1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Anulinka12 - komentarze
Jolana

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9733

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-09-04, 09:32   Temat: Anulinka12 - komentarze
Pracując w hospicjum chyba nie da się.... nie przenosić ładunku emocji na życie prywatne.
Tak myślę na podstawie mojej pracy w szpitalu. Po skończonym dyżurze nie umiałam pracy zostawić za drzwiami szpitala.
Jak to mówią nie można być z kamienia ani z gąbki... ;) Podobnie jest pewnie w pracy w hospicjum. To jest jakby taniec na lince...
Z jednej strony nie można chłonąć wszystkich emocji chorego - grozi to szybkim wypaleniem się, a z drugiej strony nie można ograniczać się
tylko do wypełniania swojej profesji. Krótko mówiąc nie można przeginać w jedna albo drugą stronę.



Nie każdy może pracować w tego typu placówce... Moja siostra jest osoba do tego stopnia wrażliwą, że nawet boi się wejść na nasze forum... :-D
A zmaga się z rakiem tarczycy..
  Temat: Anulinka12 - komentarze
Jolana

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9733

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-09-04, 08:59   Temat: Anulinka12 - komentarze
Nie wiem czy czytałyście - jest taka książka pt. Akuszerka dusz, napisana przez pielęgniarkę hospicyjną. Tak jak położna przyjmuje dziecko w czasie porodu, tak ona "oddaje" człowieka w ramiona Bogu. To też jakby poród, ale w drugą stronę. W pewnym sensie pomaga narodzinom do innego życia...


Recenzja od producenta:
Cytat:
Akuszerka dusz, książka o zaskakującym tytule, napisana przez pielęgniarkę hospicyjną, jest poświęcona umierającym chorym, ich zrozpaczonym rodzinom i tym wszystkim, którzy pochylają się nad cierpiącymi, by przynieść im ulgę.

Książka przekazuje bogate doświadczenia osoby poświęcającej wiele uwagi pielęgnacji uszkodzonego przez ciężką chorobę ciała, uśmierzaniu dolegliwości, a także wspieraniu psychicznemu, a nade wszystko duchowemu śmiertelnie chorych pacjentów i ich bliskich.


Akuszerka dusz. Opieka duchowa nad umierającymi - autor: Kathy Kalina
  Temat: Anulinka12 - komentarze
Jolana

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9733

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-09-02, 09:36   Temat: Anulinka12 - komentarze
Wszelka pomoc powinna płynąć z serca - tak ?
Dobro okazywane drugiemu człowiekowi musi być autentyczne i w hospicjum, i duchowo...
Anulinka12,
również myślę o tym by pomagać bezinteresownie w hospicjum.. Taki mam cel na niedaleką przyszłość... :)
Niech tylko wejdę na " prostą ".... ;)
  Temat: Anulinka12 - komentarze
Jolana

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9733

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-09-01, 08:03   Temat: Anulinka12 - komentarze
Pięknie Aniu, że oferujesz swoją pomoc..., oby takich ludzi było jak najwięcej.

Życzę wytrwałości.... :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group