznej stwierdzono przerzut do lewej nerki ,w czwartek prawdopodobnie będzie miał robione TK . Tata czuje się słabo większośc czasu lezy lub śpi , parę kroków zrobi i już jest zmęczony ,nie ma siły :( .
Mam pytanie co oznacza przerzut do nerek czego mamy sie spodziewać ,jakich objawów ?
czy przerzut jeszcze bardziej skraca taty życie ? Ile go zostało ?
O podaniu chemii na razie nie ma mowy tata jest za słaby i schudł 20 kg od lutego
  Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Kasia2007

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 31645

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-18, 21:43   Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Witam radioterapia zakończona tata czuje się coraz słabiej i boli tak jak bolało a nawet mocniej nic radio. nie pomogła :(



Bardzo proszę o usuwanie danych osobowych pacjenta i lekarzy.

[ Dodano: 2012-06-18, 21:54 ]
Bardzo przepraszam ze nie usunęłam danych .
Do rozważenia chemioterapia paliatywna ,nie wiem co o tym myśleć ,inny lekarz mówił że chemia może zabić tatę ,że jest za słaby .
Dopiero w czwartek będe coś wiecej wiedziała

[ Dodano: 2012-06-19, 10:19 ]
Mam jeszcze pytanie czy nie było by warto zrobić prywatnie TK klatki piersiowej ?
Tata miał jedyne TK robione w marcu ,a teraz po radioterapii żadnych badań nie wykonali lekarze , czego jeszcze było by warto zrobić TK żeby się upewnić że nie ma przerzutów ,może głowy ?
W Gliwicach w CO leczenie zakończone ,na konsultacje w sprawie chemii ,jedziemy di innego lekarza moze on zleci jakies badania przed podaniem chemii ?
  Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Kasia2007

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 31645

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-07, 22:23   Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Witam jutro jadę z tatą na 4 radioterapię w sumie ma ich być 10 ,tata jest bardzo osłabiony ,gdy rano się budzi nie potrafi sam sobie wziąść tabletki ,mama mu przynosi do łużka bo taki jest słaby .W radioterapi najgorsze jest to że musi leżeć na plecach a na plecach od stycznie w ogóle się nigdy nie położył, z powodu tego bólu ma zwiększoną dawkę morfiny, bierze teraz mst 60 ,jutro czeka nas jeszcze pierwsza wizyta w poradni paliatywnej .Pani doktor z CO w Gliwicach powiedziała że po radioterapii paliatywnej da skierowanie na chemie .Czy chemia też będzie podawana w celu zmniejszenia bólu ?
  Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Kasia2007

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 31645

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-31, 23:35   Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Witam byłam z mamą u onkologa prywatnie bez wiedzy taty ,pani onkolog powiedziała nam że tata niema szans na wyleczenie będą tylko próbowali złagodzić ból radioterapią,że nie da się już nic zrobić ,zostało 3-8 miesięcy ,mama bardzo żle to zniosła, ja czytając różne wasze wypowiedzi i dużo na temat tej choroby w internecie byłam tego świadoma, a dla mamy byl to szok,teraz mam wyrzuty sumienia że ją wyciągnęłam na tą wizytę ,przy tacie udaje że jest ok bo tata też nie podejrzewa że aż tak żle w poniedziałek zaczynamy radioterapię
Czy słyszeliście o Miód Manuka MGO 400+ wczoraj zamówiłam tacie ten miód, czy ktoś z Was go stosował ?
  Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Kasia2007

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 31645

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-25, 23:02   Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Dziękuję Wam za szybką odpowiedz, jutro pojadę do apteki i prosto do rodziców .Pytałam czy zaparcia mogą świadczyć o przeżutach do jelita, ponieważ parę lat temu zmarł brat taty, właśnie na raka jelita grubego ,a właśnie tata ma dość pokazny brzuszek i jest bardzo szczupły, podobnie jek jego śp brat .
  Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Kasia2007

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 31645

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-25, 22:08   Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Tak mało się ostatnio rusza ,tata jest wysoki 190 cm i ważył ostatnimi czasy 105 kg, w ciągu 5 miesięcy schudł 12 kg ,przy jego wzroście wygląda na bardzo wychudzonego .
  Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Kasia2007

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 31645

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-25, 21:55   Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Witam poradzcie prosze coś na zaparcia ,tata od dłuższego czasu ma problemy ze stolcem ,dzisiaj był w ubikacji po 2 tygodniach i trochę się wypróżnił ,do niedawna pomagały mu śliwki suszone ,i taki proszek z apteki też brał zapomniałam nazwy ,teraz już nic nie pomaga .Tata jest coraz słabszy mało chodzi większość dna leży ,odpoczywa szybko się męczy .Czy problem z zaparciami może świadczyć o przeżucie do jelita ?
Radioterapii jeszcze nie było czekamy na telefon .
  Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Kasia2007

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 31645

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-19, 11:21   Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Mówił tata na ostatniej wizycie w Zabrzu że go dalej boli ,pani doktor powiedziała że ma brac lekarstwa dalej tak samo ,wczoraj w CO w Gliwicach pielęgniarka powiedziała, że ten lekarz co poprosi tatę do gabinetu, to bedzie jego prowadzącym lekarzem. Pani doktor skierowała tatę na przeswietlenie i TK i kazała czekać na telefon ws.radioterapii .W poniedziałek znowu jedziemy do Zabrza .Dzwoniłam już za prywatną wizytą ,za godzinkę się dowiem kiedy możemy z mamą przyjśc ,może na prywatnej wizycie będziemy coś więcej wiedzieć jak pomóc tacie .Pozdrawiam
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group