1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi a test ROMA
Iwona

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16072

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-15, 16:58   Temat: Rak piersi a test ROMA
Tak, tak - lekarze tacy są właśnie. Ja dziś byłam na badaniach okresowych w pracy i poprosiłam o skierowanie na konsultacje do poradni chirurgii plastycznej. Może wreszcie zrobię coś ze swoimi piersiami. Sama nie wiem co zrobię. Minęło mi już 6 lat od operacji oszczędzającej pierś. Najchętniej zrobiłabym podwójną mastektomię bez rekonstrukcji, ale boję się, że nie wytrzyma mi psychika po takim czymś. Rozważam więc również rekonstrukcję.
  Temat: Rak piersi a test ROMA
Iwona

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16072

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-10, 18:49   Temat: Rak piersi a test ROMA
Jeśli chodzi o te markery i testy to wszystko zależy od celu w jakim się robi badanie. Proste. Test Roma jest co do zasady testem prognostycznym, markery zaś jako takie mają cel monitorować ilość wytwarzanego białka w odpowiedzi na ilości komórek nowotworowych . Przynajmniej ja to tak rozumiem. :?ale?:
  Temat: Rak piersi a test ROMA
Iwona

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16072

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-05, 15:56   Temat: Rak piersi a test ROMA
Każdy ginekolog patrzy na pacjenta jak na KOBIETĘ, chciałby aby organy za które odpowiada pracowały jak najdłużej i jak najlepiej. Ja mam dół usunięty, ginekolog nie tyle co odradzał ale delikatnie mówił o konsekwencjach tej operacji. Jeśli chodzi o aspekt onkologiczny to taka operacja ma bardzo pozytywny wpływ. Decyzja należy do Ciebie. Miłej niedzieli.
  Temat: Rak piersi a test ROMA
Iwona

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16072

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-04, 20:05   Temat: Rak piersi a test ROMA
Nie jestem lekarzem ani ginekologiem ale skoro masz torbiele to lekarz ginekolog powinien dokładnie sprawdzić czy to tylko torbiel czy co innego. W tym wypadku wykonanie CA125 miałoby uzasadnienie. Jeśli nie planujesz dzieci to czasami lepiej zdecydować się na operację i mieć sprawę z głowy.
  Temat: Rak piersi a test ROMA
Iwona

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16072

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-04, 19:39   Temat: Rak piersi a test ROMA
Badanie markerów jest względnie tanie, lekarz interpretuje wynik. Nie miałaś raka jajników więc nie masz przeciwskazań. Lekarze poddają pod wątpliwość celowość robienia badań markerów gdyż często wyniki tych badań niepotrzebnie sieją zamęt.
  Temat: Rak piersi a test ROMA
Iwona

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16072

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-04, 19:13   Temat: Rak piersi a test ROMA
Test Roma polega na skojarzeniu wyników markerów nowotworowych. Markery nowotworowe bada się poprzez badanie krwi. Możesz spokojnie takie badanie wykonać..

[ Dodano: 2013-05-04, 19:15 ]
Ca 125 i HE4 - robisz badanie tych markerów - a lekarz interpretuje ryzyko.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group