1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-23, 19:59   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Musisz się uśmiechnąć do olei różnej maści... Czyli: lniany, a jeśli za ostry, to z dojrzałych oliwek (w sklepach ze zdrową żywnością są takie oliwy z Chorwacji). Próbuj letni napar z siemienia lnianego. Porozmawiaj z lekarzem, aczkolwiek na dramatyczny sukces trudno będzie liczyć. Staraj się jeść pokarmy bardziej płynne...
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-23, 18:15   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Twardziel...
Dla mnie Hesco było za ostre... :)
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-23, 16:53   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Zgłoś pielęgniarkom - koniecznie. Nie musisz się katować. Płucz gardło caphosolem, stosuj wszystko co przynosi Ci ulgę.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-19, 07:16   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Zuch dziewczyna. Regularnie to wszystko stosuj, lepiej przejdziesz terapię. Ja nie dałem rady "oliwić" gardła, i była tragedia. Ale nie, że nie dałem rady, tylko że się nad sobą użalałem...
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-31, 07:53   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Bo lekarze precyzują... 1a jest ściślejszym parametrem, i najbardziej pozytywnym z cechy 1.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-11, 20:58   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Siemię lniane, oliwa z oliwek - łagodzą objawy podrażnienia błon śluzowych, no i na jakiś czas zabezpieczają przed drażniącym wpływem pokarmów i śliny, po naświetlaniach rejonu głowy i szyi. Poza tym, siemię jest naprawdę zdrowe (chociaż ja nigdy nie dałem rady tego w siebie wcisnąć). Nie mam pojęcia, jak to działa, i czy pomaga przy twoim rodzaju terapii. Zapamiętaj, że przesada może być równie szkodliwa jak niedobór...
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-11, 12:20   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
No cóż... Produkty rozpadu komórek nowotworowych, oraz tarczycy, radioaktywny jod... Ma to ogromny wpływ na kondycję nerek i wątroby. Na szczęście wątróbka szybko się regeneruje.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-11, 06:37   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Na pewno stres, poza tym wzrost wskaźnika ALAT wskazuje na zaburzenia pracy wątroby, Essentiale forte zgodnie z zaleceniami producenta leku powinno załatwić problem wątróbki. A jeśli chodzi o stres... Musi trochę czasu minąć, zanim się przyzwyczaisz do swojej choroby...
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-11-30, 19:37   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Nie. To po prostu konsultacja z lekarzem radioterapeutą, który oceni czy, a jeżeli tak, to co i jak należy naświetlać.

[ Dodano: 2012-11-30, 19:39 ]
Aha - nakaz ograniczenia spożywania jodu odnosi się ogólnie do kwestii związanych z funkcjonowaniem tarczycy, a nie bezpośrednio z nowotworem.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 70897

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-11-30, 15:45   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Asiaa1201 napisał/a:
nie dokarmiać raka


Nie wierz w takie gusła. Nowotwór ma to do siebie, że w pierwszej kolejności przejmuje substancje odżywcze, i robi to przed zdrowymi komórkami. Więc, jeśli będziesz próbowała go zagłodzić, i tak jego komórki umrą ostatnie... Masz się po prostu dobrze i zdrowo odżywiać. Organizm musi mieć siłę do walki. Osłabiony drakońską dietą nie będzie się bronić...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group