1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Obustronny rak piersi przewodowy inwazyjny
Erevain21

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 53701

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-05-03, 19:12   Temat: Obustronny rak piersi przewodowy inwazyjny
W przypadku brania hormonów nie ma leków osłonowych. a te reklamowane jako osłonowe to suplementy diety( u nas tzn asecurella)-czyi "g-wno dają za przeproszeniem;). Hormony głownie obciązaja wątrobe a w przypadku progestagenów tez zaburzaja krzepliwość. wiec dieta na wątrobe wskazana, witaminy z grupy b z pokarmu ,

W dlugim okresie czasu (a takim jest leczenie tamoxifenem) mozesz sępic od lekarza np. heparegen -baardzo dobry na recepte lek na watrobe, biora go sterydziarze by chronic watrobe jak jada na anabolikach;P Zmniejsza dzialanie toksyczne hepatotrucizn;) ale to w dluzszym okesie czasu-substancja czynnta to timonacicum.

Bez recepty to zostaje lykanie ornityny u nas to hepatil,hepatenal itp. nie wiem jak tam u Ciebie w Portugalii. Zapytaj lekarza jak bedziesz.Ale najbardziej to polecam heparegen-timonacicum-swietny.
  Temat: Obustronny rak piersi przewodowy inwazyjny
Erevain21

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 53701

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-05-03, 18:27   Temat: Obustronny rak piersi przewodowy inwazyjny
usuniecie polipa nie jest "krwawym"zabiegiem. Wg mnie mozesz brac normalnie tamoxifem.jesli masz jakies odchyly od normy w morfologi tzn "plt" znacznie ponizej normy to odczekaj troche ( z tydien) w innych przypadku bierz smialo.:) ale to napewno lekarz ci powiedzial jak ci przepisywal tamoxifem;))
  Temat: Obustronny rak piersi przewodowy inwazyjny
Erevain21

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 53701

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-03-20, 20:43   Temat: Obustronny rak piersi przewodowy inwazyjny
Mana napisał/a:
Mam pytanie, od kilku dni mam wzdecia, ale dzisiaj zauwazylam ze bardzo spuchly mi nogi. Czy ma to jakis zwiazek z przyjmowana chemia? Obecnie dostaje paklitaksel. Wyznam, ze troche sie przestraszylam, bo pierwszy raz tak spuchly mi nogi. Nie tylko stopy, kostki, ale lydki tez mam opuchniete. A moze za malo pije??? Prosze o pomoc... :-(

OBRZĘK LIMFATYCZNY- częsty skutek uboczny przy chemioterapii paklitakselem i ogólnie taksanami. Zaburzenie naczyniowe, które po skończeniu chemioterapii samo przechodzi.
Nie jest to spowodowane mała ilości płynów lecz odwrotnie wręcz.. Nie znaczy to żebyś nie piła czy coś, ograniczyc sól-która zatrzymuje wode w organizmie.Jeśli nie pomoże to skonsultuj się z lekarzem.
Pozdrawiam:)
  Temat: Obustronny rak piersi przewodowy inwazyjny
Erevain21

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 53701

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-20, 15:11   Temat: Obustronny rak piersi przewodowy inwazyjny
Chemia taksanami jest duzo "przyjemniejsza" niz antracyklinami , mniej skutków ubocznych i lepsze samopoczucie. Moja Mama nie miala po niej "buraka" na twarzy , przy AC miala. Duzo lepiej ja zniosła.Takze teraz z górki :) chociaz każdy jest przecież inny. [tak]
  Temat: Obustronny rak piersi przewodowy inwazyjny
Erevain21

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 53701

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-12, 23:42   Temat: Obustronny rak piersi przewodowy inwazyjny
Mana napisał/a:

No i pewnie w najblizszym czasie bedzie jakas impreza na pozegnianie moich "pieknych" wlosow ;)
zapytalam dzisiaj lekarke o sklad mojej chemii i potwierdzila, ze dostaje tylko te dwa
Zanoszac papiery na oddzial, zdazylam jeszcze przeczytac ze dostaje jeszcze dexametason i ondasetron (bylo napisane ze to jest "pre chemia").
Wyniki mialam dobre, tomografia i ekg tez super, wiec jutro druga chemia. Jestem gotowa do kolejnej bitwy.
Pozdrawiam

"włosy nie zęby,odrastają" mojej mamy motto po pierwszej chemii :dev:

Normalna premedykacja dexa i onda. Pewnie ten trzeci "tajemniczy" składnik to same taksany w piatej chemii i do końca. AC dostajesz teraz więc być może to schemat AC ->T,który jest standardem po operacji.Pełen schemat terapii u nas sie dostaje po operacji na karcie pacjenta.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za wygraną :trtd:
  Temat: Obustronny rak piersi przewodowy inwazyjny
Erevain21

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 53701

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-11, 21:35   Temat: Obustronny rak piersi przewodowy inwazyjny
AC->T?

3maj się:>
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group